دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

.

آخرین نظرات

 • ya zahra 135 در یه روزی میام و حرم آقامو من بوسه بارون میکنم - جواد مقدم
 • ya zahra 135 در انگاری قسمت نمیشه منم برم کرب و بلا - مجتبی رمضانی
 • ya zahra 135 در سخنرانی های شهید عبدالحمید دیالمه
 • ya zahra 135 در دانلود سریال روز رفتن با لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در دانلود سریال تا رهایی با لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در دانلود سریال حلالم کن با لینک مستقیم
 • Mehrzad در فیلم سینمایی ستارگان خاک
 • ترجمه رسمی آلمانی در فیلم سینمایی فیلادلفی
 • آفتاب در سریال قفسی برای پرواز
 • ریحان در گلچین مداحی شهادت جانسوز امیرالمومنین (ع)
 • خرید ممبر تلگرام پاپ آپ در آموزش دانلود
 • سهام بیمارستان عرفان در آموزش دانلود
 • saeed در یه روزی میام و حرم آقامو من بوسه بارون میکنم - جواد مقدم
 • توری آکاردئونی در شیعه واقعی از دیدگاه امام صادق عليه السلام
 • روغن خراطین در گلچین مداحی شهادت جانسوز امیرالمومنین (ع)
 • ترجمه رسمی آلمانی در شعر خوانی های مصطفی صابر خراسانی
 • روغن خراطین در کلیپی در مورد مسجد مقدس جمکران
 • حمید در ۸۱۰ حدیث برای پشت زمینه رایانه
 • فیلم مستند بولینگ برای کلمباین / Bowling For Columbine Documentary 2002 / مایکل مور / زیرنویس فارسی و انگلیسی / لینک مستقیم دانلود

  در فیلم مستند بولینگ برای کلمباین، «مایکل مور» فیلم ساز آمریکایی، ریشه های قتل ها و خشونت های بی هدف را در آمریکا مورد بررسی قرار می دهد. عنوان و موضوع این فیلم برگرفته از ماجرای کشتار دبیرستان کلمباین است و نگاهی انتقادی به قانون حمل اسلحه در ایالات متحده آمریکا دارد. این فیلم برنده جایزه اسکار بهترین فیلم مستند در سال ۲۰۰۳ شد.

  فیلم مستند بولینگ برای کلمباین، بار دیگر از جسارت و پردلی سینماگری حکایت دارد که در قلب «ینگه دنیا» از زشتی های جامعه ی غرب، به عنوان سردمدار تمدن نوین و مدعی دموکراسی، به گونه ای سخن می گوید که گویی ادعانامه ای سراسر مستند را، همراه با مدارکی انکار ناپذیر، علیه سردمداران آمریکا برای جهانیان قرائت می کند.

  فیلم مستند بولینگ برای کلمباین / Bowling For Columbine Documentary 2002 / مایکل مور

  فیلم مستند بولینگ برای کلمباین / Bowling For Columbine Documentary 2002 / مایکل مور

  مدت زمان : ۱۲۰ دقیقه
  کیفیت : WebRip (عالی) – [ریلیز اختصاصی مبین مدیا]
  حجم کل : ۴۸۶ مگابایت
  تهیه کننده و کارگردان : مایکل مور
  تاریخ ساخت: سال ۲۰۰۲
  جوایز : بهترین مستند اسکار ۲۰۰۳
  زبان : انگلیسی
  زیرنویس : فارسی و انگلیسی (باتشکر از پوریای عزیز)

  پیشنهاد ویژه مبین مدیا: این مستند را مشاهده نمائید!

  فیلم مستند بولینگ برای کلمباین / Bowling For Columbine Documentary 2002 / مایکل مور / زیرنویس فارسی و انگلیسی

  فیلم مستند بولینگ برای کلمباین / Bowling For Columbine Documentary 2002 / مایکل مور / زیرنویس فارسی و انگلیسی

  مایکل مور، فیلمساز ۵۰ ساله ای که در «فلینت میشیگان» به دنیا آمده است، به خوبی می داند آمریکایی ها برای پنهان کردن ترس تاریخی خود، چگونه سایه ی اسلحه را مأمن خود قرار داده و آرامش خود را در پناه اسلحه می جویند و گمان می کنند درحضور اسلحه می توانند به امنیت دلخواه خود دست یابند.
  «مور» از این حقیقت تلخ، پرده برمی دارد که متأسفانه حتی قانون اساسی – از نوع آمریکایی آن نیز – بر چنین روحیه ای مهر تأیید می زند و از دارندگان اسلحه یا کسانی چون چارلتون هستون (بازیگر صاحب نام سینمای غرب) که از اعضای قدیمی «انجمن ملی اسلحه» در آمریکاست، به روشنی حمایت می کند! در واقع، آنان در جستجوی آرامشی هستند که قانون اساسی کشورشان نیز آن را تأیید کرده است.

  مایکل مور، در قالب یک فیلم مستند – داستانی که خود نقش محوری آن را در مقام یک پژوهشگر مستند ساز بازی می کند، در پی کشف علت رواج بی حساب و کتاب استفاده از اسلحه در جامعه ی آمریکایی است.
  “مور” وقتی سراغ چهره ای چون چارلتون هستون، بازیگر افسانه ای سینمای هالیوود می رود، در تصاویری طبیعی و پیش بینی نشده، از او موجودی محافظه کار، گوشه گیر و به شدت مشکوک و مردد در برابر بسیاری از جریان های سیاسی جامعه آمریکا نشان می دهد! گذشته از همه ی اینها مایکل مور با ظرافت کم نظیری، از هستون که آشکارا از دست او و فیلمبردارش فرار می کند، در تمام مدت، تصویری تکیده، در هم شکسته و بیمارگونه ارائه می کند که دیگر نه زرق و برق ویلای بزرگ و کاخ مانند او دارای شکوه است و نه در چهره خود هستون، فروغی از عظمت گذشت به چشم می خورد!

  بولینگ برای کلمباین” اثری افشاگرانه است که به مردم جهان یادآوری می کند آمریکایی ها، ملتی بدون تاریخ اند! مهاجران شروری که از اروپا و دیگر اطراف و اکناف جهان به قاره ای تازه کشف شده پای نهادند و به دلیل مهاجر بودن، مسافر بودن و بیگانه بودن با سرزمین تازه کشف شده و به ویژه به دلیل نیاز به مقابله و رویارویی با بومیان این سرزمین، چاره ی کار را در استفاده از اسلحه دیدند.

  آنها برای نیروی کار ارزان خود، از آفریقا کسانی را برای کار در مزرعه و شهرها و بعدها برای مراکز صنعتی کوچک به آمریکا آوردند، اما خیلی زود از رشد و زاد و ولد این مهاجران آفریقایی (سیاهپوستان) به وحشت افتادند و شرایط سختی را برای آنها به وجود آوردند. اسلحه، تنها وسیله آرامش بخش آنان شد و با اختراع “کلت” (توسط ساموئل کلت) تقریبا همه ی آدم بزرگ ها با خود اسلحه حمل می کردند. ترس تاریخی آنان، ریشه در ترس از بومیان و سیاهپوستان (آفریقایی های مهاجر) دارد. در فیلم، به ویژه در بخش بسیار زیبایی که به صورت «نقاشی متحرک» کار شده است آمریکایی ها از هجوم زنبور های آفریقایی، در وحشت و هراس نشان داده می شوند. زنبورهای بومی که بر اثر اختلاط با زنبورهای آفریقایی، به شدت خطرناک شده اند، روز به روز به میزان ترس و وحشت آمریکایی ها می افزاید و چنان شرایطی پدید می آید که آنها دیگر حتی برای سایه هایشان نیز اسلحه می کشند!

  موضوع تیراندازی و قتل هایی که در دبیرستان “کلمباین” در سال ۱۹۹۹ رخ داده است، دستمایه ی اصلی کار “مور” می شود تا بتواند از یک تراژدی دردناک، تصاویری تأثیر گذار ارائه کند، جایی که نوجوانان معلول، تصمیم می گیرند تمامی فشنگ ها و گلوله ها را از فروشگاه بزرگ K.MAR در کلمباین جمع آوری کنند و درباره رنجی که می کشند با مدیر عامل شرکت ، مذاکره نمایند . گویی «مور» یک حرکت عمومی در جامعه آمریکا را علیه اسلحه داری و انجمن ملی اسلحه آغاز می کند و می توان گفت فیلم او بدون تردید، طی سال ها تأثیرات شگفتی بر روحیه آمریکاییان و مردم جهان خواهد گذاشت.
  او اگر چه یک فیلم ساز آمریکایی است، اما با نگاهی واقع بینانه، وقتی آمار کشته شدگان توسط اسلحه میان کشورهای آمریکا، کانادا، انگلستان و فرانسه را مقایسه می کند، به خوبی نشان می دهد مثلاً در آمریکا، هر ساله ۲۰ برابر کشور کانادا ، کسانی به ضرب اسلحه از پای در می آیند و کشته می شوند! یا در یک مقایسه جالب دیگر، به خوبی نشان می دهد در کانادا، کمتر کسی شب ها درهای خانه اش را به روی خود می بندد، در حالی که در آمریکا برای محافظت از خود و اموال خویش، چندین قفل و بند آهنی بر پشت درهای خانه ها زده می شود!
  این نشانه ای از همان ترس تاریخی آمریکایی ها از کسانی است که خودشان به دلیل مجموعه فشارهایی که به ایشان وارد آورده اند، اکنون از سایه شان (سیاهپوستان) نیز به شدت وحشت دارند. جمهوریخواهان و سایر دولتمردان و سیاستمداران آمریکایی، هر جا که خشونت یا قتل و غارتی می بینند، بی آن که به ریشه یابی این نابهنجاری ها بپردازند، به ساده ترین دلایل توسل می جویند.
  در حالی که “مایکل مور” ریشه ی همه این نابهنجاری ها را در وجود کسانی جستجو می کند که به دلیل پیشینه یک خشونت تاریخی، نه تنها خود تهدیدی همیشگی برای دیگران به شمار می آیند، بلکه همواره از سایه دیگران نیز می ترسند.

  Bowling For Columbine (2002) Documentary

  Political documentary filmmaker Michael Moore explores the circumstances that lead to the 1999 Columbine High School massacre and, more broadly, the proliferation of guns and the high homicide rate in America. In his trademark provocative fashion, Moore accosts Kmart corporate employees and pleads with them to stop selling bullets, investigates why Canada doesn’t have the same excessive rate of gun violence and questions actor Charlton Heston on his support of the National Rifle Association.

  »» بخش تصویری
  .::. دانلود با کیفیت بالا .::.
  (فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۴۵۰*۷۲۰)
  تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نامحدود
  منبع: MobinMedia.ir
  1337 بازدید ۴ نظر »

  ارسال نظر

  آموزش دانلود از سایت

  http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

  فروشگاه سایت

  1. ملک زاده گفت:

   خیلی ممنون ولی یه اشکال داشت خیلی از کانادا تعریف کرد

   [پاسخ]

  2. mosafa گفت:

   سلام زیرنویسش کار نمی کنه شایدم نداره که

   [پاسخ]

  3. mosafa گفت:

   اگه زیرنویسش توی فایل زیپ بوده به صورت جدا بزاریدش چون من فایل زیپ رو پاک کردم

   [پاسخ]

   ya zahra 110 پاسخ در تاريخ دی ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۲۱:

   سلام بفرما
   http://dl5.zahra-media.ir/users/Bowling_for_Columbine_2002_En_Fa.rar

   [پاسخ]

  دسته بندی

  امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
  مشاهده آمار وبسایت