دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا
هاست آزنا هاست خرید هاست خرید هاست لینوکس خرید هاست دایرکت ادمین ایران خرید هاست ارزان هاست ارزان آزنا هاست

جستجو

کانال تلگرام

کانال تلگرام زهرا مدیا

آخرین نظرات

هم‌سنگران

http://abatorab.ir/asset/image/logo.png http://up.yargomnam.ir/view/1000671/banner-yargomnam240-new.gif http://dl.tazyekal.ir/admin/baner240-120.jpg http://havayeharam.ir/wp-content/uploads/2015/08/folder.jpg

دکتر نبویان:خطوط قرمز در توافقنامه ژنو رعایت نشد nabavian1

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان عصر امروز در جلسه‌ای که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان به مناسبت گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای برگزار شده بود به تبیین و بررسی توافقنامه ژنو پرداخت.

وی اظهار داشت: توافقنامه هسته‌ای ژنو یک بحث ملی است و باید از دریچه منافع ملی و ملت ایران به آن نگاه کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: موضع دولت یازدهم نسبت به تفاهمنامه مشترک ایران با گروه ۱+۵ اینگونه است که موفق شده حقوق هسته‌ای ایران، حق غنی‌سازی، خطوط قرمز نظام را رعایت کند و در ضمن موجب رفع تحریم‌ها شده است.

نبویان خاطرنشان کرد: نخستین انتقاد وارده به تفاهمنامه ژنو این است که طبق قواعد بین‌المللی تمامی تفاهمنامه‌های امضا شده بین ایران و هر کشور دیگر باید به دو زبان طرفین مذاکره تنظیم شود که متأسفانه این تفاهمنامه ژنو فقط به زبان انگلیسی تنظیم شده است.

وی اضافه کرد: تفاهمنامه ژنو شامل ۵ قسمت مهم از جمله مقدمه، گام اول، گام میانی، گام نهایی و نتیجه نهایی تشکیل شده است. دومین نقد به این توافقنامه این است که عنوان این توافقنامه هسته‌ای با نام (طرح مشترک برای عمل) آمده است که دلیل این امر چنین است که طبق اصل ۱۰۷ قانون اساسی باید هرگونه توافقنامه مشترک میان ایران با کشورهای دیگر به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد که با تغییر دادن عنوان این متن ضرورت و اجرا از دولت برداشته شد.

نماینده مردم تهران در مجلس عنوان کرد: از نکات قابل توجه در تفاهمنامه مشترک هسته‌ای این است که در جملات نخستین توافقنامه ژنو عنوان گردیده که طرف مذاکره‌کننده گروه ۱+۵ باید نسبت به انجام تعهدات هسته‌ای توسط ایران یقین حاصل پیدا کند که در حقوق بین‌الملل یقین پیدا کردن یک واژه کیفی است و کمی نمی‌باشد که همین امر باعث تضعیف قدرت نظام ایران در مراودات و مذاکرات آتی می‌شود.

وی اذعان داشت: گروه ۱+۵ در گام نخست ۲۸ تعهد از ایران گرفته است؛ از جمله اینکه کل اورانیوم غنی‌شده ۲۰ درصد باید به نحوی حذف شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه چنانچه کشوری ۲۷۰ کیلوگرم اورانیوم ۲۰ درصد، ۱۰ تن اورانیوم ۱۰ درصد و ۲۰ هزار سانتریفیوژ داشته باشد به نقطه جهش در بخش فناوری هسته‌ای رسیده است، عنوان داشت: نقطه جهش یعنی رسیدن به توانایی تولید بمب هسته‌ای البته قابل به توضیح است که ایران قصد ساختن بمب هسته‌ای را نداشته و ندارد ولی توانایی تولید اورانیوم ۲۰ درصد اهرم فشار ایران برای اسرائیل به شمار می‌رفت که با تعلیق آن این اهرم از دست ایران خارج شد.

نبویان بیان داشت: آب سنگین اراک و رآکتور اراک از دیگر امتیازات مهمی بود که ایران آن را از دست داد؛ ایران نهمین کشور دنیا از لحاظ تولید آب سنگین بود. از جمله مزایا و موارد مصرف آب سنگین می‌توان به تولید رادیوداروها و استفاده آن در امر پزشکی و بهبود بیماران سرطانی، تولید پروتنیوم، موارد آموزشی و تولید برق اشاره کرد.

وی متذکر شد: از جمله خطوط قرمز مدنظر رهبری که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای موظف به حفظ آن بود آب سنگین اراک و رآکتور اراک است که متأسفانه در توافقنامه ژنو رعایت نشد.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان اذعان داشت: طبق گفته دولتمردان آمریکایی و اروپایی گروه ۱+۵ با تعلیق غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد ایران نخستین‌بار امنیت اسرائیل را تامین کرد.

وی تاکید داشت: آب سنگین ۱۰ برابر آب سبک شارژ نوترونی دارد و مستکبران در بستن آب سنگین اراک برای نرسیدن ایران به فواید بی‌نظیر آب سنگین اهتمام ورزیدند و نظام باید در باز نگه‌داشتن و استفاده از آن به جد پافشاری کند.

* در توافق‌نامه ژنو امتیازات از دست داده بسیار بیشتر از امتیازات دریافتی است

نبویان توضیح داد: ایران هم اکنون در نطنز ۱۵ هزار سانتریفیوژ نسل اول فعال دارد که فقط به ۸ هزار عدد از آن‌ها گاز مربوطه وارد می‌شود، در طرح مشترک هسته‌ای ژنو ایران متعهد می‌شود که حتی یک سانتریفیوژ نسل دوم هم اضافه نکند، این در حالی است که دانشمندان هسته‌ای ایران نسل هشت سانتریفیوژ را هم ساخته‌اند.

وی در ادامه با بیان ۲۸ تعهد ایران به گروه 1+5 در توافق‌نامه مشترک هسته‌ای به صورت مورد به مورد به تحلیل و بررسی آن‌ها برای دانشجویان پرداخت.

نماینده مردم تهران در مجلس عنوان کرد: واژه غنی‌سازی در تفاهم‌نامه مشترک ۱۶ بار تکرار شده است ولی در هیچ کجای متن و محتوای توافق‌نامه مشترک هسته‌ای ژنو مطلبی مبنی بر اینکه ایران حق غنی‌سازی دارد، بیان نشده است.

*زمان لغو تحریم‌های ظالمانه در توافق‌نامه ژنو به طور دقیق مشخص نیست

وی تصریح کرد: متأسفانه با امضای چنین توافق‌نامه با این تعهدات یک جانبه امتیاز هسته‌ای ایران در قبال آمدن سگ بازان و سران کفر به ایران همچون جک استراو و کاترین اشتون معاوضه کرده است، متأسفانه عزت و کلاس برخی از دولت‌مردان در آمد و شد سران کفر و اروپایی به ایران است.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری افزود: طبق تفاهم‌نامه مشترک و اجرای تعهدات طرفین ۹۰ درصد تحریم‌های ظالمانه آمریکا و اروپا علیه ایران دریک مدت زمان طولانی یا در اصطلاح longtime برداشته شود که در حال حاضر طبق گفته مسئولان فعلی آمریکایی و اروپایی ۲۰ سال به طول خواهد انجامید.

*محتوا و متن توافق‌نامه ژنو باید برای همه مردم به طور شفاف بیان شود

وی بیان داشت: سؤال من از آقایان ظریف و عراقچی این است که بیان کنند که چند ماه قبل از امضای تفاهم‌نامه مشترک هسته‌ای ژنو متن آن از سوی طرف گروه 1+5 آماده شده بود؟ متن امضاء شده کاملاً یک جانبه و یک طرفه به سمت حفظ منافع گروه ۱+۵ است.

نبویان اذعان کرد: دلیل محرمانه خواندن محتواهای مذاکرات هسته‌ای در ژنو از سوی دستگاه دیپلماسی این است که چنانچه تمام بندهای تفاهم‌نامه مشترک امضاء شده را هر آدم منصف، عاقل و منطقی بخواند و از آن مطلع شود بر عقب‌نشینی ایران در امر هسته‌ای صحه می‌گذارد.

وی با تاکید کرد من صراحتاً اعلام می‌کنم که آماده مناظره با آقای عراقچی و ظریف بر سر توافق‌نامه ژنو در هرزمان و هر مکان هستم.

*دولت یازدهم موظف به رعایت مصوبه اسفندماه مجلس در بحث هسته‌ای است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: به راستی بستن مطبوعات منتقد دولت یازدهم و شکایت از نمایندگان مردمی که به تبیین ابعاد تفاهم‌نامه ژنو می‌پردازند به بهانه نطق علیه امنیت ملی کشور رعایت آزادی بیان و جز اصول پایبندی به دموکراسی و سردمداری شعار آزادی بیان در جامعه است.

وی گفت: یکی از نظرات «جین شارپ» رهبر انقلاب‌های رنگین در جهان این است که باید «خشونت را به شدت محکوم کرد ولی با شدت تمام با خشونت رفتار کرد» که گویی عده‌ای در داخل طبق این نظریه رفتار و عمل می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: با تمام چنین رفتارهایی، دولت یازدهم و دستگاه دیپلماسی کشور موظف به رعایت مصوبه مجلس در انتهای اسفندماه مبنی بر اینکه دولت حق عقب‌نشینی قدمی از حقوق هسته‌ای ایران را ندارد و باید تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چهارچوب ان پی‌اتی انجام شود.

*تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران نیاز به تقویت دارد

وی خطاب به برخی از دولت‌مردان فعلی گفت: به راستی مدعیان رعایت قانون در دولت یازدهم به کدام دلیل مجوز استفاده از فیس بوک غیرقانونی را در کشور دارند.

نبویان متذکر شد: تیم مذاکره کننده هسته‌ای در ادامه کار نیازمند تقویت شدن است، این تیم مذاکره کنده در درجه اول نیازمند دکترای حقوق بین‌الملل مسلط به مفاهیم باطنی واژگان لاتین در عرصه بین‌المللی و کارشناسان متخصص فنی در بخش هسته‌ای است.

وی در پایان با انتقاد از اخراج دانشمندان هسته‌ای جوان توسط دولت فعلی متذکر شد مسئول سایت نطنز و فردو قم نیز اخیراً اخراج شده است.

 

دانلود فیلم مراسم با لینک مستقیم

دانلود صوت مراسم با لینک مستقیم

کانال تلگرام زهرامدیا
621 بازدید نظر: »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

بسم رب الشهدا والصدیقین

سلام

ضمن عرض تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر و همچنین فرا رسیدن سال 96 خدمت شما عزیزان . من به دلیل مسافرت تا تاریخ 4 فروردین 96 نیستم و نمیتونم به نظرات جواب بدم . اگه خدا عمری داد برگشتم جواب میدم وگرنه حلالمون کنید .

دنیا به مثل بهر بشر مزرع کشت است

بی حب علی کشتن این مزرعه زشت است

بنوشته چنین بر در فردوس خداوند

هر کس که علی دوست بود اهل بهشت است

شیعه همه جا رهبر و مولاش علیست

دنیاش علی بوده و عقباش علیست

بی مهر علی زهد ابوذر همه هیچ

سلمان که محمدیست آقاش علیست

یا علی مدد

 

دسته بندی