دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

آمار سایت

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
در حال بارگذاری آمار

جستجو

.

http://www.zahra-media.ir/wp-content/uploads/2014/09/sattari1.jpg

«سید علیرضا ستاری» مهندس عمرانی که در روز عاشورای سال ۱۳۸۸ توسط فتنه‌گران، به قصد کشت، مورد شکنجه شدید قرار گرفت و مضروب شد و به مقام «جانبازی ۷۰ درصد» نائل گردید پس از چهار سال دست و پنجه نرم کردن با آثار جراحت خویش، در سن ۳۱ سالگی به جمع یاران شهیدش پیوست. ستاری دارای دو فرزند، یک دختر و یک پسر خردسال است.
وی به عنوان امدادگر هلال احمر، وارد صحنه درگیری‌ها شده بود تا به مجروحان حوادث ، به‌صورت میدانی کمک کند. شهید ستاری در همین در زمینه فعالیت‌های مرتبط از جمله ورزش‌های اسکی و شنا و امور امداد و نجات به‌ ویژه چتربازی و غواصی ، مهارت خاص داشت.
ستاری در میان دوستان خود، به شدت علاقه به مطالعه مشهور بود و به آثار مذهبی شهید مطهری و دکتر شریعتی علاقه خاصی داشت.
* شرح ماجرای روز عاشورا
ستاری در خصوص نحوه مجروحیت خود در فتنه ۸۸، گفت: روز عاشورای ۸۸ بنده به عنوان نیروی افتخاری هلال احمر در خیابان «خوش» حضور داشتم ؛ ساعت ۱۱ به ما خبر دادند که حدود پنج نفر از نیروهای ویژه سپاه در بین جمعیت آشوبگر مانده بودند ؛ یکی از آنها روی زمین افتاده و اغتشاشگران او را به آتش ‌کشیده‌اند.
* به خاطر محاسنم گفتند این آقا اطلاعاتی است!
وی در گفت‌وگو با فارس افزود: برای انجام مأموریت امداد و نجات دیگر مجالی برای ایستادن و فکر کردن نبود که آیا برای کمک به آنها بروم یا خیر ؛ خود را به محل حادثه رساندم ؛ به خاطر نحوه پوشش بنده به مناسبت روز عاشورا و محاسنی که روی صورتم داشتم ، یکی از زنان آشوبگر گفت: «این آقا اطلاعاتی است!» همان جا با میله آهنی روی سرم زدند و جمجمه‌ام از سه جا شکست.
* شناسایی منافقان در فتنه
این جانباز فتنه عاشورای ۸۸ یادآور شد: بعداً که برای شناسایی به زندان اوین رفتم ، مطلع شدم کسانی که مردم را شکنجه می کردند از گروهک منافقین بودند که یکی از آنها سال‌ها در تایلند زندگی می‌کرد ، سپس از پادگان اشرف به تهران آمده بود.


* خانه‌ام را به آتش کشیدند
وی افزود: بنده زمانی که در بیمارستان بودم ، مصاحبه‌ای با خبرنگاران داشتم که عواقبی هم داشت ؛ سایت‌های ضد انقلاب مصاحبه تلویزیونی مرا روی صفحات خود گذاشتند و اعلام کردند: «این مأمور است و هر کسی او را می‌شناسد به ما بگوید»؛ در ادامه آدرس و مشخصات و شماره تلفن مرا روی سایتها ‌گذاشته شد.
* برای آرمان‌های انقلاب جان و مالم را فدا کردم
وی افزود: در جریان مجروحیتم فقط سپاه پاسداران پیگیر و جویای احوال بنده بود ؛ من برای اهداف و آرمان‌هایی که داشتم ، جان و مالم را فدا کردم ؛ دنبال منافع هم نبوده‌ام ؛ متأسفانه بنیاد جانبازان حتی جویای احوال ما نبود ؛ اینجاست که می‌گویم دردهای جسمی آرام آرام از بین می‌رود اما دردهای روحی پاک نمی‌شود ؛ ما دنبال امتیاز نبودیم ؛ جانبازی‌ام برای حفظ انقلاب بین من و خداست و حتی مجروحیتم هم خواست خداوند بود ؛ چون بعد از این قضیه رابطه‌ام با خداوند طور دیگری شده است.
* سیستم قضایی برای محاکمه سران فتنه ضعیف عمل می‌کند
این جانباز فتنه عاشورای ۸۸ در خصوص محاکمه سران فتنه ، گفت: بنده مدت‌ها پیگیر محاکمه آنها بودم اما نزدیک به ۹ ماه بعد از انتخابات ، مملکت تعطیل بود ؛ باید سران فتنه به میز محاکمه کشیده شوند اما متأسفانه سیستم قضایی به شدت ضعیف عمل می‌کند ؛ البته در این قضیه اگر جلوی حضرت آقا حرکت کنیم ، جاعل می‌شویم و اگر پشت سر ایشان هم حرکت کنیم ، کاهل هستیم ؛ پس چشم به دست ایشان داریم تا ببینیم ایشان چه زمانی دستور می‌دهند و ما هم بنا به دستور ایشان حرکت می‌کنیم.
* فتنه ۸۸ به خاطر پشتیبانی نکردن از ولایت فقیه رخ داد
وی افزود: وقتی حضرت امام (ره) فرمودند: «پشت سر ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد»؛ اگر آقایان به این حرف امام خمینی (ره) توجه می‌کردند ، مملکت این گونه دچار آشوب نمی‌شد تا تمام دشمنان به خودشان اجازه بدهند ، پایشان را از گلیم‌شان درازتر کنند.

ستاری یادآور شد: خیلی از بچه‌های این مملکت در فتنه ۸۸ آسیب دیدند ؛ بچه‌هایی که پای اعتقادات و ارزش‌هایشان ایستادند ؛ خیلی از دوستانی که من می‌شناسم ، از جمله خودم ، حتی هزینه‌های درمان را از جیب خودمان دادیم.

وی درخصوص نقش فائزه هاشمی در اغتشاشات گفت: فیلم‌های نقش فائره هاشمی در اغتشاشات را دارم ؛ او در این زمینه نقش زیادی داشت.

این جانباز فتنه عاشورای ۸۸ در خصوص فعالیت‌های خود قبل و بعد از جانبازی‌اش بیان داشت: مهندس عمران هستم ؛ قبل از مجروحیتم شرکت ساختمانی داشتم ؛ کار من هم آزاد بود ؛ در بحث راهیان نور هم فعال بودم تا راه رزمندگان دفاع مقدس را که مقابل دشمن ایستادند ، ادامه دهم ؛ دوره آموزشی هلال احمر را هم در پایگاه مقاومت بسیج مسجد محله گذراندم.
* اگر غائله دیگری رخ دهد، سینه‌ام را سپر می‌کنم
وی افزود: تمام زندگی من ورزش بود ؛ مجروحیت برای من و خانواده‌ام خیلی سخت گذشت ؛ همسرم در این سختی‌ها خیلی تحمل کرد و اگر قرار باشد خداوند اجری بدهد ، اول به او بدهد که در تمام سختی‌ها در کنارم بود ؛ با توجه به مشکلات و ضایعاتی جسمی و روحی که داشتم ، حدود سه سال خانه‌نشین بودم ؛ در واقع از ۸ ـ ۹ ماه گذشته کار خود را از سر گرفتم ؛ در این دوران من و سایر جانبازان با ناملایماتی مواجه شدیم ؛ اما اگر غائله دیگری رخ دهد ، من و امثال من باز هم سینه سپر می‌کنیم.

شهید سید علیرضا ستاری ۳۴:۱۸
1892 بازدید ۵ نظر »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

فروشگاه سایت

 1. شیعه گفت:

  خجالت بکش میزنین میکشین بعدم میزارین تقصیر ملت مظلوم؟آدم دروغگو!

 2. محمدحسین گفت:

  سلام
  خدا لعنتشون کنه ان شاءالله….مردم با غیرت ایران در نهم دی خوب جواب این فتنه گرا و قاتلهارو دادند….الحمدلله که ملت قیام کرد.

  • iransarafraz گفت:

   ۹ دی که جیره خورها و کاسه لیسها و بچه مدرسه ای ها به اجبار و بسیجی های قاتل ملت رفتن تو خیابان حتی جرات نداشتن برن میدان شهیاد چون تو میدان شهیاد ملت غیور تجمع کرده بودن و به ظلم اعتراض داشتن و اون خس و خاشاک ۹ دی از ترس رفتن اونجا کوچیک تر هم بود میخواستن بگن زیادیم رفتن جای کوچیک

 3. iransarafraz گفت:

  آقا یه سوال تخصصی اگه مرحوم ستاری امداد گر بوده و عضو هلال احمر پس چرا جلیقه هلال احمر تنش نبوده؟؟؟ یادروغ میگید و سرکوبگر بوده رفته ملت رو بکشه کشتنش یا تو ماموریت نبوده درضمن چطور سال ۵۷ روز عاشورا خودتون تظاهرات میکردین بی حیا و حرمت شکن نبودید الان که مردم حقشونو خواستن شدن فتنه گر و بی حیا و حرمت شکن ولی سال ۵۷ همینا ملت غیور و مسلمان بودن؟؟؟ اگه مردید و راست میگید جوابمو بدید منم الان اشهدمو بخونم چون از شما قاتلا بعید نیست بیاید بکشیدم چون نظر دادم

دسته بندی

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت