دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

بررسی سیاست های دوگانه آمریکا در قبال ایران / تیری میسان و فواد ایزدی / گفتگوی ویژه خبری / لینک مستقیم دانلود

رفتارهای دوگانه آمریکا در قبال ایران،  در این برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور “فواد ایزدی” کارشناس مسایل امور آمریکای شمالی و “تیری میسان” اندیشمند فرانسوی بررسی شد.

تیری میسان در ابتدا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه علت تعارض غرب با ایران که به رهبری آمریکا است، چیست؟ گفت: ایالت متحده آمریکا از سالیان گذشته تحریم‌های خود را در برابر ایران اتخاذ کردند؛ به گونه‌ای که سیاست تحریم را فقط در خصوص ایران اعمال نکردند. وی افزود: آمریکا می خواهد ایران را منزوی کند تا بار دیگر انقلابی صورت نگیرد.

بررسی سیاست های دوگانه آمریکا در قبال ایران / تیری میسان و فواد ایزدی / گفتگوی ویژه خبری

 

 

 

 

بررسی سیاست های دوگانه آمریکا در قبال ایران / تیری میسان و فواد ایزدی / گفتگوی ویژه خبری

مدت زمان : ۴۳ دقیقه

کیفیت : TVRip (عالی)

پخش از : شبکه دوم سیما

 

 

 

* آمریکا به دنبال مذاکره نیست

این اندیشمند فرانسوی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا آمریکا از مدل سیاست دو مسیره برای گفتگو با ملت‌ها استفاده می‌کند اظهار داشت: آمریکا به دنبال مذاکره نیست بلکه سیاست همیشگی آمریکا هویج و چماغ بوده است.

تیری میسان با بیان اینکه آمریکایی‌ها فقط حرف می‌زنند و در عمل هیچی نیستند، گفت: پیوستن ایران به کشورهای محدود دارای فناوری هسته‌ای برای غرب و آمریکا غیر قابل تحمل است.

* سیاست هویج و چماغ سیاست توهین آمیز است

این پژوهشگر ارشد مسایل آمریکا با بیان اینکه ایالت متحده آمریکا در قبال کشورهای مختلف سیاست دو مسیره و به عبارتی دبل استاندارد را دنبال می کند، خاطر نشان ساخت: سیاست هویج و چماغ سیاست توهین آمیز و بی ادبانه است.

این اندیشمند فرانسوی با اشاره به اینکه مذاکره مد نظر آمریکا نیست بلکه مقامات این کشور درصدد هستند تا فرهنگ مافیایی را ترویج دهند، افزود: آمریکا خود را ارباب سایر کشورها می‌داند و با بهره گیری از سیاست دو گانه خود همواره در گفتارها صداقت را بهره نمی‌گیرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه مقدار دولت توان تاثیرگذاری بر کاخ سفید را دارد، بیان داشت: ایده دولت سایه در دوران جنگ سرد مطرح شد به طوری که هیچ حمله ای در ۱۱ سپتامبر علیه کاخ سفید صورت نگرفته بود.

* ۱۱ سپتامبر نمونه بارزی از سیاست نظامی گری آمریکاست

تیری میسان با تاکید بر اینکه ۱۱ سپتامبر نمونه بارزی از سیاست نظامی‌گری آمریکا بود، اظهار داشت: پس از پایان ۱۱ سپتامبر در چارچوب قوانین قدرت تغییر یافت.

این اندیشمند فرانسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۸ گزارش آمانو و البرادعی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه تمایلی به ساخت بمب هسته‌ای ندارد، گفت: آمریکا خوب می‌داند که ایران به دنبال بمب هسته‌ای نیست.

وی با طرح این سوال که تحقیقات علمی ایرانی‌ها چه اذیتی برای آمریکا دارد، افزود: آمریکایی‌ها از یک ایران هسته ای نمی ترسند بلکه از ایرانی‌ها می ترسند که به دانش و فناوری هسته‌ای دست یافته باشد.

این اندیشمند فرانسوی با بیان اینکه کشورهای هسته ای مایل نیستند که بقیه کشورها از جمله ایران به انرژی هسته ای دست یابد، اظهار داشت: پیوستن ایران به کشورهای محدود دارای فناوری هسته ای برای غربی‌ها غیر قابل تحمل است.

تیری میسان با بیان اینکه دست یافتن ایران به فناوری مسالمت آمیز هسته‌ای برای غرب چالش بزرگ و مهمی است، بیان کرد: غربی‌ها می‌گویند اگر ایران فناوری انرژی هسته‌ای داشته باشد آن را به کشورهای جهان سوم و کشورهای اسلامی صادر خواهد کرد که این امر باعث می شود مقاومت در برابر کشورهای غربی افزایش یابد.

*‌ آمریکا برای ایجاد دموکراسی به منطقه نیامده است

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آمریکا ایران را مانع از اجرای سیاست‌های واشنگتن در افغانستان و عراق می‌داند بنابراین آیا آمریکا برای برقراری دموکراسی به عراق و افغانستان آمده که ایران را مانع می‌داند گفت: آمریکا برای ایجاد دموکراسی به منطقه نیامده است چراکه این کشور خودش دموکراتیک نیست.

** ایران جبهه مقاومت علیه آمریکا را رهبری می کند

این اندیشمند فرانسوی اظهار داشت: آمریکا نمی‌تواند افکار عمومی مردمش را توجیه کند چرا با این همه هزینه کلان سربازان آمریکایی دست خالی به خانه برگشتند.

تیری میسان ادامه داد: آمریکا قبل از حادثه ۱۱ سپتامبر برنامه‌ریزی کرده بود که به عراق و افغانستان و سوریه و لیبی و سودانو در نهایت به ایران حمله کند ولی شکست خورد و ایران در حال حاضر وجود دارد تا جبهه مقاومت علیه آمریکا را رهبری کند.

این پژوهشگر ارشد مسایل آمریکا با بیان اینکه سطح زندگی در آمریکا بسیار پایین است، گفت: مردم آمریکا در آینده به دلیل مشکلات اجتماعی به خیابان‌ها ریخته خواهند شد و با دولت خود مقابله می‌کنند.

تیری میسان افزود: آمریکا با زور مانع استقلال ایالت‌های خود شده ولی در چند سال اخیر حس استقلال طلبی در ایالات قوی تر شده است.

فواد ایزدی کارشناس ارشد مسایل آمریکای شمالی در ادامه این برنامه در پاسخ به سوال اول مجری برنامه مبنی بر اینکه که آیا تفاوتی در نوع راهبرد آمد و شدهای گروه های مختلف در کاخ سفید در قبال جمهوری اسلامی مشاهده می شود، گفت: در آمد و شدهای گروه‌های مختلف به کاخ سفید و یا به وزارتخانه‌هایی همچون وزارت امور خارجه، پنتاگون و یا سی آی ای تفاوت‌هایی وجود دارد.

*‌آمریکا خود را با سایر کشورها همسطح نمی داند

ایزدی با بیان اینکه آمریکا به دلیل نگاه نژاد پرستانه و خود بزرگ بینی خود را همسطح با سایر کشورها نمی‌داند، بیان کرد: آمریکا بعد از انقلاب اسلامی خود را با ایران همسطح نمی‌داند.

وی خاطر نشان ساخت: اگر آمریکا حسن نیت نشان دهد و در عمل نشان دهد که می‌خواهد مثبت عمل کند در این صورت ملت ایران هم منطقی عمل می‌کند و برخورد مناسبی خواهد داشت.

* رفتار آمریکا در قبال ایران امپراطور منش است

این کارشناس ارشد امور آمریکای شمالی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا آمریکا بحث پرونده هسته‌ای ایران را مطرح و روی این قضیه تاکید دارد گفت: در طول ۳۴ سال گذشته در مقاطع مختلف همواره شاهد رفتار امپراطور منش و تبعیض آمیز آمریکا در قبال ایران بوده‌ایم.

وی با اشاره به نگاه استعماری هژمون طلبی آمریکا نسبت به ایران اظهار داشت: بحث پرونده هسته‌ای ایران چیزی جز بهانه و توجیه برای حمله به ایران نیست.

* بحث هسته‌ای ایران در دست آمریکا بهانه است

ایزدی گفت: بحث هسته‌ای ایران در دست آمریکا بهانه است و به این دلیل آنها نمی‌خواهند این مسئله حل شود زیرا اگر موضوع حل و فصل شود یافتن بهانه برای آنها سخت است.

این کارشناس ارشد امور آمریکای شمالی با اشاره به اینکه مشکلات ایران و آمریکا در بحث هسته‌ای شروع نشده است، افزود: آمریکا به دنبال بهانه برای اعمال فشارهای بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه مبنای کار آمریکا دیپلماسی عمومی است گفت: طبق نظرسنجی گالوپ میزان حمایت مردم ایران از فعالیت های هسته ای ۷ درصد افزایش یافته که این میزان صحت ندارد و بیشتر از این درصد است.

ایزدی با اشاره به اینکه آمریکا حاضر نیست از سیاست‌های اشتباه خود عدول کند، بیان کرد: اقلیت معدودی در آمریکا هستند که در طول ۳۴ سالی که از انقلاب گذشته متوجه سیاست اشتباه خود شده‌اند.

فواد ایزدی گفت: اگر کشوری بخواهد مستقل باشد و از منافع ملی خود دفاع کند آمریکا با آن کشور مشکل دارد و این بهایی است که کشورهای مستقل باید بپردازند.

 

دانلود فایل (های) این نوشته :

»» بخش تصویری
.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۴۵۰*۷۲۰)
تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نا محدود
منبع: MobinMedia.ir

 

مطالب مشابه

1034 بازدید نظر: »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

فروشگاه سایت

دسته بندی

امارگیر سایت