هاست آزنا هاست خرید هاست خرید هاست لینوکس خرید هاست دایرکت ادمین ایران خرید هاست ارزان هاست ارزان آزنا هاست

جستجو
در اين سایت
در كل اينترنت

کانال تلگرام

کانال تلگرام زهرا مدیا

آخرین نظرات

هم‌سنگران

http://abatorab.ir/asset/image/logo.png http://up.yargomnam.ir/view/1000671/banner-yargomnam240-new.gif http://dl.tazyekal.ir/admin/baner240-120.jpg http://havayeharam.ir/wp-content/uploads/2015/08/folder.jpg

http://www.erfanvahekmat.ir/wp-content/themes/wp-max-1-new/scripts/phpThumb/phpThumb.php? data-cke-saved-src=http%3A%2F%2Fwww.erfanvahekmat.ir%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F03%2Fdaneshgah-ferdosi-tafkik.gif&w=150&zc=100&q=T src=http%3A%2F%2Fwww.erfanvahekmat.ir%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F03%2Fdaneshgah-ferdosi-tafkik.gif&w=150&zc=100&q=T

بسم الله الرحمن الرحیم

مناظره پیرامون ارزش عقل در مکتب تفکیک

حجت الإسلام و المسلمین وکیلی، حجت الإسلام و المسلمین رقوی، حجت الإسلام و المسلمین موسوی دریاباری

در دانشگاه فردوسی مشهد

اواخر سال ۱۴۳۰ ق

توضیحات حجت الإسلام و المسلمین وکیلی درباره این مناظره:

«تقریباً در اواخر سال ۱۴۳۰ در دانشگاه فردوسی جلسه‌ای با عنوان نقد مکتب تفکیک برگزار گشت و در آن از جناب حجت الاسلام و المسلمین رقوی و این حقیر جهت نقد دعوت به عمل آمد. در آن جلسه برخی از ارادتمندان جناب حجت الاسلام و المسلمین سیدان نیز حضور داشتند و اعتراض کردند که چرا از ایشان برای دفاع از مکتب تفکیک دعوت به مناظره به عمل نمی‌آید با اینکه ایشان اعلام آمادگی کامل برای مناظره نموده‌اند.

 

 

حقیر عرض کردم که ایشان به هیچ وجه حاضر به مناظره نیستند و فقط در مرحله اعلام آمادگی مطالبی را ابراز می‌نمایند و هر گاه مسأله جدّی می‌شود فوراً عذری می‌آورند و تا به حال از طرق مختلف برای مناظره دعوت شده‌اند و تشریف نیاورده‌اند. اشخاص مزبور انکار نمودند و گفتند اگر به صورت رسمی دعوت شوند قبول می‌کنند.

بنا شد به صورت رسمی از سوی دانشگاه فردوسی دعوت به عمل آید و دعوت انجام شد ولی همانطور که سابقاً هم تجربه شده بود ایشان از حضور استنکاف نمودند.

در هفته بعد ایشان از طرف خود جناب حجت الاسلام و المسلمین موسوی دریاباری را به عنوان مدافع مکتب تفکیک برای مناظره معرفی نمودند و ایشان به همراه یکی از نمایندگان جناب سیدان در جلسه حضور یافته و نماینده ایشان کتابچه‌ای از آثار ایشان را با نام «روش ما در گفتگوی علمی» در جلسه توزیع نمودند که حقیر بعداً در «دفتر اول تحریف‌های تفکیکیان» آن را نقد نمودم.

جناب حجت الاسلام و المسلمین دریاباری طبق اظهارات خودشان تفکیکی نیستند و در این جلسه نیز   به اشتباهات تفکیکیان در روش‌شناسی اعتراف می‌نمایند ولی چون انتقاداتی به حکمت صدرائی دارند جناب آقای سیدان با ایشان همکاری می‌کنند و چون در میان تفکیکیان خراسان هیچ شخص دانشمندی که مدافع عقائد تفکیک باشد وجود ندارد ایشان را به جای خود برای مناظره‌ها معرفی می‌نمایند.

مدیر این جلسه جناب آقای دکتر جوارشکیان مدیر گروه فلسفه اسلامی دانشکده الهیات می‌باشند.»

دانلود فایلهای تصویری:

قسمت اول (۸۲ MB)

قسمت دوم (۱۹۶ MB)

قسمت سوم (۱۹۱ MB)

دانلود فایل صوتی: کل جلسه (۳۸ MB)

مطالب مرتبط

4702 بازدید ۵ نظر »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

 1. حسین گفت:

  این وکیلی خیلی مغرور است جناب استاد حضرت ایت الله سیدان را حجت الاسلام میخوانند درضمن مناظره ایشان را با استاد حضرت ایت الله العظمی شیح حسن میلانی ادام الله ظله الشریف دیدم که حرفی برای گفتن نداشتند وجناب استاد میلانی به ایشان مقدمات معارف دینی را میاموختند ومثل کلاس درس شده بود

  [پاسخ]

  روح الله پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۰۵:۰۳:

  یا پیغمبر!!!
  استاد حضرت ایت الله العظمی شیح حسن میلانی ادام الله ظله الشریف!!!!!

  [پاسخ]

  حمید پاسخ در تاريخ مهر ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۰۰:۲۲:

  بحث غرور نیست و ایشان مغرور نیست بلکه شاید اشاره به مقام علمی اقای سیدان داره که شاید به معنای مصطلح ایت الله نباشند

  [پاسخ]

 2. سید علی گفت:

  سلام من طلبه هستم
  تا حالا جایی چیزی ننوشته بودم اما آقا حسین مطلب شما به حدی نادرست بود که بنده مجبور شدم .
  ببینید حضرت آیت الله سیدان اشان مردی بزرگ و اهل علم هستند . اما آقای میلانی و آقای نصیری و امثال ایشان حقیقتا اشخاصی هستند که نه دین میشناسند نه فلسفه.
  آقای میلانی فقط حدیث می خواند .
  آقا جان عزیز من حدیث مراتب دارد . امام معصوم مطلبی که بیان میداشتند متناسب با شخصی بود که در محضرشان حضور داشت . به همین دلیل امروز ما در بین احادیث با تضاد روبرو هستیم
  ببینید آقا جان تا کسی عالم دین بشود استخوان خورد میشود

  [پاسخ]

 3. امین گفت:

  احسن بر سید علی آقا

  [پاسخ]

دسته بندی