دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

آرشیو:مستند یاجوج و ماجوج(بازیرنویس فارسی)

مستند یاجوج و ماجوج – ۱۷ قسمت با زیر نویس فارسی

در قرآن در دو سوره از یاجوج و ماجوج سخن به میان آمده‌است، اول در سوره کهف آیات ۹۳ تا ۹۸، و دیگربار در سوره انبیاء آیه ۹۶. آیـات قـرآن بـه خوبی گواهی می‌دهند که این دو نام متعلق به دو قبیله وحشی خونخوار بوده‌است، که مزاحمت شدیدی برای ساکنان اطراف مرکز سکونت خود داشته‌اند.در تورات در کتاب حزقیل فصل سی و هشتم و فصل سی و نهم، و در کتاب رؤیای یـوحنا فصل بیستم، از آنها به عنوان گوگ و ماگوگ یاد شده‌است، که معرب آن یاجوج و ماجوج می‌باشد. بـه گـفـتـه مفسر قرآن علامه طباطبایی در المیزان، از مجموع گفته‌های تورات استفاده مـی شـود کـه ماجوج یا یاجوج و ماجوج، گروه یا گروه‌های بزرگی بودند که در دوردست‌ترین نقطه شمال آسیا زندگی داشتند مردمی جنگجو و غارتگر بودند. بـعـضـی مـعـتـقـدنـد ایـن دو کـلمـه عـبـری اسـت، ولی در اصل از زبان یونانی به عبری منتقل شده‌است و در زبان یونانی گاگ و ماگاگ تلفظ مـی شـده، کـه در سـایـر لغـات اروپـایی نـیـز بـه هـمـیـن صـورت انتقال یافته‌است….

بدون تگ تبلیغاتی – با کیفیت بالا

برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید…

 

 

 
     
     
     
     
     

تیزر

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

قسمت ششم

قسمت هفتم

قسمت هشتم

قسمت نهم

قسمت دهم

قسمت یازدهم

قسمت دوازدهم

قسمت سیزدهم

قسمت چهاردهم

قسمت پانزدهم

قسمت شانزدهم

قسمت هفدهم

 

 

 

مطالب مشابه

8970 بازدید ۲۶ نظر »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

فروشگاه سایت

 1. حامد گفت:

  سلام/
  لینک ها کار نمیکنند.

  [پاسخ]

  ya zahra 110 پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۵۴:

  سلام ممنون درستش کردم

  [پاسخ]

 2. محمد گفت:

  نقد مستند تا قسمت ۱۷:
  آنچه در مستند یاجوج و ماجوج دیدم :
  مستند از بخش هایی از فیلم های مختلف قسمت هایی را نشان میدهد و حرفهایش را روی فیلم و عکس های فیلم ها و سایت های غربی می زند و با موسیقی که مشخصا از فیلم های هالیوودی وغربی است استفاده می کند تا تاثیر حرفهایش بیشتر باشد اما باید همه متنهایی که خوانده می شود یا نوشته ها را در کنار هم قرار بدهید تا بتوانید در مورد بی منطق بودن برخی حرف های سازنده مستند ( مثلا در مورد مسئله ذوالقرنین ) یا تاریخی بودن آن ( مثلا جنگهای صلیبی ) به نتیجه درستی برسید.
  در کلیپ دوم فیلم می گوید ذوالقرنین عرب بود؟!
  چرا؟ بخاطر اینکه در شعر عرب از او بسیار سخن گفته شده است و روایت است که برای حج خانه خدا آمده بود و ابراهیم به پیشوازش رفت!
  هر قهرمان و شخصیت معروفی می تواند در شعر عرب باشد بویژه اگر تبدیل به افسانه شده باشد! در شعر فارسی هم صحبت از اسکندر زیاد است آیا اسکندر ایرانی می شود و ذوالقرنین از کشور دیگری هم می تواند باشد که به خانه خدا برای زیارت یا تجارت و… آمده باشد و اینکه چه دلیلی داریم که این روایت و شعرهای جاهلی درست باشد که بخواهیم رویش استدلال کنیم.
  در این قسمت تصاویری از داریوش سوم در فیلم اسکندر را نشان می دهد که بی ارتباط به گفته های کلیپ در مورد عرب بودن ذوالقرنین است.
  در اواخر همین کلیپ تصاویری از تخت جمشید را هم نشان می دهد. اگر ذوالقرنین عرب است قصد سازنده کلیپ از نشان دادن این تصاویر چیست؟ تخت جمشید که بر اساس هزاران لوح باستانی به جا مانده ساخته ملتهای قلمرو امپراطوری پارس هخامنشی است زمانی که شبه جزیره عربستان توجه هیچ پادشاهی را به خود جلب نمی کرد!
  در قسمت سوم در مورد قبایل خزر صحبت می شود که در اروپا گسترش یافتند در حالی که این مطلبی غیر تاریخی است و گوینده بدون منبع این مطلب را ذکر می کند. حال آنکه با توجه به موقعیت جغرافیایی و هجوم این قبایل به سمت جنوب و جنوب غرب باید محل زندگی فعلی آنها نیز از جنوب روسیه تا ترکیه ی امروزی باشد نه اروپا! و این اقوام مغول – ترک به گفته گوینده- در هیچ جایی تاریخ به نژاد اروپایی ها نسبت داده نشده اند.
  گوینده کلیپ به طور واضحی می خواهد بدون دلیل یاجوج و ماجوج را در اروپا و امریکا و کشور اسرائیل دنبال کند و اهداف خود را به شکلی تخیلی دنبال می کند.
  درهیچ جای تاریخ امپراطوری گسترده به نام خزر نداریم تنها اقوامی وحشی به این نام وجود داشتند که گهگاه به مناطقی از امپراطوری ایران و بخش هایی از امپراطوری یونان هجوم می بردند و گاهی با یونانی ها بر ضد ایران متحد می شدند.
  گوینده در کلیپ یهودیان یا حداقل بخشی از آنها را از قوم خزر می داند که این بی اطلاعی از تاریخ قوم بنی اسرائیل و روند گرایش به دین در میان اقوام خاورمیانه در نوع خودش عجیب است! سازنده مستند تحت تاثیر جو خاصی است که تنها با حرفهای هیجان انگیز و نه تاریخی پیش می رود.
  تا قسمت نهم هم حرفی راجع به ذوالقرنین یا یاجوج و ماجوج گفته نمی شود و تنها مسئله فلسطین و مسیح و دجال مطرح است. و هدف سازنده کاملا مشخص می شود.
  در قسمت دهم هم حرف از سیاه پوستان و مسلمانان و تبعیض دینی و نژادی است.
  حرفهای بی منطق و اساسی از حروف ابجد و خشک شدن دریای جلیل در قسمت دوازدهم گفته می شود که بسیار مضحک است . در واقع سازنده مستند! می خواهد بگوید ما بر حسب روایات ( که رقم بسیار بالایی از آن جعلی است طبق گفته ی علمایی همچون مجلسی) در دوره آخر الزمان هستیم و اسرائیل بر جهان حکومت می کند و خشک شدن دریای جلیل هم یعنی پایان حکومت اسرائیل و ظهور مهدی! در واقع کنار زدن همه ی واقعیت های جهان امروز و دل بستن به موهومات و….
  تا قسمت ۱۷ حرفی اساسی در مورد یاجوج و ماجوج و ذوالقرنین گفته نمی شود و تنها در قسمت هفدهم می خواهد یاجوج و ماجوج را همان امریکا و متحدانش معرفی کند و می توان گفت جنگ روسیه با این گروه جنگ یاجوج و ماجوج است!
  اما آیات قرآن در مورد ذوالقرنین مربوط به واقعه ای است که در گذشته اتفاق افتاده است و ربطی به اروپا یا امریکای امروز ندارد. حتی اگر همراه توهمات سازنده مستند بگوییم یاجوج و ماجوج یا همان قوم خزران شامل اروپایی ها و آمریکایی ها و روسها باشد یعنی بخش وسیعی از جمعیت جهان! یا بگوئیم عده قابل توجهی از یهودیان از قوم خزر هستند و جنگ افروزی می کنند که در هر صورت همه اینها حرفهای بی منطق و بدون استدلال است.

  [پاسخ]

 3. مهسا گفت:

  اقا محمد خسته نباشی تو

  [پاسخ]

 4. فرزان گفت:

  آقا محمد دمت گرم. شما واس خودت یه پا استاد رائفی شدیا….

  [پاسخ]

 5. hosein گفت:

  بریم ازآقامحمدبه جای استادرایفی پوراستفاده کنیم

  [پاسخ]

 6. کیوان گفت:

  خوب شد تحلیلش کردی کاش اول قسمت اول بذارینش!!!!

  [پاسخ]

 7. مهدی گفت:

  سلام این لینکهای دانلودتون کجاست رو فایلها کلیک میکنی فقط فایل رو اجرا میکنه راهنمایی کنین خواهشن

  [پاسخ]

  ya zahra 110 پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۰۰:

  سلام
  لینکا رو تست کردم همشون سالمه مشکلی که گفتی هم توشون ندیدم
  ولی اگه با کلیک مستقیم نمیتونی بگیری اول راست کلیک کن روشون بعد گزینه دانلود توسط idm رو بزن حتما باید دانلود بشه چون لینکا کاملا سالمه کسی هم مشکلی نداشته

  [پاسخ]

 8. نوید گفت:

  این ویدئو کلیپ های که تو سایت میزارید در مورد درست بودن یا نبودنش تحقیق می کنید؟

  [پاسخ]

  ya zahra 110 پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۲۹:

  سلام
  سعی میکنم اکثرا از سایتای معتبر و مورد اطمینان بزارم اگرم موردی داشته باشه که کاربرا اعلام کنن برشون میدارم تا حالا بارها شده که کلیپ و مستندایی رو از سایت حذف کردم ولی با توجه به تعداد و حجم زیاد فایلا خودم نمیتونم یکی یکی تست کنم

  [پاسخ]

 9. ملک زاده گفت:

  جالب بود خیلی ممنون

  [پاسخ]

 10. majid گفت:

  من تا الان تا قسمت ۱۰ رو دیدم ۸ هم دانلود نشد همون بهتر که نشد چون راجع به دجال بود و حرفای تکراری

  [پاسخ]

 11. s گفت:

  این نمیشه شما از یه مستند چند تا اشکال کوچیک بگیری که شاید درست باشه بعد بگی کل مستند نبیند اگه حرفه ای باشی میفهمی از چی استفاده یه جاهاییش هم جدی نگیری
  این جور شما نقد کردین بی انصافی بود وگرنه از شیطان هم آدم میتونه درس زندگی بگیره این که یه مستنده برای روشن گری حقایق

  [پاسخ]

 12. ناشناس گفت:

  شما فعلا با موهومات خودت خوش باش و لطفا در مورد چیزی که علم نداری نظر نده چون اینجوری خودتو بیشتر مضحک جلوه میدی ! اگه نمیدونی بدون که صحیح مسلم و بخاری از معتبرترین کتب مرجع حدیث هستند.

  [پاسخ]

  ناتل پاسخ در تاريخ تیر ۲۳ام, ۱۳۹۶ ۱۳:۵۵:

  باسلام…ممنون ازمطالب خوبتون…اماراجع به کتابهای صحاح سته اهل سنت متاسفانه این کتابهاازنظرمنطق وروایات شیعی بسیارمتضادوغیرقابل قبول می باشدواکثریت شان براساس منافع کثیف خلفای اموی وعباسی جعل شدند ..درباره این داستان مطلقادرروایات محکم شیعی هیچ اتفاق نظری وجودندارد ..پس بهتراست ماهم این بخش رامسکوت بذاریم ..وازخرافات وافسانه های غیرقابل باورپرهیزکنیم

  [پاسخ]

 13. محمد گفت:

  سلام. اگه میشه اسم قاری قرآن قسمت دوم میگید؟ ممنون میشم.

  [پاسخ]

  ya zahra 110 پاسخ در تاريخ مرداد ۲ام, ۱۳۹۴ ۲۲:۳۶:

  سلام شرمنده نمیدونم

  [پاسخ]

 14. محمد گفت:

  در یکی از قسمت های این مستند گفته می شود که الله دجال را مامور میکند که خود را به جای مسیح جا بزند؟
  این حرف ها را از کجا اورده اید؟

  [پاسخ]

  ya zahra 110 پاسخ در تاريخ مرداد ۳ام, ۱۳۹۴ ۰۸:۴۶:

  سلام نمیدونم والا این مستند رو موسسه موعود ساخته مدیرش هم استاد طالب زاده هست

  [پاسخ]

  payam پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۵ ۰۲:۱۶:

  کجاش مشکل داره راست میگه دیگه هیچ چیز بدون اجازه ی خدا انجام نمیشه . همونجوری که لوسیفر مامور شد انسان رو فریب بده

  [پاسخ]

 15. امیر گفت:

  آقای محمد شما مثه اینکه دوتا رائفی پور گوش کردی فکر کردی علامه دهری؟؟
  امپراطوریه خزر وجود داشته هرچند اطلاعات کمی ازش وجود دارده
  دوما اون فردی که در این مستند صحبت میکنه شیخ عمران حسین نام داره و خیلی آدم باسوادیه و ۱۵ سال روی موضوع یاجوج و ماجوج کار کرده و دکترای الهیات,روابط بین الملل,اقتصاد بین الملل و…خوانده و سال ها در این بار تحقیق کرده فقط کافیه ببنی دکتر عباسی از ایشون چقدر تعریف میکنن
  استاد عباسی در سخنرانیشون در دی ماه توی فرهنگسرای ابن سینا تهران گفتن که شیخ عمران حسین تنها فردیه که برای بیرون اومد از بحران اقتصادی راه حل داده و…اما خوب این ویدئوهای جدید دکتر عباسی حالا حالا ها بیرون نمیاد شاید هم هیچ وقت بیرون نیاد ویدئوهای اندیشکده که بعد یک سال ممکنه بیرون بیاد در هر صورت شما نباید به خود اجازه بدی که به ایشون توهین کنی

  [پاسخ]

 16. مجتبی گفت:

  ممنونم از زحماتتون در این سایت استفاده کردیم مرسین

  [پاسخ]

 17. payam گفت:

  ذوالقرنین نامی بود که اعراب بر روی کوروش کبیر گذاشته بودند این رو توی کتاب ۲۱ سال خلاصه علی دشتی خونده بودم توی قرآن هم با این اسم که معروف بود اومده . توی ویکی پدیا هم نوشته نام کوروشه . متاسفانه در تاریخ اعراب تحریف شده . چون هم این که مکتوب بوده و امکان دستکاری وجود داشته هم به سفارش پادشاهان اعراب تغییر میکرده واسه همین خود اونایی که پارسی ستیز هم نیستند فک میکنند که ذوالقرنین عرب بوده .

  [پاسخ]

 18. payam گفت:

  خیلی جالبه قسمت سه دقیقه ۴:۵۰ فیلم سیصد رو نشون میده

  [پاسخ]

 19. مهران گفت:

  حرف شما درست هست اغلب روایاتش در مورد یاجوج و ماجوج و آخرالزمان هم من تا بحال نشنیده بودم و عجیب بود،مطمئنا سندش ایراد دارد،۱-این قوم وحشی چگونه یکدفعه اینقدر باهوش شدند که در همه جای دنیا مخصوصا گذرگاههای اقتصادی رشد کردند؟تا اونجایی که من شنیدم یورش یاجوج و ماجوج برای پس از ظهور است؟در کتاب زرسالاران یهودی هم یادم هست خواندم که حکومت خزر بدست یهودی ها یهودی شدن ولی با ظهور اسلام و تبلیغ آن به اسلام گرویدند و یهودیان به خاطر همین موضوع و حس نژاد پرستی دیگه دنبال افزایش قوم یهود از طریق ترویج به طور عمده نرفتند.به نظر این یکجور تطهیر قوم یهود از جنایتاش طی قرن ها برعلیه بشریت و ادیان الهی که سعی دارد قوم یهود را پاک و خوب جلوه بدهد

  [پاسخ]

دسته بندی

امارگیر سایت