دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

.

http://mahanserver.ir/ads/120x240.gif

http://www.ansarclip.ir/images/screenshot/1/Khabari/HBO.jpg

فیلمی را که در ادامه خواهید دید، آنونس شبکه ی HBO آمریکا از مستند برنامه ی هسته ای ایران است. در این آنونس مصاحبه با دانشمندان ما و تصاویر آنان نیز دیده می شود. آیا نباید منتظر ترور یک به یک آنان، همچون شهیدان علی محمدی، علی شهریاری، داریوش رضائی نژاد و احمدی روشن باشیم.

 

آب نیکی: حضور خبرنگار خارجی در سایت هسته‌ای اقدامی شگفت‌آور است/ احتمال حمایت سیستم‌های جاسوسی وجود دارد

حسین آب نیکی کارشناس مسائل هسته ای در واکنش به انتشار ویدئویی مبنی بر حضور یک خبرنگار آمریکایی در کنار کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی و بازدید از این سازمان گفت: معمولا فیلمبرداری از این نهادها که از حساسیت خاصی برخوردار است توسط رسانه های داخلی آن هم به ندرت انجام می شود.

وی ادامه داد: براین اساس معمولا از رسانه های داخلی یک تیم خاص ، شناخته شده و ثابت برای حضور در این سازمان معرفی می شوند با این وجود فیلم گرفته شده پس از کنترل های لازم در سازمان انرژی اتمی به صدا و سیما فرستاده می شود و در آنجا نیز با ضوابط و شرایط خاص پخش می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، این کارشناس مسائل هسته ای با تاکید براینکه فیلمبرداری از این نهادها از حساسیت بالایی برخوردار است ادامه داد: زمان فیلمبرداری نیز افراد برای حضور در جلوی دوربین از ماسک استفاده می کنند تا چهره آنها شناخته نشود.

آب نیکی تصریح کرد: این که خبرنگار خارجی به شکل باز به مصاحبه، فیلمبرداری و حضور در این سازمان بپردازد جای تعجب دارد هر چند  این فیلم کنترل شود بالاخره این فرد در نقاط مختلف سازمان انرژی اتمی حضور داشته و این اقدام باید توجیح مشخصی داشته باشد.

وی گفت: این اقدام برای اولین بار در جمهوری اسلامی رخ داده و قطعا کسی که این اقدام را انجام می دهد که فردی مبتدی و عادی نیست و از طرف رسانه ها و سیستم های جاسوسی حمایت می شود.

این کارشناس مسائل هسته ای تصریح کرد: اصولا ضرورتی برای این کار وجود ندارد که فیلمبردار خارجی در این مکان ها حاضر شود ضمن این که ملاحظات امنیتی برای حضور این افراد وجود دارد.

آب نیکی حضور کارشناسان آژانس بین المللی انرژی هسته ای در سازمان انرژی اتمی را نیز با شرایط خاص عنوان کرد وی ادامه داد: کارشناس آژانس بین المللی انرژی هسته ای با شرایط خاص و از مکان های خاص بازدید می کنند و آن ها نیز اجازه فیلمبرداری ندارند این در حالی است که در صورت ادامه وجود پروتکل های بین المللی جمهوری اسلامی حاضر به پذیرش این افراد نیز نبود.

این کارشناس مسائل هسته ای در پایان خاطر نشان کرد: این که خبرنگار خارجی در سایت انرژی اتمی حضور یابد هیچ توجیهی ندارد ضمن آنکه این فرد می تواند اطلاعات زیادی را از مکان های مختلف جمع آوری کند و در اختیار سیستم های معاند قرار دهد.

 

 

مطالب مشابه

327 بازدید ۱ نظر »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

  1. ملک زاده گفت:

    خاک به سرم چقدر آخه اینا احمق و بی شعورن تا مملکتو دو دستی تقدیم این امریکا و اسرائیل نکنن انگار خیالشون راحت نمیشه چی بگم آخه فعلا باید همش حرص بخوریم

    [پاسخ]

دسته بندی