دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

.

http://mahanserver.ir/ads/120x240.gif

مستند «قلعه مقاومت» به موضوع مقاومت مردم سوریه در مقابل تکفیری ها و مزدوران داعشی می پردازد.

یکی از تحولات عمیق چند ساله اخیر در خاورمیانه، بیداری اسلامی بوده است؛ موجی عظیم از سوی مردمی آگاه که نمی خواستند بیش از این زیر بار ظلم و ستم دست نشاندگان دنیای غرب زندگی کنند.

با این حال دشمنان و به ویژه آمریکا و رژِیم صهیونیستی تلاش زیادی کردند که این موج بیداری و آگاهی را به بیراهه بکشانند به همین دلیل انواع و اقسام نقشه ها و توطئه ها را در این زمینه به مرحله اجرا در آورند.

هدف مستکبران از این اقدامات این بود که نوک پیکان اعتراضات را از سمت حکومت های دست نشانده به سمت حکومت های مردمی منحرف سازند که نظام کنونی سوریه به عنوان محور مقاومت و یکی از عوامل اصلی مخالفت با رژیم صهیونیستی، در نخستین گام مورد توجه آنها قرار گرفت.

سوریه در این بین به دلیل مقاومتی که مردمش در طول بیش از ۵ سال از خود نشان دادند دارای اهمیت بیشتری نسبت به سایر کشورهاست، در طول این مدت، انواع گروه تکفیری با حمایت های آشکار و بی دریغ آمریکا و متحدانش در منطقه، حملات فراوانی علیه حکومت مرکزی دمشق تدارک دیدند و حتی بخش هایی از این کشور را به تصرف خود در آوردند اما در نهایت این ملت سوریه بود با همراهی ارتش خود و حمایت های مستشاری ایران، توانستبسیاری از مناطق را باز پس بگیرد و در انتخاباتی آزاد، مانع از نفوذ بیگانگان در سرزمین خود شود.

مستند «قلعه مقاومت» به مقاومت مردم سوریه و از بین رفتن امنیت آنها بعد از حوادث این چند سال می پردازد؛ مصاحبه با اشخاص مختلف همچون خانواده شهید فیاض و همچنین سخنرانی های بشار اسد بخش هایی از این مستند را تشکیل می دهند.

مرکز مستند حقیقت این مستند را تهیه کرده و محمد ساسان هم کارگردانی آن را بر عهده داشته است.

 

 

لینک دانلود فایل

مطالب مشابه

716 بازدید نظر: »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

دسته بندی