دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا
هاست آزنا هاست خرید هاست خرید هاست لینوکس خرید هاست دایرکت ادمین ایران خرید هاست ارزان هاست ارزان آزنا هاست

جستجو

کانال تلگرام

کانال تلگرام زهرا مدیا

آخرین نظرات

هم‌سنگران

http://abatorab.ir/asset/image/logo.png http://up.yargomnam.ir/view/1000671/banner-yargomnam240-new.gif http://dl.tazyekal.ir/admin/baner240-120.jpg http://havayeharam.ir/wp-content/uploads/2015/08/folder.jpg

http://sahebnews.ir/files/uploads/2016/07/kashmir_violence-320x180.jpg  اولین فیلم از جنایات منطقه کشمیر هند kashmir violence

شتارشیعیان در منطقه کشمیر ؛

اولین فیلم از جنایات منطقه کشمیر هند / فیلم

درگیری ها در کشمیر وارد دوازدهین روز شده است. دولت محلی منع آمد و رفت (حکومت نظامی) اعلام کرده است. مردم به کشته شدنه یکی از رهبران خود اعتراض دارند. با وجود این که معترضان به صورت مسالمت آمیز اعتراض کردند اما نیروهای پلیس با گلوله به آنها پاسخ دادند. تاکنون دهها تن از مسلمانان در این درگیری ها به شهادت رسیدند و صدها تن دیگر مجروح شدند‌.

 

به گزارش صاحب نیوز ؛ در نوامبر سال ۱۹۷۴ جنگ وسیعی بین دو کشور هند و پاکستان برای اشغال منطقه مهم و راهبردی «کشمیر» صورت گرفت.این منطقه راهبردی که آسیای میانه را با جنوب اسیا مرتبط می سازد و چهار کشور«پاکستان،هند،افغانستان و چین» دور تا دور این منطقه را گرفته است.جمعیت این منطقه تقریبا ۶ میلیون نفر می باشد و حدود ۹۰ درصد از جمعیت منطقه مسلمان می باشند و حدود ۱۰۱.۴۳۷ کیلومتر مربع مساحت دارد و دارای قومیت های گوناگون از جمله«مغول،افغان،ترک و …» می باشد و با زبان های محلی«کشمیری،اردو،هندی و …» صحبت می کنند.
منطقه کشمیر برای کشور هند از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و بدلیل دارای اکثریت مسلمان و وضعیت کوهستانی می تواند دژ محکمی برای پاکستان در مقابل هند محسوب گردد و در صورت مستقل شدن این منطقه،می تواند خطری جدی برای کشور هند بعنوان نفوذ دین و قومیتی می تواند خطری جدی برای اولیات های کشور هند محسوب گردد اما برای پاکستان بدلیل اکثریت مسلمان خطری نفوذ دینی برای پاکستان محسوب نمی شود بهمین دلیل می تواند ارتباط اقتصادی و فرهنگی خوبی را با پاکستان برقرار کند.
آغاز بحران:
در اوایل قرن نوزدم انگلیس،شبه جزیره هند را تحت اشغال خود درآورد و تا سال ۱۹۴۷ بر این کشور حکمرانی کرد که با انقلاب گاندی این حکمرانی خاتمه پیدا کرد و در همان سال نیروهای انگلیسی از شبه قاره خراج شدند اما شبه جزیره را به دو کشور هند و پاکستان تقسیم کردند اما تکلیف دو منطقه «حیدرآباد و کشمیر» را روشن نکردند و بین دو کشور معلق ماندند.حاکم موجود در منطقه حیدرآباد علی رغم اکثریت هندو موجود در منطقه خواستار پیوستن به کشور پاکستان را داشت که با اعتراض اکثریت منطقه نیروهای کشور هند وارد منطقه شدند و بر اساس رفراندم توانستند به کشور هند بپیوندند.
اما وضعیت منطقه کشمیر با دو منطقه دیگر تفاوت داشت،دارای اکثریت مسلمان اما دارای حکام هندی بود.قبایل مرزی کشور پاکستان برای کمک به اهالی منطقه وارد درگیری با نیروهای حاکم منطقه می شدند و در طف مقابل حاکم منطقه برای جلوگیری از نفوذ پاکستان از کشور هند کمک درخواست می کرد که همین امر از همان روزهای اول شاهد درگیری شدید بین طرفین شده بود و تا الان ادامه دارد.
از همان سال شاهد درگیری های شدید بین دولت های پاکستان و هند بر سر منطقه کشمیر بودیم که نتیجه ای جز کشتار بیرحمانه اهالی کشمیر دربرنداشته است.
در طی دو هفته گذشته نیز شاهد درگیری مجدد نیروهای امنیتی هند با مسلمان کشمیر بودیم.
درگیری ها در کشمیر وارد دوازدهین روز شده است. دولت محلی منع آمد و رفت (حکومت نظامی) اعلام کرده است. مردم به کشته شدنه یکی از رهبران خود اعتراض دارند.
با وجود این که معترضان به صورت مسالمت آمیز اعتراض کردند اما نیروهای پلیس با گلوله به آنها پاسخ دادند. تاکنون دهها تن از مسلمانان در این درگیری ها به شهادت رسیدند و صدها تن دیگر مجروح شدند‌.
سازمان های بین المللی و مدعی دفاع از حقوق بشر نسبت به این جنایت واکنش نشان ندادند و به سیاست سکوت ادامه می دهند.دولت محلی تمام ارتباط شهروندان را با دنیای خارج کرده و شبکه های تلویزیونی، مخابراتی، موبایلی و اینترنتی از دسترس خارج شده اند.
معترضان اعلام کردند دولت محلی باید با مذاکرات و بدون تنش با آنها گفت وگو کند.

 

 

 

دریافت فیلم 

کانال تلگرام زهرامدیا
182 بازدید نظر: »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

بسم رب الشهدا والصدیقین

سلام

ضمن عرض تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر و همچنین فرا رسیدن سال 96 خدمت شما عزیزان . من به دلیل مسافرت تا تاریخ 4 فروردین 96 نیستم و نمیتونم به نظرات جواب بدم . اگه خدا عمری داد برگشتم جواب میدم وگرنه حلالمون کنید .

دنیا به مثل بهر بشر مزرع کشت است

بی حب علی کشتن این مزرعه زشت است

بنوشته چنین بر در فردوس خداوند

هر کس که علی دوست بود اهل بهشت است

شیعه همه جا رهبر و مولاش علیست

دنیاش علی بوده و عقباش علیست

بی مهر علی زهد ابوذر همه هیچ

سلمان که محمدیست آقاش علیست

یا علی مدد

 

دسته بندی