دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

.

 

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان؛ حجت الاسلام دکتر سید محمود نبویان یکشنبه بعد از ظهر مورخه ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ با حضور در جمع دانشجویان این دانشگاه به بررسی بیانیه لوزان پرداخت. جلسه سخنرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تایید و مخالفت دانشجویان موافق و منتقد توافق لوزان همراه بود.

اهم صحبت های حجت الاسلام دکتر نبویان و سئوالات دانشجویان را در ادامه بخوانید

* آمریکا در توافق ژنو ادعا داشت که ایران بدلیل مرکز غنی سازی نطنز، احتیاج به مرکز دیگری با عنوان غنی سازی ندارد.  ۵+۱ امروز پا را فراتر گذاشته و انتظارات بیشتری نسبت به ژنو مطرح می کند. در توافق ژنو می گفتند که حق نصب سانتریفیوژ اضافی را ندارید اما امروز می گویند تمامی سانتریفیوژها به غیر از ۵۰۶۰ عدد باید برچیده شود.

* سال گدشته دولت برای تامین هزینه های خود، با روسیه توافق کرد که روزانه علاوه بر یک میلیون بشکه فروش نفت، پانصد هزار بشکه نفت به این کشور بفروشد اما بلافاصله آمریکا با علم کردن متن توافق ژنو گفت: شما تعهد داده اید روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفروشید لذا جلوی فروش نفت به روسیه را گرفت.

* ما خودمان رئیس بانک مرکزی رئیس بیمه و وزیر صنعت را به کمسیون دعوت کردیم. من پرسیدم آیا پولهایی که در توافق ژنو طرف غربی تعهد کرده بود آزاد کند آیا آزاد شده است؟! نعمت زاده گفت: آقا نمی دهند والسلام.

* دانشجویی خطاب به نبویان گفت: رهبر انقلاب اصلاحطلبان و اصولگرایان را دو بال کشور توصیف کردند در حالی که شما در اول سخنرانی خودتان گفتید راست و چپ دوزار نمی ارزد! این ادعای شما حرکت در خط رهبری است؟ که نبویان بلافاصله گفت: من عذرخواهی می کنم.

* دانشجوی موافق بیانیه لوزان به نبویان گفت: شما چرا به فکر مردم نیستید؟ اگر تحریم هایی که در دولت سابق شکل گرفت ادامه می یافت چه بلایی بر سر این ملت می آمد؟! نبویان در پاسخ به این دانشجو گفت: مگر الان تحریم ها برداشته شده است؟ ما کلی امتیاز داده ایم و تابحال هیچ تحریمی برداشته نشده است. پول های ما را بلوکه کرده اند و برای دادن پول خودمان به ما کلی شرط و شروط می گذارند در حالی که اون پول ها واس ماس یعنی کلش واس ماس. این جمله نبویان با تشویق مکرر دانشجویان همراه شد.

* نبویان در بخشی از سخنرانی دیالوگ خود با ظریف اشاره کرد و گفت: در کمسیون امنیت ملی به آقای ظریف گفتم: آقای ظریف تفسیر شما و آمریکا از بیانیه لوزان بشدت اختلاف داره و من معتقدم آنها دروغ می گویند اما می پرسم این آمرکایی که حتی نیم ساعت از تفاهم شما نگذشته نقض عهد می کند چگونه به این امریکا اعتماد می کنید؟

* نبویان گفت: ما در زمان جلیلی هم مذاکره می کردیم اما شاخص بورس ما روز به روز بالا می رفت و بازار رکود نداشت اما الان روز به روز شاخص بورس ما پائین می آید و رکود عجیبی بر بازار حاکم است چرا اینگونه شده است؟ من پاسخش را به شما می گویم: چون آن زمان زندگی مردم را به مذاکرات گره نزده بودیم. خب دولت قبلی به تولید بنزین داخل دست یافت چرا تعطیلش کردند و الان روزانه ده میلیون لیتر بنزین وارد می کنند؟

* دانشجویی دیگر خطاب به نبویان گفت: شما از تهران ۹ میلیون نفری چهارصد هزار رای آوردید پس از طرف مردم حرف نزنید! در ضمن این عزت ملی که مدام می گویید چیست؟ من احساس می کنم منافع ملی اصلاً برایتان ارزش ندارد و به دنبال منافع حزبی خودتان هستید؟ دانشجو در پایان صحبت های خود گفت: یا ایها الذین آمنوا  آمنوا. نبویان در جواب دانشجو گفت: شما جملات زیبا کلام را به من گفتید و این سخنان خود شما نبود. در ضمن آمنوا به چی به آمریکا و یا اسرائیل؟ نبویان ادامه داد: ما به ۲۵۰ هزار رای احترام گذاشتیم ولی دوستان شما ۱۱ میلیون اختلاف رای را تحمل نکردند. حالا چه کسی طرف مردم و رای آنهاست و به رای انها احترام می گذارد؟

* دانشجویی دیگر خطاب به نبویان گفت: موقعی که در دولت قبل فساد اتفاق می افتاد شما کجا بوید؟ چرا آنموقع حرف نمی زدید اما الان دولت روحانی را ناعادلانه تخریب می کنید؟ نبویان گفت: من یک پیشنهاد دارم: شما بروید اموال آقای روحانی و آقای احمدی نژاد را قیاس کنید بروید اموال معاون اول های دو دولت یعنی آقای رحیمی و آقای جهانگیری را قیاس کنید ببنید چقدر دارایی دارند؟! دانشجویی از میان جمعیت گفت: بابک زنجانی! نبویان گفت: همین بابک زنجانی بروید ببینید به ستاد چه کسی  ۵ میلیارد کمک مالی کرد؟!

* نبویان گفت: من یک سئوال دارم چرا زمانی که احمدی نژاد با امریکا در می افتاد قیمت نفت بالا می رفت اما زمانی که اسم تعامل با امریکا به میان می آید قیمت نفت سقوط می کند؟ در دولت هاشمی و خاتمی و روحانی قیمت نفت پایین آمده اینها که به دنبال تعامل با آمریکا بودند؟

* دانشجویی دیگر به نبویان گفت: این انرژی هسته ای چقدر می ارزد که ما سیزده سال بخاطرش هزینه دادیم؟ دو سه نفر از دانشجویان خواستند جواب او را بدهند که نبویان گفت: خودم بلدم جواب بدهم. نبویان گفت: الان بیش از هشتصد هزار بیمار در ایران از داروهای غنی سازی بیست درصد هسته ای درمان می شوند. اندکی مطالعه کنید؟ هسته ای همه چیز است. ژاپن غنی سازی بالای ۹۰ درصد دارد فرانسه همین طور خود امریکا همین طور. اندکی مطالعه کنید.

لینک دانلود فایل

مطالب مشابه

783 بازدید نظر: »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

فروشگاه سایت

دسته بندی

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت