دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

آخرین نظرات

 • ya zahra 135 در كليپ زيباي آماده سازي براي ظهور
 • مست علی در كليپ زيباي آماده سازي براي ظهور
 • سیدهادی در تلاوت های متولی عبدالعال
 • سمیرا در گلچین مداحی ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع)
 • چاپ کتاب راهبرد دانش در تقابل انسان و شیطان برای نماز صبح
 • لوله بازکنی در شیراز در نرم افزار زندگینامه امام موسی کاظم (ع)-اندروید
 • قیمت جاروبرقی ال جی در ارتباط معنوی با امام زمان علیه السلام
 • ya zahra 135 در دانلود سریال آوای باران با کیفیت بالا و لینک مستقیم
 • یوسفی در سخنرانی های شهید شیخ احمد کافی
 • علی خرسند در دانلود سریال آوای باران با کیفیت بالا و لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در درس اخلاق - آیت الله شجاعی - 200 جلسه
 • دوربین مدار بسته در آموزش دانلود
 • چاپ دیجیتال در تاج اصحاب یا علی اکبر (ع) - سید امیر حسینی
 • داود در درس اخلاق - آیت الله شجاعی - 200 جلسه
 • ya zahra 135 در نرم افزار زندگینامه امام موسی کاظم (ع)-اندروید
 • ya zahra 135 در تلاوت های سهل یاسین
 • ya zahra 135 در 270 جلسه پرسش و پاسخ اعتقادی از استاد محمدی
 • شیما بهاروند در 270 جلسه پرسش و پاسخ اعتقادی از استاد محمدی
 • خطبه های نماز جمعه تهران ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ / مقام معظم رهبری / لینک مستقیم دانلود

  خطبه های نماز جمعه تاریخی تهران در ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ (جمعه بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم) توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ایراد گردید که به نوعی می توان آن را فصل الخطابی پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ برشمرد. در ادامه خلاصه ای از دو خطبه ایراد شده آورده شده است.

  خلاصه خطبه اول ایراد شده :

  ایشان سخنان خود را با آیه ای از قرآن آغاز نمودند : قال الله الحکیم فی کتابه: «هوالذی انزل السکینه فی قلوب المومنین لیزدادوا ایمانا مع ایمانهم ولله جنود السماوات و الارض و کان الله علیما حکیما»
  ایشان با اشاره به اینکه در نماز جمعه هر هفته دل های نمازگزار متوجه به خداوند متعال باید این حقیقت را، این معنای شگفت انگیز را با خود مرور کند؛ تقوا را به خود تلقین کند. در ادامه ایشان به بحث سکینه و آرامش قلبی در برابر اضطراب های شخصی و اجتماعی با یک اشاره به پیش زمینه تاریخ اسلام می پردازند و می فرمایند :

  همیشه دشمنان اسلام خواسته اند دل مسلمانان را مشوش و مضطرب کنند. در طول تاریخ اسلام موارد زیادی پیش آمده است، قبل از اسلام هم در مورد حرکت های عظیم جهادی پیامبران قبل از نبی مکرم (صلوات الله علیه)، مومنینی که توانستند ایمان خودشان را استوار نگه دارند، آرامش روحی پیدا کردند. این آرامش روحی حرکات آنها را در اختیار جهت ایمانی قرار داد؛ مشوش نشدند، مضطرب نشدند، راه را گم نکردند؛ چون در حال تشویش و اضطراب، پیدا کردن راه درست دشوار می شود. انسانی که از آرامش روحی برخوردار است، درست فکر می کند، درست تصمیم می گیرد، درست حرکت می کند. اینها نشانه های رحمت الهی است.

  امروز جامعه انقلابی ما، مردم مؤمن ما، نیاز به این دارند که این آرامش را، این سکینه را، این طمأنینه و وقار را در خودشان هر چه بیشتر به وجود بیاورند. «الابذکرالله تطمئن القلوب». یاد خداست که دل ها را در ماجراهای طوفانی دنیا و زندگی حفظ می کند. یاد خدا را مغتنم بشمارید.

  خطبه های نماز جمعه تهران ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ / سخنرانی مقام معظم رهبری (امام خامنه ای)خطبه های تاریخی نماز جمعه تهران ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ / سخنرانی مقام معظم رهبری (امام خامنه ای)

  مدت زمان : ۷۴ دقیقه

  کاری از : شبکه اول سیما

  تهیه و پخش : نورالزهرا (س)

  من به شما عرض بکنم از اول انقلاب تا امروز- که سی سال می گذرد – در حوادث گوناگون، حوادثی که بعضی از آنها می توانست یک ملت را، یک نظام را از جا بکند، می توانست یک کشور را دچار دریای طوفانی بکند که ندانند چه می کنند وچه باید بکنند- همین طور که می بینیم در بعضی از کشورهای همسایه مان- برای این کشور پیش آمد، اما این کشتی استوار که متکی به ایمان های شما، به اراده شما، به دل نورانی شما به ذکر خدا متکی بود، در این طوفان های گوناگون اندک اضطرابی پیدا نکرد. این نشانه رحمت الهی است؛ این نشانه تفضلات خداوند به شما ملت عزیز است. مشمول تفضلات الهی شدن یک مسئله است، حفظ تفضلات و رحمت الهی یک مسئله دیگر است. مبادا به خودمان مغرور بشویم؛ مبادا وقتی دست کمک پروردگار را که می بینیم، بگوئیم: «ما که مورد توجه پروردگار هستیم» و از وظائفمان غفلت کنیم؛ مبادا یاد خدا از دل ها برود.

  خلاصه خطبه دوم ایراد شده :

  محورهای اصلی خطبه دوم نماز جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ شامل موارد زیر بود :

  • ویژگی های برجسته انتخابات با شکوه ۲۲ خرداد
  • رقابت جدی چهار نامزد در انتخابات ریاست جمهوری
  • مناظره های تلویزیونی در روزهای انتخابات
  • راهبرد نظام جمهوری اسلامی برای مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی
  • محافظت جدی از آراء مردم
  • سخنی با مردم و نخبگان سیاسی
  • تحلیل عملکرد جهان استکبار در انتخابات ایران

  ایشان سخنان خود در خطبه دوم را حول محورهای گفته شده بیان فرمودند :

  این انتخابات، عزیزان من! برای دشمنان شما یک زلزله سیاسی بود؛ برای دوستان شما در اکناف عالم یک جشن واقعی بود؛ یک جشن تاریخی بود. در سی سالگی انقلاب این جور مردم بیایند نسبت به این نظام و این انقلاب و آن امام بزرگوار اظهار وفاداری کنند! این یک جنبش عمومی و مردمی بود برای تجدید پیمان با امام و با شهدا؛ و برای نظام جمهوری اسلامی یک نفس تازه کردن، یک حرکت از نو، یک فرصت بزرگ. این انتخابات، مردمسالاری دینی را به رخ همه مردم عالم کشید. همه کسانی که بدخواه نظام جمهوری اسلامی هستند، دیدند مردمسالاری دینی یعنی چه. این یک راه سوم است. نکته دوم در باب این انتخابات این است که انتخابات ۲۲ خرداد نشان داد که مردم، با اعتماد و با امید و با شادابی ملی در این کشور زندگی می کنند. این جواب خیلی از حرفهایی است که دشمنان شما در تبلیغات مغرضانه خودشان بر زبان می آورند.
  اگر مردم در کشور به آینده امیدوار نباشند، در انتخابات شرکت نمی کنند؛ اگر به نظام خودشان اعتماد نداشته باشند، در انتخابات شرکت نمی کنند؛ اگر احساس آزادی نکنند، به انتخابات روی خوش نشان نمی دهند. اعتماد به نظام جمهوری اسلامی در این انتخابات آشکار شد و من بعد عرض خواهم کرد که دشمنان همین اعتماد مردم را هدف گرفته اند؛ دشمنان ملت ایران می خواهند همین اعتماد را درهم بشکنند.

  نکته بعدی، مسئله رقابتها بود. این رقابتها کاملاً رقابتهای آزاد، جدی و شفاف بین نامزدهای مختلف بود؛ همه دیدند. به قدری این رقابتها و این گفت وگوها و این مناظره ها شفاف و صریح بود، که عده ای به آن معترض شدند – حالاعرض خواهم کرد – حق هم تا حدودی با آنهاست. التهاباتی هم به وجود آورد که الآن هم هنوز آثارش را داریم مشاهده می کنیم. من به شما عرض بکنم، فرض ما این بود و هست که این رقابتی که وجود داردبین چهار نامزد انتخابات، این رقابت میان افراد و جریانهای متعلق به نظام اسلامی است. اینی که دشمنان سعی می کنند در رسانه های گوناگون – که غالباً هم این رسانه ها مال این صهیونیستهای خبیث و رذل است – اینجور وانمود کنند که دعوا بین طرفداران نظام و مخالفان نظام است، نخیر، این جوری نبود؛ آنها غلط می کنند این حرف را می زنند؛ این واقعیت ندارد.
  این چهار نفری که وارد عرصه این انتخابات جدی شدند، همه شان جزو عناصر نظام و متعلق به نظام بودند و هستند. یکی از اینها رئیس جمهور کشور ماست؛ رئیس جمهور خدوم، پرکار، زحمتکش، مورد اعتماد. یکی از آنها نخست وزیر هشت سال در دوران ریاست جمهوری خود بنده است. یکی از آنها فرمانده سپاه در سالهای متمادی و یکی از فرماندهان اصلی دوران دفاع مقدس بوده است. یکی از آنها دو دوره رئیس قوه مقننه کشور بوده است؛ رئیس مجلس شورای اسلامی بوده است. اینها عناصر نظامند؛ اینها همه شان متعلق به نظامند. البته اختلاف نظر دارند، اختلاف برنامه دارند، در جهت گیری های گوناگون سیاسی با هم تفاوتهای متعددی دارند؛ اما همه شان مال نظامند؛ چهار نفر از عناصر نظامند. این رقابت درون نظام تعریف شد؛ نه رقابت بین درون نظام و بیرون نظام…
  البته بنده همه دیدگاه های این آقایان را قبول ندارم؛ بعضی از نظرهایشان و عملکردهایشان از نظر من بدون شک قابل انتقاد است؛ بعضی را برای خدمت به کشور مناسبتر از بعضی دیگر می دانم؛ اما انتخاب به عهده مردم بوده و هست. مردم انتخاب کردند.

  اما این رقابتها و مناظرات، که ابتکار مهمی بود؛ ابتکار جالبی بود؛ خیلی صریح بود، خیلی شفاف بود، خیلی جدی بود. این مناظره ها تو دهن آن کسانی زد که از بیرون تبلیغ می کردند که این رقابتها نمایشی است، واقعیت ندارد. آن جهت مثبت، این بود که در این مناظره ها و در این گفتگوها و در این گفتارهای تلویزیونی، همه شفاف و راحت حرف زدند، حرف دلشان را بر زبان آوردند، یک سیلابی از نقد و انتقاد به راه افتاد و همه مجبور شدند پاسخگوئی کنند. به آنها انتقاد شد، آنها در مقام پاسخگوئی برآمدند و از خودشان دفاع کردند. مواضع افراد و مواضع گروه ها بدون ابهام، بدون پیچیده گوئی، عریان، در مقابل چشم مردم قرار گرفت؛ سیاستهایشان چیست، برنامه هایشان چیست، پابندی هایشان کدام است، تا چه حد است؛ اینها در مقابل چشم مردم قرار گرفت و مردم توانستند قضاوت کنند.
  انسان می دید که در این مناظره ها جنبه منطقی مناظره ضعیف میشد؛ جنبه احساساتی و عصبی پیدا می کرد؛ جنبه تخریبی غلبه پیدا می کرد؛ سیاه نمائی وضع موجود به شکل افراطی در این مناظره ها دیده شد؛ سیاه نمائی دوره های گذشته هم در این مناظره ها مشاهده شد؛ هر دو بد بود. اتهاماتی مطرح شد که در جایی اثبات نشده است؛ به شایعات تکیه شد، بی انصافیهائی احیانا دیده شد؛ هم بی انصافی نسبت به این دولت با این همه حجم خدمت، و هم بی انصافی نسبت به دولتهای گذشته و دوران سی ساله.

  در مورد مبارزه با فساد مالی، موضع نظام یک موضع روشنی است. در زمینه مسائل مربوط به عدالت اجتماعی، موضع نظام یک موضع روشنی است. با فساد باید در هر نقطه ای که هست، مبارزه کرد. من می خواهم این را عرض بکنم: ما مدعی نیستیم در نظام ما فساد مالی و اقتصادی وجود ندارد؛ چرا، اگر وجود نداشت که بنده آن نامه هشت ماده ای را چند سال قبل خطاب به رؤسای محترم سه قوه نمی نوشتم و اینقدر روی آن تاکید نمی کردم. چرا، هست؛ اما می خواهم این را بگویم: نظام جمهوری اسلامی، همین امروز یکی از سالمترین نظامهای سیاسی و اجتماعی در دنیاست.
  اینکه ما بیائیم به استناد گزارش فلان مرجع صهیونیستی، نظام را و کشور را متهم کنیم به فساد، این مطلقاً درست نیست. این هم که ما اشخاص را، مسئولین را بی جهت در زمینه فساد زیر سوال ببریم، این هم درست نیست. فساد مالی یکی از مسائل مهم در نظام اسلامی است و باید با او جداً مبارزه کرد؛ هم در قوه مجریه، هم در قوه قضائیه، هم در قوه مقننه. همه موظفند با این مسئله مبارزه کنند.

  عزیزان من! ملت ایران! ۲۲ خرداد یک حماسه بود. این حماسه، تاریخی شد، جهانی شد. اگر چه بعضی از دشمنان ما در اطراف دنیا خواستند این پیروزی مطلق نظام را، این پیروزی حتمی را، به یک پیروزی مشکوک و قابل تردید تبدیل کنند. حتی بعضی خواستند این را به یک شکست ملی تبدیل کنند! خواستند کام شما را تلخ کنند و نگذارند بالاترین نصاب مشارکت جهانی را دنیا به نام شما ثبت کند. خواستند این کارها را بکنند؛ اما به نام شما ثبت شد. نمی شود آن را دستکاری کرد. رقابتها تمام شد. همه کسانی که به این چهار نامزد رای دادند، ماجورند؛ ان شاءالله اجر الهی دارند. همه شان در درون جبهه انقلابند، متعلق به نظامند؛ اگر با قصد قربت رای داده باشند، عبادت هم کرده اند. خط انقلاب، چهل میلیون رای دارد؛ نه بیست وچهارونیم میلیون که رای به رئیس جمهور منتخب است. چهل میلیون به خط انقلاب رای دادند.
  مردم اطمینان دارند؛ اما برخی از طرفداران نامزدها هم اطمینان داشته باشند که جمهوری اسلامی اهل خیانت در آراء مردم نیست. ساز و کارهای قانونی انتخابات در کشور ما اجازه تقلب نمی دهد. این را هر کسی که دست اندرکار مسائل انتخابات هست و از مسائل انتخابات آگاه است، تصدیق می کند؛ آن هم در حد یازده میلیون تفاوت! یک وقت اختلاف بین دو رای، صدهزار است، پانصدهزار است، یک میلیون است، حالاممکن است آدم بگوید یک جوری تقلب کردند، جابه جا کردند؛ اما یازده میلیون را چه جور می شود تقلب کرد! در عین حال بنده این را گفتم، شورای محترم نگهبان هم همین را قبول دارند که اگر کسانی شبهه دارند و مستنداتی ارائه می دهند، باید حتما رسیدگی بشود؛ البته از مجاری قانونی؛ رسیدگی فقط از مجاری قانونی. بنده زیر بار بدعتهای غیرقانونی نخواهم رفت. امروز اگر چهارچوبهای قانونی شکسته شد، در آینده هیچ انتخاباتی دیگر مصونیت نخواهد داشت.

  اما خطاب بعدی من، خطاب به سیاسیون و نامزدها و گردانندگان احزاب و جریانات است. من می خواهم عرض کنم به این حضرات، که امروز یک لحظه حساس تاریخی برای کشور است؛ نگاه کنید به وضع دنیا، نگاه کنید به وضع خاورمیانه، نگاه کنید به وضع اقتصادی عالم، نگاه کنید به مسائل کشورهای همسایه ما مثل عراق، مثل افغانستان، مثل پاکستان. ما در نقطه حساسی از تاریخ قرار گرفته ایم. همه ما وظیفه داریم که در این مرحله تاریخی هوشیار باشیم، دقیق باشیم، مواظب باشیم اشتباه نکنیم.
  در این قضیه انتخابات، مردم حقا و انصافا به وظیفه خودشان عمل کردند. وظیفه شان این بود که بیایند پای صندوقهای رای، که به بهترین وجهی این وظیفه اداء شد؛ اما ما و شما وظائف سنگین تری داریم. اگر نخبگان سیاسی بخواهند قانون را زیر پا بگذارند، یا برای اصلاح ابرو، چشم را کور کنند، چه بخواهند، چه نخواهند، مسئول خونها و خشونتها و هرج و مرج ها، آنهایند.

  و اما خطاب سوم، خطاب به سران استکبار و سران رسانه های استکباری است. بنده در این دو سه هفته، رفتار و گفتار دولتمردان آمریکا و دولتمردان چند کشور اروپایی را دنبال کردم؛ در این هفته های نزدیک به انتخابات و آن روز انتخابات و شب بعد از انتخابات، بعد هم این دو سه روز بعد از انتخابات، یک وضع متغیر و متفاوتی داشت. اول، قبل از شروع انتخابات جهتگیری رسانه هایشان، دولتمردانشان، این بود که در اصل انتخابات، ایجاد تردید کنند، شاید شرکت مردم کم بشود. البته همین نتایجی که از این انتخابات حاصل شد، همین نتایج را آنها هم- هم اروپایی ها، هم آمریکایی ها- حدس میزدند؛ اما این حرکت عظیم مردم را انتظار نداشتند؛ این کار ۸۵ درصدی؛ چهل میلیونی را باور نمی کردند. مشکل دشمنان ما این است که هنوز هم ملت ایران را نشناختند.

  یک خطاب آخری هم عرض کنم به مولامان و صاحبمان، حضرت بقیه الله (ارواحنا فداه) : ای سید ما! ای مولای ما! ما آنچه باید بکنیم، انجام میدهیم؛ آنچه باید هم گفت، هم گفتیم و خواهیم گفت. من جان ناقابلی دارم، جسم ناقصی دارم، اندک آبرویی هم دارم که این را هم خود شما به ما دادید؟ همه اینها را من کف دست گرفتم، در راه این انقلاب و درراه اسلام فدا خواهم کرد؛ اینها هم نثار شما باشد.

  و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته…

  در خبرها و دنیای مجازی :

  متن کامل خطبه های نماز جمعه تاریخی تهران (۲۹ خرداد ۱۳۸۸) به امامت رهبر فرزانه انقلاب

  عبرتی از تاریخ، صلح حدیبیه، تحلیل خطبه عبادی نماز جمعه خرداد ۸۸

  باشکوه‌ترین نماز جمعه تاریخ انقلاب

  رهبری در نماز جمعه ۲۹ خرداد آبروی برباد رفته هاشمی ‌را برگردا‌ند

  بازخوانی فرازهایی از خطبه‌ی نمازجمعه‌ی تاریخی ۲۹ خرداد ۸۸

  دانلود فایل (های) این نوشته :

  »» بخش تصویری

  .::. دانلود با کیفیت بالا .::.
  (فرمت: mp4، ابعاد تصویر: ۲۴۰*۳۵۲)

  .::. دانلود نسخه مخصوص موبایل – ۳gp .::.

  (حجم کل:۷۶.۳ MB )
  لینک اصلی | لینک کمکی
  »» بخش صوتی

  .::. دانلود با کیفیت بالا .::.

  (حجم کل:۲۵.۳ MB )
  لینک اصلی | لینک کمکی

  .::. دانلود با کیفیت متوسط .::.

  (حجم کل:۱۶.۵ MB )
  لینک اصلی | لینک کمکی

  .::. دانلود با کیفیت پایین .::.

  (حجم کل:۴.۹ MB )
  لینک اصلی | لینک کمکی
  تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نا محدود
  منبع: MobinMedia.ir

  مطالب مشابه

  1705 بازدید نظر: »

  ارسال نظر

  آموزش دانلود از سایت

  http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

  فروشگاه سایت

  دسته بندی

  امارگیر سایت