دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

آخرین نظرات

 • ya zahra 135 در گلچین مداحی ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع)
 • مجید در گلچین مداحی ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع)
 • کسب درآمد از تلگرام در دانلود تمام سایت موسسه تحقیقاتی حضرت ولی‌ عصر(عج)
 • خرید ناودانی در دانلود سریال پروانه با لینک مستقیم
 • بازسازی ساختمان در نرم افزار قرآن کریم به همراه ترجمه و تفسیر نمونه آیات
 • تور جام جهانی در سریال همه چیز آنجاست
 • ya zahra 135 در آیت الله جوادی آملی - تفسیر سوره حمد - 38 جلسه
 • 313 در آیت الله جوادی آملی - تفسیر سوره حمد - 38 جلسه
 • دانلود سریال در مناجات بگذر از گناه من - استاد کریمخانی
 • روانپزشک در استاد احمد ابوالقاسمی - آموزش صوت و لحن
 • ya zahra 135 در موشن گرافیک بازخوانی هدف اصلی تحریم ها
 • ya zahra 135 در موشن گرافیک تحریم - به روایت آمار و ارقام
 • سید در موشن گرافیک بازخوانی هدف اصلی تحریم ها
 • سید در موشن گرافیک تحریم - به روایت آمار و ارقام
 • فریده در کلیپ جسد مومیایی فرعون
 • mostafa در آموزش دانلود
 • mostafa در آموزش دانلود
 • دکوراسیون لوکس آشپزخانه در آموزش دانلود
 • فتنه های آخرالزمان / شباهتها و تفاوت فتنه ۸۸ با فتنه خوارج / فیلم سخنرانی استاد علیرضا پناهیان / لینک مستقیم دانلود

  الان هم کسانی اشعث وار دنبال این هستند که نظام به فتنه گرها بپردازد و می‌گویند تکلیف آنها را مشخص کنید درحالیکه حکم جرائم آنها مشخص است. قصد آنها ادامه پیدا کردن فتنه در کشور است.

  نهمین نشست سیاسی بصیرت افزایی دینی، با حضور حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان به مناسبت سالروز حماسه نهم دی ماه در مسجد حوری برگزار شد. در این سخنرانی استاد پناهیان پس از برشمردن ویژگی های فتنه ۸۸ و شباهت آن با فتنه خوارج در صدر اسلام، به بررسی برخی از فتنه های جدید در آخرالزمان و سرعت در رسوایی فتنه گران نسبت به فتنه های صدر اسلام پرداختند.

  فایل صوتی سخنرانی افزوده شد.

  فتنه های آخرالزمان / شباهتها و تفاوت فتنه 88 با فتنه خوارج / فیلم سخنرانی استاد علیرضا پناهیان

  فتنه های آخرالزمان / شباهتها و تفاوت فتنه ۸۸ با فتنه خوارج / فیلم سخنرانی استاد علیرضا پناهیان

  مدت زمان : ۵۳ دقیقه
  کیفیت : DVDRip (عالی)
  حجم کل : ۲۵۰ مگابایت
  مکان سخنرانی : تهران، مسجد حوری، نهمین نشست سیاسی بصیرت افزایی دینی
  زمان سخنرانی : ۱۱ دی ۹۳
  کاری از : پایگاه فرهنگی سردار شهید شیخ زاده آذری (مسجد حوری)

  پیشنهاد ویژه مبین مدیا: این سخنرانی روشنگر را مشاهده نمائید!

  پیامبر گرامی اسلام (ص) در مورد فتنه های آخرالزمان به ما مژده می‌دهد و ما باید با یک احساس پیروزی و سربلندی اینها را جشن بگیریم. پیامبر گرامی اسلام می‌فرمایند: «لا تکرهوا الفتنه الی آخرالزمان فأنها تُبیر المنافقین» از فتنه آخرالزمان احساس کراهت و ناراحتی نکنید چرا که منافقین را رسوا می‌کند.

  فتنه های آخرالزمان / شباهتها و تفاوت فتنه 88 با فتنه خوارج / فیلم سخنرانی استاد علیرضا پناهیان

  فتنه های آخرالزمان / شباهتها و تفاوت فتنه ۸۸ با فتنه خوارج / فیلم سخنرانی استاد علیرضا پناهیان

  در اوایل اسلام کسی در اذکار نماز بدعتی ایجاد کرد که مدتها طول کشید پیامبر این فتنه کوچک را رفع کند. حدود هزار سال امام علی علیه السلام را لعن می کردند برخی حکومت های منطقه لعن کردن را حذف کردند، یعنی تا چند سال پیش لعن و سبّ امیرالمومنین می کردند. پیامبر اسلام(ص) فرمودند بگذارید فتنه پیش آید و ناراحت نشوید. این فتنه ها مانند فتنه های صدر اسلام نیست که کسی رسوا نشود الان فتنه گران به سرعت رسوا می شوند. این قضیه مکان خاصی هم ندارد یعنی در هرجای دنیا فتنه ای روی دهد رسوا می شوند. با یک بی حرمتی به ائمه حکومتی نابود می شود این را شما با صدر اسلام مقایسه کنید. فتنه در صدر اسلام سال ها طول می کشید تا برملا شود.

  فتنه های آخرالزمان مثل فتنه های صدر اسلام نیست که منافقین را رسوا نکند بلکه آنها بلافاصله شناخته خواهند شد. یکی از ویژگی های فتنه این است که مرز جغرافیایی نمی‌شناسد و گسترش خواهد یافت. پس از فتنه ۸۸ در ایران که چند سطل آشغال آتش زده شد، ما می‌بینیم که در چند کشور دیگر نیز فتنه رخ می‌دهد و بعضاً کل کشور به آشوب و آتش کشیده می‌شود.

  حجت الاسلام و المسلمین پناهیان به فتنه سوریه اشاره کردند و گفتند: فتنه ای که در سوریه رخ داد دامن خیلی از افراد را در کشور ما هم گرفت که بعضاً چهره حزب‌اللهی هم داشتند و آمدند علیه بشار اسد موضع گرفتند. الان ببینید یک سال نکشید که رسوا شدند. معلوم می‌شود فتنه ابعاد بین‌المللی دارد و در آخرالزمان به سرعت برملا خواهد شد.

  فتنه آخرالزمان به نفع حق جواب می دهد. آنقدر فتنه در این زمان آسان است که از خدا باید بخواهیم همه ی فتنه ها در این زمان اتفاق بیافتد. در عراق می خواستند ریشه اسلام و تشیع را بزنند اما چه شد؟ اتحادی بوجود آمد که اگر هزینه های کلانی می کردیم نمی توانستیم با این سرعت وحدت ایجاد کنیم.

  ایشان به نقش رهبر معظم انقلاب در فتنه ۸۸ پرداخت و افزود: ۹ دی پایان یکی از فتنه ها در کشور بود. فتنه ای که چندین کشور علیه ما راه انداختند. در آن زمان دیدیم که عده ای ولو اندک ولی با صدای بلند علیه ولایت فقیه شعار دادند و توهین کردند. همان موقع بنده گفتم که چیزی نخواهد گذشت که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، رهبر بلامنازع منطقه و با عزت ترین شخص در میان مردم خواهد شد، که همین طور هم شد. الان می‌بینیم که بسیاری از کشورهای منطقه ایشان را رهبر و خود را سرباز او می‌دانند.

  ان شالله که در آخرالزمان هستیم. اگر غیر از این باشد پس در آخرالزمان باید فتنه ها سریعتر از این جواب دهد! ما در مورد فتنه ۸۸ و سایر فتنه ها باید خودمان را به حق بچسبانیم و امیدوار باشیم با حق بمانیم. برخی شباهتهای فتنه ۸۸ با فتنه خوارج صدر اسلام:

  1. منافقین می گفتند : «لاحکم الا لله». خوارج به حضرت علی علیه السلام می گفتند فقط خدا و حکومت نباشد. ته حرف فتنه گران مخالفت با قانون اساسی و حکومت بود.
  2. خوارج افراد بی گناه و بی تقصیر که امام علی علیه السلام را دوست داشتند می کشتند. در فتنه ۸۸ فردی که برای کمک و جدا کردن آمده بود شهیدش کردند و افراد زیادی بی گناه کتک خوردند. در این فتنه از نجابت مردم سوء استفاده کردند.
  3. خوارج توبه نکردند و امام علی علیه السلام مجبور شد با شمشیر با آنها مقابله کرد. می گفتند پیامبر با کفار مدارا کرد و آنها را نکشتند در جواب باید گفت آنها قبول کردند اشتباه کردند. هند جگرخوار هم به اشتباه خود اعتراف کرد. اما فتنه گران قبول نکردند اشتباه کرده اند.

  این استاد حوزه و دانشگاه با مرور فتنه ۸۸ اشاره کرد : اگر بخواهیم شباهتی بین فتنه ۸۸ و فتنه های صدر اسلام پیدا کنیم باید به فتنه های خوارج اشاره کنیم. در فتنه ۸۸ خواسته اصلی فتنه گران ابطال انتخابات بود. این همان شعار «لا حکم الا لله» خوارج پس از جنگ صفین است. ابطال انتخابات یعنی سست شدن قانون و حاکمیت کشور. خوارج هم می‌گفتند نه علی باشد نه معاویه که همان معنی را می دهد. امیرالمومنین هم در پاسخ آنان فرمودند پس حکومت را چه کسی باید اداره کند؟

  وی شباهت دیگر فتنه ۸۸ با فتنه خوارج را کشتن بدون دلیل کسانی دانستند که حضرت امیر (ع) را دوست داشتند. در فتنه ۸۸ هم عده ای از آشوبگران مردم را مجبور می‌کردند که علیه نظام شعار دهند و اغتشاش کنند و گرنه به آنها آسیب می‌زدند. یکی از کسانی که در خیابان به شهادت رسید کسی بود که قصد آرام کردن و جدا کردن مردم از هم را داشت. در روز عاشورا نیز برخی از مردم عزادار به دست آشوبگران صدمه دیدند. توبه نکردن سران فتنه نیز یکی دیگر از شباهت های آنان با خوارج است.

  حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در ادامه این سوال را مطرح کردند که چرا فتنه خوارج به امیر المومنین ضربه زد ولی فتنه ۸۸ نتوانست آسیبی به نظام وارد کند؟ امیرالمومنین (ع) خیلی با خوارج مدارا کردند و بارها آنان را نصیحت نمودند و تاحدودی توانستند از شمار آنها کم کنند. روشی که جمهوری اسلامی هم بکار گرفت و با فتنه گران مدارا می‌کند، درحالی که طبق نظر امام (ره) کسانی که با حکم و نظر شورای نگهبان مخالفت و در مقابل آن ایستادگی کنند مفسد فی الارض هستند.

  تفاوت اصلی فتنه خوارج با فتنه ۸۸ در این است که امیرالمومنین به علت اقدامات شیطانی کسانی مثل اشعث نتوانست به دشمن اصلی بپردازد و ایشان درحالی که می‌خواستند خوارج را به حال خودشان رها کنند مجبور شدند به جنگ با آنها بروند و دشمن اصلی را واگذارند. اما نظام جمهوری اسلامی توانست پس از فتنه ۸۸ به دشمن اصلی خود بپردازد. الان هم کسانی اشعث وار دنبال این هستند که نظام به فتنه گرها بپردازد و می‌گویند تکلیف آنها را مشخص کنید درحالیکه حکم جرائم آنها مشخص است. قصد آنها ادامه پیدا کردن فتنه در کشور است.

   «لا تَکرِهُوا الفِتنَهَ فِی آخِرالزَّمانِ فَاِنَّها تُبیرُ المُنافِقِین»

  از فتنه آخرالزمان احساس کراهت و ناراحتی نکنید چرا که منافقین را رسوا می‌کند.

  پیامبر اکرم (ص)، میزان الحکمه، حدیث شماره ۱۵۷۴۸

  الان هیچ کشوری ایران را کشوری درگیر فتنه داخلی نمی داند بلکه الان به کشورهای درگیر فتنه مانند غزه، لبنان، سوریه و عراق کمک هم می کند. اینجا با فتنه سطل آشغال آتش زدن مبارزه کردیم الان با توپ و موشک داعش مبارزه می کنیم. مسائل ما خیلی بزرگتر از فتنه است که بخواهیم خودمان را درگیر این بحث ها کنیم.

  طبق دستور امام خمینی (ره) کسی که مقابل قانون اساسی بایستد مفسد فی الارض است حال با این وضوح حکم ایستادن سران فتنه در برابر قانون حکم مشخص است. در زمان فتنه بنده گفتم که این فتنه گران مفسد فی الارض هستند برخی اساتید و مسئولین رده بالا در قوه قضاییه از من پرسیدند که بر چه مبنایی گفتید اینان مفسد فی الارض هستند بنده هم جمله امام را می گفتم که ایشان فرمودند و حکم امام خمینی (ره) است، اکثرا این حکم امام را نمی دانستند و تعجب می کردند.

  فتنه های آخرالزمان / شباهتها و تفاوت فتنه 88 با فتنه خوارج / فیلم سخنرانی استاد علیرضا پناهیان

  فتنه های آخرالزمان / شباهتها و تفاوت فتنه ۸۸ با فتنه خوارج / فیلم سخنرانی استاد علیرضا پناهیان

  شما فرض کنید اگر سران فتنه می گفنتد: ما سند محکمی برای تقلب نداریم اما به ما ظلم شده و این حرف را حکومت قبول می کرد باعث می شد طرفدارانش از ۱۳ میلیون تا چهارسال به ۱۵ سال برسد چون مردم ما انسان های نجیبی هستند . در دور بعدی انتخابات اگر این اقایان کاندید می شدند با رای بالا انتخاب می شدند، هر آدم ساده ای می توانست چنین تحلیلی کند.

  امیر المومنین علیه السلام در مورد خوارج فرمودند اینها نه منافق، نه دنیاطلب هستند بلکه اشتباه کردند. حتی امام علی علیه السلام خوبی خوارج را نیز می گفتند. در ۹دی افرادی شرکت کردند که هیچ راهپیمایی شرکت نکرده بودند بعد از ۹ دی بود که دشمن بدلیل ترسش عقب نشست.

  الان ۹ دی تبدیل به حماسه ۲۰ میلیونی برای زیارت امام حسین (ع) شده است. ما در سوریه، عراق، لبنان و فلسطین فتنه‌های خیلی بزرگتری را درحال اداره کردن هستیم. اما عده ای می‌خواهند با مشغول کردن نظام به مسائل فتنه، حرکت رو به جلوی نظام را کند و یا متوقف کنند اما کشور به درستی با بی‌اعتنایی به آنان به دنبال اهداف بزرگ خود امیدوارانه حرکت کرده و خواهد کرد.

  حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در پایان به تحلیل معنوی اتفاقات سال ۸۸ پرداختند و گفتند: به نظر شما اگر کسی حضرت امام (ره) را آزرده باشد عاقبت به خیر خواهد شد و روزی به دست خود رسوا نخواهد گشت؟ اگر کسی الان مقام معظم رهبری را آزار دهد زمین نخواهد خورد؟ تجربه نشان داده که قطعاً این اتفاق خواهد افتاد.

  دانلود فایل (های) این نوشته :

  »» بخش تصویری
  .::. دانلود با کیفیت بالا .::.
  (فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۷۲۰*۱۰۸۰)
  تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نامحدود
  منبع: MobinMedia.ir

  مطالب مشابه

  1545 بازدید ۲ نظر »

  ارسال نظر

  آموزش دانلود از سایت

  http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

  فروشگاه سایت

  1. reza گفت:

   salam
   khoda kheyret bede
   dametun garm

   [پاسخ]

  2. iransarafraz گفت:

   آقا من یه مطلبی میگم اگه مردش هستید جوابمو بدید سال ۵۷ بهش زهرا امام خمینی گفت ما انقلاب میکنیم و قانون اساسی مشروطه رو قبول نداریم چون ملت پنجاه سال پیش حق ندارد براس سرنوشت ما تصمیم بگیره و سرنوشت هر نسل دست خودشه و خودش حکومتشو انتخاب میکنه ماهم جمهوری اسلامی میخایم آقا صحیح چهل سال پیش انقلاب کردید دمتون گرم سرنوشت خودتون بود ولی خود رهبر انقلاب گفت ملت پنجاه سال قبل حق ندارد برای ما قانون یا حکومت انتخاب کند و با رای مردم زمان است که قانون و حکومت انتخاب کند الان هم نسل ما جمهوری اسلامی نمیخاد و ما میخایم خودمون حکومت انتخاب کنیم و قانون جدید تصویب کنیم و جمهوری اسلامی باید بره اگه اینقدر مطمین هستید که مردم پشت حکومت جمهوری اسلامی هسن و طرفدار حکومتن پس نترسید رفراندوم بزارید جمهوری اسلامی آری یا نه البته با ناظر بین المللی و تمام اپوزیسیون های مخالف و موافق نظام امام خمینی هم این کارو تو بهشت زهرا تایید کرد و چندبارهم گفت میزان رای ملت است چطور هرجا نفع و پول براتونه میگید فرمایش امامه ولی به ضررتون باشه حرف امام بی ارزشه؟؟؟
   و اما چطور سال ۵۷ روز عاشورا خودتون تظاهرات میکردین بی حیا و حرمت شکن نبودید الان که مردم حقشونو خواستن شدن فتنه گر و بی حیا و حرمت شکن ولی سال ۵۷ همینا ملت غیور و مسلمان بودن؟؟؟ اگه مردید و راست میگید جوابمو بدید منم الان اشهدمو بخونم چون از شما قاتلا بعید نیست بیاید بکشیدم چون نظر دادم

   [پاسخ]

  دسته بندی

  امارگیر سایت