جستجو
در اين سایت
در كل اينترنت

کانال تلگرام

کانال تلگرام زهرا مدیا

آخرین نظرات

آمار سایت

http://dwgir.com/wp-content/uploads/2016/11/ads240.gif http://abatorab.ir/asset/image/logo.png http://up.yargomnam.ir/view/1000671/banner-yargomnam240-new.gif http://dl.tazyekal.ir/admin/baner240-120.jpg http://havayeharam.ir/wp-content/uploads/2015/08/folder.jpg

http://www.shiaupload.ir/images/79433227151524729052.gif

http://www.zahra-media.ir/wp-content/uploads/2013/09/BidarBashid1.jpg

توضیحات : از آغاز سال ۲۰۱۱ میلادی بود که موج قیام های عربی در کشورهایی همانند تونس و مصر به راه افتاد و در برخی از این کشورها موج عظیمی به راه افتاد که از آن با عنوان بیداری اسلامی و یا بهار عربی یاد می شد.

ابتدا در تونس مردم این کشور توانستند به حکومت بیش از ۳ دهه ای "بن علی" پایان دهند و تونس اولین کشوری بود که مزه بیداری اسلامی و بهار عربی در آن چشیده شد. پس از تونس مردم مصر بودند که به حکومت چند ده ساله مبارک پایان دادند و پس از مصر مردم لیبی توانستند قذافی را از قدرت کنار بکشند و پس از لیبی این مردم یمن بودند که توانستند حکومت "علی عبدالله صالح" را از قدرت خلع کنند.

اما نگرانی که از همان ابتدا پیرامون این قیام ها وجود داشت، سرانجام این انقلاب ها و قیام ها بود و این که چگونه می توان از این قیام ها پاسداری و نگهبانی کرد؟

در همان ماه های اول بعد از پیروزی انقلاب های عربی برخی ها این سوال را مطرح می کردند که نقش آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی در این انقلاب ها چیست و آمریکا چگونه حاضر است که متحدان دیرینه خود در منطقه را از دست بدهد و حاکمان جدید در کشورهای عربی چگونه می خواهند با دولت آمریکا رابطه برقرار کنند؟

 

پاسخ به این سوال شاید زمان خیلی زیادی طول نکشید.پس از پیروزی قیام های اسلامی عربی در برخی از کشورها آمریکا و متحدانش سعی کردند با موج های دیگر بیداری اسلامی در برخی از کشورها همانند بحرین مقابله کنند و نگذارند که مردم این کشور به پیروزی برسند و به نوعی جلوی سیل قیام ها را در منطقه بگیرند.پس از آن با راه اندازی قیام های بدلی در برخی از کشورها همانند سوریه سعی کردند موج این قیام ها را به صورت معکوس در منطقه نمایش دهند و این قیام ها را به سمت خشونت و درگیری های داخلی بکشانند،همان طوری که در ۲ سال گذشته شاهد بوده ایم که در سوریه چه می گذرد و چگونه آمریکا از نیروهای تکفیری داخل سوریه حمایت می کند و وضع را تا آنجا پیش برده است که عملا سوریه درگیر جنگ داخلی شده است.

اما سوالی که این روزها مطرح است و می توان به سادگی در مطبوعات و اینترنت و شبکه های ماهواره ای و تلویزیونی  این گمانه زنی ها را بارها و بارها شنید این است که آیا قیام های اسلامی در کشورهای عربی شکست خورده است و یا از ابتدا این حرکت ها اشتباه بوده است؟

با نگاهی کلی و اجمالی به این قیام ها می توان به نقش منفی آمریکا در این قیام ها را مشاهده نمود و پی برد که چگونه آمریکا و متحدانش سعی در ایفا نقش منفی در منطقه دارند و سعی دارند که این قیام ها را به انحراف بکشانند. اما همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند این قیام ها به دلیل ذات و بنیه خوب و اسلامی که دارد می تواند به مسیر اصلی خود بازگردد و راه و هدف اصلی را که از ابتدا برای خود تعیین نموده بود بپیماید و نباید اینگونه باشد که گمان کنیم بیداری اسلامی در کشورهای عربی یک حرکت شکست خورده و تمام شده است و باید امیدوار باشیم که بیداری اسلامی در کشورهای عربی به مسیر اصلی خود بازگردد و این خیلی دور نیست!

 

اطلاعات فایل دریافتی :

حجم : ۲۲ مگابایت | فرمت flv

زمان : ۰۰:۰۵:۱۸

دانلود

مطالب مرتبط

411 بازدید نظر: »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

دسته بندی