دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

.

فیلم مناظره هسته ای فؤاد ایزدی، ناصر هادیان و ابراهیم متقی / بررسی روند مذاکرات هسته ای / همایش تأثیر مذاکرات هسته ای بر روابط بین الملل / مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) قم / لینک مستقیم دانلود

همایش «تأثیر مذاکرات هسته ای بر روابط بین الملل» در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با سخنرانی حجت الاسلام دکتر محمد جواد نوروزی، دکتر ابراهیم متقی و دکتر ناصر هادیان از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران و دکتر فؤاد ایزدی عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان برگزار شد.

فیلم مناظره هسته ای فؤاد ایزدی، ناصر هادیان و ابراهیم متقی / بررسی روند مذاکرات هسته ای / همایش تأثیر مذاکرات هسته ای بر روابط بین الملل / مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) قم

فیلم مناظره هسته ای فؤاد ایزدی، ناصر هادیان و ابراهیم متقی / بررسی روند مذاکرات هسته ای / همایش تأثیر مذاکرات هسته ای بر روابط بین الملل / مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) قم

مدت زمان : ۲۳ دقیقه
کیفیت : TVRip (عالی)
حجم کل : ۲۰۳ مگابایت
کاری از : شبکه خبر
پخش از : مستضعفین تی وی

مهم ترین بخش های این مناظره به این شرح است:

دکتر فؤاد ایزدی در ابتدای سخنانشان بیان داشتند: این که چرا فن آوری هسته ای می خواهیم را خود آمریکایی ها قبل از انقلاب تحقیق کرده بودند و اعلام کردند اگر ایران بخواهد در مسیر صحیح استفاده از انرژی پیش برود، باید تا سال ۱۹۹۰، ۸ رآکتور هسته ای داشته باشد و برنامه برای ساخت آن ها وجود داشت. یعنی خودشان هم اذعان کرده اند.

وی افزود: اما این که مذاکرات را برای چه می خواهیم، باید مشخص شود که البته مشخص هست. اگر از عموم مردم سئوال شود خواهند گفت برای این که تحریم ها برداشته شود و اتفاقا رهبری هم همین را گفته اند و در جایی بیان کردند اگر قرار است تحریم ها برداشته نشود، چرا اصلا مذاکره می کنیم؟

ایزدی با اشاره به اینکه برخی از اظهارات نشان می دهد که هدف عده ای از مذاکرات، رفع تحریم ها نیست ادامه داد: به عنوان مثال آقای ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور می گوید به نظر من ارزش آغاز تعامل ایران با آمریکا بیش از موضوع پرونده هسته ای است، آن را از دست ندهیم.

وی تصریح کرد: این در حالی است که ما مذاکراه نمی کنیم تا دستاورد های هسته ای را بدهیم و تحریم ها نیز بر جای خود باقی بماند.

ایزدی با بیان این که همه دوستان به این مسأله که امتیازهای زیادی را در مذاکرات داده ایم واقف هستند و من به آن ها نمی پردازم، خاطر نشان کرد: باید دید آیا توانسته ایم تحریم ها را برداریم یا نه؟

وی با اشاره به تحریم های متعدد سازمان ملل و به ویژه آمریکا علیه ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: مهمترین تحریم ها علیه ایران، تحریم ها نفتی و بانکی است. البته تحریم نفتی مربوط به سال ۱۹۹۶ است که دو سال پیش آن را به روز کردند و تحریم بانکی هم سال ۲۰۱۰ انجام شد و از آن جا که تحریم هایی که بر داشه می شود، قید هسته ای دارد، این تحریم ها برداشته نخواهد شد.

وی با اشاره به این که ایران به همه تعهداتش در توافق ژنو عمل کرد ، اما طرف مقابل نه تنها عمل نکرد، بلکه ۷ مورد نیز تحریم بیشتر شد، ادامه داد: حتی وزیر نفت نیز این مسأله را ذکر کرد و گفت هیچ تحریمی برداشته نشده اما گفت نمی تواند علتش را بگوید که ای کاش گفته بود.

ایزدی گفت: به عنوان نمونه یکی از موارد تعلیق تحریم ها مربوط به قطعات هواپیما بود، اما ببینید آیا هیچ یک از قطعات اصلی هواپیما که نیازمند به آن بودیم، به دست ما رسید؟

فؤاد ایزدی با بیان این که ما هیچ ضمانت اجرایی برای اجرای طرف مقابل به تعهداتش نداریم و در عین حال ما برای تعیین مرجع ضمانت اجرای تعهداتمان ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار می گیریم، ادامه داد: دوستان ما مانند آقای عراقچی به این قضیه معترض بودند و غیر قانونی می دانستند. اما طبق تفاهم انجام شده، قطعنامه ها در یک قطعنامه جمع می شود و ما خودمان می پذیریم که ذیل فصل هفتم برویم و این یعنی این که حضور ما در ذیل این بند، قانونی و با امضای خودمان است و پذیرفته ایم که تهدید کننده صلح هستیم!

وی با اشاره به این که پس هدفی که از مذاکرات داشته ایم، یعنی رفع تحریم ها، محقق نمی شود، خاطر نشان کرد: جالب آن که در دانشگاه علامه آقای عراقچی نیز در پاسخ به این که چرا تحریم ها برداشته نمی شود، اظهار داشت: ما اصلا برای برداشتن تحریم ها مذاکره نمی کنیم!

در این مناظره، ناصر هادیان که به عنوان مدافع توافق حضور داشت تصریح کرد: ما اکنون تحت فصل ۷ منشور سازمان ملل هستیم، اما حالا می خواهیم با این توافق از تحت فصل ۷ خارج شویم.
وی افزود: قرار است قطعنامه جدیدی تصویب شود و برخی تحریم ها لغو شوند. البته یک سری تحریم ها ۳ تا ۴ سال دیگر باقی می ماند.

»» بخش تصویری
.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۴۵۰*۷۲۰)
تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نا محدود
منبع: MobinMedia.ir

مطالب مشابه

1591 بازدید نظر: »

ارسال نظر

ّبسم الله الرحمن الرحیم

علی یک شب به ذات خود سفر کرد

شبی را با خدای خود سحر کرد

اگر بینی خدایی میکند او

کمال همنشین در او اثر کرد

سلام

با عرض معذرت تا روز 15 شهریور نیستم و نمیتونم به نظرات جواب بدم

یا حسین

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

فروشگاه سایت

دسته بندی

امارگیر سایت