دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

نشریات دانشجویی / فیلم سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی / لینک مستقیم دانلود

استاد رحیم پور ازغدی در این سخنرانی به نشریات دانشجویی و نقش نشریات به عنوان یک رسانه در رستای جامعه سازی اشاره کردند و القای یأس مطلق و امید مطلق را از تهدید های نشریات به عنوان یک رسانه مطلق یاد کردند.

نشریات دانشجویی / فیلم سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی

نشریات دانشجویی / فیلم سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی

مدت زمان : ۴۴ دقیقه

کیفیت : TVRip (عالی)

مکان سخنرانی : مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی

کاری از : طرحی برای فردا

پخش از : شبکه اول سیما

 

دکتر حسن رحیم پورازغدی در افتتاحیه هفتمین جشنواره نشریات دانشجویی که صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار کرد، با بیان اینکه در نشریات دانشجویی تمرین روشنفکری، نظارت، انتقاد اجتماعی، همفکری و انتقال مطالب به دیگران انجام می‌گیرد، افزود: هر کار رسانه‌ای دارای دو بعد فرم و محتواست به این معنا که شخص چه مطلبی را می‌گیرد و آن را چگونه می‌نویسد. اگر نویسنده تنها به فرم توجه داشته باشد و به سواد و معرفت دینی تاکید نشود، مانند هدیه‌ای خواهد بود که به زیبایی کادو شده است، اما در آن هیچ چیزی نیست.

استاد رحیم پورازغدی با بیان اینکه نشریات دانشجویی باید یک نوع خود آگاهی تاریخی برای مخاطبان ایجاد کند، ادامه داد: در این راستا نشریات باید نقش صنعت در جوامع اسلامی را مطرح و یا در نشریات هنری بر ارائه روش زندگی و لباس پوشیدن خط‌ دهی کند.

وی با اشاره به تولیدات فکری متفکران اسلامی و ضرورت انعکاس مطالب آنان در نشریات تئوریک، گفت: کتابهای این متفکران نباید در کتابخانه‌ها خاک بخورد؛ بلکه باید در نشریات دانشگاه‌ها توزیع شود؛ بنابراین توزیع اندیشه‌ها کار بسیار مهمی است.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه همانطور که اسلام تمرکز ثروت را در یک نقطه محدود نمی‌کند، با تمرکز معرفت آگاهی و علم نیز مخالف است، تصریح کرد: بنابراین اصل مهمی در حوزه فرهنگ اسلامی به عنوان ضرورت توزیع اندیشه وجود دارد و در این حوزه نظر و عمل باید با یکدیگر انجام شود.

وی ادامه داد: دانشجویان باید در انتشار مطالب خود دقت کنند؛ چرا که هر کس پس از خواندن مطلب شما یک عمل مثبت انجام شود علاوه بر آن فرد، نویسنده مطلب نیز پاداش می‌گیرد و بالعکس. ایشان با بیان اینکه هرکس که دست به قلم می‌برد و تریبونی دارد و از طریق ابزارهای هنری بر دیگران تاثیر نظری و عملی می‌گذارد در برابر هر اقدام خود مسئول است، افزود: جوانان برای درک و باورکردن مطالب و اقدام کردن آنان از همه اقشار جامعه تاثیرپذیرتر و در عین حال آسیب‌پذیرتر هستند.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه در کار نشریات مطالب باید به تدریج و نه سیل وار بر مردم منتقل شود، تصریح کرد: اگر مطالب با فرم بد و به شکلی نامعقول و حساب نشده ارائه شود، توهین در حقیقت است.  این استاد دانشگاه در خاتمه به فعالان عرصه نشریات و رسانه‌ها توصیه کرد که بدون تخصص و نابه‌جا صحبت نکنند و با تشخیص حق و باطل منصفانه مطالب خود را انعکاس دهند؛ زیرا ممکن است زندگی دیگران با یک کلمه ما زیر و زبر شود.

 

 

دانلود فایل (های) این نوشته :

»» بخش تصویری
.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۴۵۰*۷۲۰)
تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نا محدود
منبع: MobinMedia.ir

 

مطالب مشابه

902 بازدید نظر: »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

فروشگاه سایت

دسته بندی

امارگیر سایت