دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

.

آخرین نظرات

 • ya zahra 135 در دانلود سریال الغالبون 2 با کیفیت بالا و لینک مستقیم
 • علیرضا در دانلود سریال الغالبون 2 با کیفیت بالا و لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در 540 داستان صوتی کوتاه - استاد هاشمی نژاد
 • مهدی در 540 داستان صوتی کوتاه - استاد هاشمی نژاد
 • کاشت مو در مجموعه سخنرانی های حجت الاسلام مسعود عالی
 • عادل در فیلم سینمایی صنوبر / کودکی امام خمینی(ره)
 • حدیدفام در آموزش دانلود
 • پنجره دوجداره در اینجا غوغا نکنید روضه برپا نکنید - میثم مطیعی
 • پنجره دوجداره در مستند پنجره های بهشت
 • پنجره دوجداره در سفر مجازي به قبرستان بقيع
 • پرهام در دانلود سریال آوای باران با کیفیت بالا و لینک مستقیم
 • رضا در آموزش دانلود
 • فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت در شعر خوانی های مصطفی صابر خراسانی
 • ya zahra 135 در مجموعه صوتی خطبه ها و کلمات قصار نهج البلاغه
 • ya zahra 135 در دانلود سریال پول کثیف با لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در دانلود فیلم سینمایی دیده بان با لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در دانلود فیلم سینمایی پنجه در خاک با لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در دانلود فیلم سینمایی آخرین شناسایی با لینک مستقیم
 • مقدمه ای بر مفهوم شناسی بازار اسلامی / فیلم سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی / لینک مستقیم دانلود

  استاد حسن رحیم‌پور ازغدی در سخنان قبل از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی اتکا به استعداد‌های درون ملت و مایوس نشدن از توان داخلی است، گفت: قطعا رابطه ما با دنیا باید رابطه فعال باشد نه رابطه منفعل و با ذلت. وی با اشاره به فرمایش امام خمینی گفت: اگر امید ما به بیرون باشد قطعا ضربه خواهیم خورد.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: قوانین و نظام اداری باید اصلاح و تولید‌کننده تقویت و حمایت شود. همچنین نظام توزیع باید از دست دلال‌بازی، رباخواری و رانت نجات پیدا کند و یک فضای رقابت سالم عادلانه پیش پای تولید‌کنندگان ایجاد شود و نباید از دلال‌بازی یعنی از روش بازار شیطانی استفاده شود.

  مقدمه ای بر مفهوم شناسی بازار اسلامی / فیلم سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی

  مقدمه ای بر مفهوم شناسی بازار اسلامی / فیلم سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی

  مدت زمان : ۵۱ دقیقه

  کیفیت : WebRip (خیلی خوب)

  حجم کل : ۲۰۰ مگابایت

  [نماز جمعه تهران – سالگرد رحلت امام خمینی و آغاز رهبری آیت الله خامنه ای – دانشگاه تهران – ۱۶ خرداد ۱۳۹۳]

  کاری از : شبکه چهارم سیما

  پخش از : مستضعفین تی وی

   

  رحیم‌پور ازغدی اضافه کرد: آن بازاری که با سود عادلانه ریسک می‌پذیرد و تولید خود را به مصرف‌کننده می‌رساند، در حال عبادت و جهاد است و طبق روایات هرچه این نوع تجارت رواج پیدا کند، هم به عقلانیت جامعه اضافه می‌شود و هم به لحاظ معنوی رشد می‌کند.

  وی افزود: از سویی دیگر در روایات آمده است بازار معبد شیطان است، چون در آنجا است که با خیانت و ربا حقوق شرعی ملت و فقرا و محرومان از آنها گرفته می‌شود.

  وی با اشاره به سخنان امام خمینی گفت: اینکه توجه به داخل باشد نه بیرون مورد تاکید ایشان بود و ایشان می‌فرمودند بالاتر از ضربه علمی و سیاسی ضربه روحی و روانی بود که به این ملت وارد شد و آنها کاری کردند که صنعتگر و تولید‌کننده ما اعتماد به نفس نداشته باشد.


  به گفته وی امام فرمودند: با این نوع تفکر اگر نوکر غرب هم بشوید، مشکلات حل نمی‌شود و یک راه وجود دارد و آن این است که در دنیا جزء کشورهای درجه اول قرار بگیریم و این با راحت‌طلبی و سود‌محوری نمی‌شود.

  رحیم‌پور ازغدی گفت: امام خمینی نسبت به حکومت رسیدن اشراف و متمکنان هشدار می‌دادند و برای آنها دو خصوصیت قائل شدند که یکی این است که این افراد مردم را به حساب نمی‌آورند و از آنها مایوسند و دوم اینکه در برابر قدرتمندان و دشمنان خارجی خاضع‌اند در حالی که باید به مردم ایمان و اعتقاد داشته باشند و در برابر دشمنان اقتدار.

  وی افزود: اگر حاکمان اعتقاد به خدا نداشته باشند اعتماد به مردم هم نخواهند داشت و با دستور مستشار بیگانه عمل می‌کردند و طوری با متخصصان و تولید‌کنندگان داخلی برخورد می‌کردند که اینها مایوس و افسرده می‌شدند.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: امام در منشور روحانیت فرمودند من خطاب به طلاب هشدار می‌دهم که مراقب متحجرین و انقلابی‌نماها باشید و نگذارید خیانت آنها فراموش شود و با ساده‌اندیشی به پست‌های کلیدی کشور برگردند. بعضی تصمیمات اول انقلاب و سپردن کارها به گروهی که عقیده خالص نداشتند اشتباه بود اما آثار تلخ آن به آسانی از بین نمی‌رود چون آنها به چیزی کمتر از عقب‌نشینی و رفتن به سمت آمریکا قانع نیستند.

  وی اضافه کرد: امروز هم کسانی می‌گویند اقتصاد کشور درست نمی‌شود، مگر اینکه تسلیم سرمایه‌داری غرب شویم اما امام می‌فرمود ضرورتی نیست به دنبال رابطه گسترده با آمریکا و غرب باشیم چون آنها فکر می‌کنند برای ما مهم نیست که آنها به ما اهانت کنند.

  رحیم‌پور ازغدی بیان داشت: آنان که معتقدند جنگ سبب بدبینی شرق و غرب به ما شده و می‌‌گویند باید واقع‌گرایانه برخورد کنیم تا آنها به ما اعتماد متقابل داشته باشند همه چیز را به حساب اشتباه، سوءمدیریت و تندروی نگذارید و ساده‌اندیشی نکنید چون ترس من از این است که ۱۰ سال بعد بگویند فتوای حکم اعدام سلمان رشدی مرتد هم مطابق با دیپلماسی نبوده است.

  به گفته وی، امام فرمودند اگر دنبال اقتصاد و توسعه هستید زیر سایه دشمن نخواهید توانست و باید با عزت این کار را انجام دهید.


  این فعال فرهنگی تصریح کرد: متاسفیم که برخی از افراد که سابقه انقلابی زیادی دارند و جزء یاران امام و مجاهدان هستند حتی جرات نمی‌کنند شعارهای امام را تکرار کنند، اما مقام معظم رهبری هنوز حرف‌های امام را می‌زنند.

  امام هم می‌فرمود که در این انقلاب من هم کاره‌ای نیستم، چون انقلاب به دست خدا است و تا وقتی که مردم با خدا باشند، خدا آنها را تنها نخواهد گذاشت.

  وی ادامه داد: رهبری فرمودند در زمانی که دوره اول ریاست جمهوری هم تمام شد، نمی‌خواستم دور دوم شرکت کنم و خواستم به فعالیت‌های فرهنگی بپردازم، اما چون امام تکلیف کردند ماندم و در دور دوم منتظر اتمام ریاست جمهوری بودم تا به قم بروم و به تربیت نیروهای جوان بپردازم، اما روحیه‌ام این بود که اگر امام می‌فرمود مسئول عقیدتی سیاسی به مرز سیستان هم بروم این کار را می‌کردم و اصلا تصور اینکه امام بروند و این مسئولیت سنگین به عهده من بیفتد، نداشتم و هیچ تمایلی برای انجام این کار نداشتم.

  رحیم‌پور اضافه کرد: خاطره‌ای از یکی از آقایان خواندم که وقتی رهبری از ترور سال ۶۰ نجات پیدا کرد، فرمود شاید خداوند مسئولیت و ماموریت دیگری از من خواسته باشد و بار دیگری است که من باید آن را به دوش بکشم که من را نگه داشته است.


  وی اضافه کرد: از این جهت خداوند را شاکریم که امروز مواضع رهبری در مسائل مختلف همان مواضع امام است، در حالی که عده‌ای از افرادی که سابقه خدمت داشته‌اند، دیگر حرف‌های امام را تکرار نمی‌کنند.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی می‌فرماید پیشرفت‌های علمی و اقتصادی ما همه در شرایط تحریم اتفاق افتاد و زمانی که دروازه‌ها را به روی ما بسته‌ بودند، ما جلو آمدیم و خطر اصلی ضعف‌هایی است که خودمان داریم.

  وی با اشاره به موانع تحقق اقتصاد مقاومتی از نگاه مقام معظم رهبری گفت: اولین مانع گرایش برخی مسئولان و مردم به دنیا‌طلبی است و طبق گفته ایشان بعضی از ما مسئولان دچار دنیا‌طلبی و مادی‌گرایی شده و وقتی ما این جور شدیم، این میل از مسئولان به مردم سرریز می‌شود. وی خطر دوم را اسراف‌زدگی و مصرف‌زدگی عنوان کرد و افزود: خطر سوم این است که متاسفانه پیشرفت‌های مادی ما از پیشرفت‌های معنوی ما بیشتر شده است.

  وی ادامه داد: تمام روستاها امکانات آمده، تحصیل‌کردگان ما زیاد شده‌اند، کارخانه‌ها و تجهیزات نظامی ساخته‌ایم اما آیا به همین اندازه که در حوزه اقتصاد و علم پیشرفت مادی داشته‌ایم، توانسته‌ایم فرهنگ دینی را جلو ببریم.

  رهبری می‌فرمایند فرهنگ اسلامی کمتر رشد کرد و در تزکیه نفس و اخلاق پیشرفت کافی نداشتیم و عقب‌ ماندیم. وی مانع دیگر را عدالت اقتصادی و اجتماعی دانست و اضافه کرد: به بعضی از شاخص‌های مهم عدالت نرسیدیم و با خط ایده‌آل آن فاصله داریم.

  وی تصریح کرد: رهبری فرمودند مسئولیت کشور تا زمانی که تقصیر‌ها را به گردن هم بیندازیم، مشکلات را خواهیم داشت و نباید سرگرم مسائل فرعی شده و فریب وعده های دشمن را بخوریم، چون لبخند و وعده دشمن دروغ است.

  وی با بیان اینکه فرهنگ غلط اقتصادی در آخر‌الزمان بین مسلمانان رایج می شود،گفت: امام زمان برای مسلمان کردن مسلمانان می‌آیند به گفته وی رسول خدا در روایتی ضمن پیش‌بینی آخر‌الزمان فرمودند «زمانی بر امت من خواهد آمد که ظاهر‌شان را مذهبی می‌کنند اما باطن‌هایشان فاسد و در بازار طمع دنیا حاکم است. بی‌اعتمادی به وعده‌های خدا هست، راحت ریا می‌کنند، دروغ گفتن بین مردم عادی و ربا در بازار مسلمین رایج می‌شود، ساختمان‌های مذهبی محکم اما نظام حقوقی و فرهنگ قرآنی در جامعه تعطیل می‌شود و زمانی که قائم ما می‌آید دوباره مردم را از اول به اسلام حقیقی دعوت می‌کند» چون مردم در سبک زندگی کافرند و بازار‌شان مثل کفار است.

  وی تصریح کرد: روایات زیادی داریم که بازار تولید و توزیع باید آموزش دینی ببیند چون امروز مصادیق جدیدی از مکاسب محرمه در بازارهای ما رایج است و رسول خدا در روایتی فرمودند، ابتدا آگاهی و آموزش دینی سپس شروع کسب و کار چون اگر بازاریان آموزش نبینند وارد تجارت می شوند، در حالی که در ربا فرو می‌روند بدون آنکه احساس گناه کنند و این یعنی همه بازاریان و تولید‌کنندگان باید آموزش ببینند.

  رحیم‌پور ازغدی با اشاره به روایاتی از امیر‌المومنین گفت: ایشان می‌فرماید ای همه کسانی که کار اقتصادی می‌کنید «الفقه ثم ‌المتجر» اگر فقه و احکام تجارت را درست آموزش نبینید و رعایت نکنید گرفتار ربا خواهید شد.

   

  »» بخش تصویری
  .::. دانلود با کیفیت بالا .::.
  (فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۴۵۰*۷۲۰)
  تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نامحدود
  منبع: MobinMedia.ir

   

  1709 بازدید نظر: »

  ارسال نظر

  آموزش دانلود از سایت

  http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

  فروشگاه سایت

  دسته بندی

  امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
  مشاهده آمار وبسایت