دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

آخرین نظرات

 • علی خرسند در دانلود سریال امام علی (ع) با کیفیت HD
 • محمد در استاد صمدی آملی-830 جلسه درس معرفت نفس
 • بیژن در دانلود سریال امام رضا (ع) با کیفیت بالا
 • بیژن در دانلود سریال امام رضا (ع) با کیفیت بالا
 • ya zahra 135 در دانلود سریال امام رضا (ع) با کیفیت بالا
 • ya zahra 135 در دانلود سریال امام رضا (ع) با کیفیت بالا
 • ya zahra 135 در سریال مختار نامه با کیفیت بالا
 • ثبت برند در شعر خوانی های مصطفی صابر خراسانی
 • اجاره خودرو کیش در سیره و شخصیت والای حضرت خدیجه (س)
 • اجاره خودرو در سیره و شخصیت والای حضرت خدیجه (س)
 • قیمت یخچال بوش در نابغه ۱۰ ساله ایرانی که طراح خودرو است!
 • علی در سخنرانی های استاد سید حسن ضیائی / طب اسلامی
 • ART در دانلود تمام سایت موسسه تحقیقاتی حضرت ولی‌ عصر(عج)
 • طاهره در دانلود سریال امام رضا (ع) با کیفیت بالا
 • بیژن در دانلود سریال امام رضا (ع) با کیفیت بالا
 • کفش زنانه در سریال مختار نامه با کیفیت بالا
 • طراحی قالب صنعتی در سخنرانی رئیس جمهور در مراسم افتتاح مجلس دهم
 • هزینه اسکن سه بعدی در سخنرانی رئیس جمهور در مراسم افتتاح مجلس دهم
 • .

  http://up.upinja.com/nrrg5.jpg http://mahanserver.ir/ads/120x240.gif

  کانال DOWN with Israel در سایت آپارات تقدیم می کند:

  نقد و بررسی فیلم آخرالزمانی Elysium (2013)

  Elysium 2013

   

  ایلیزیِم (بهشت) محصول سال ۲۰۱۳

  ژانر : اکشن , درام , علمی تخیلی

  کارگردان : نیل بلوکمپ

  بازیگران : مت دیمون – جودی فاستر

   

   

  دانلود کلیپ نقد و بررسی فیلم Elysium 2013 با کیفیت بالا

  مشاهده ویدیو در آپارات بخش اول

  مشاهده ویدیو در آپارات بخش دوم

  هرگونه کپی برداری بمنظور نشر فرهنگ مهدویت بلامانع و مایه سرور است.

   

   

            ایلیزیم (بهشت) در یونان باستان محلی برای آرامش مردگان در زندگی پس از مرگ بود.فیلم از جایی شروع می شود که در اواسط قرن ۲۲ یعنی سال ۲۱۵۴ میلادی زمین دچار قحطی , آلودگی زیست محیطی و افزایش شدید جمعیت می شود.در واقع زمین به جایی غیر قابل سکونت تبدیل می شود.اینجا ثروتمندان زمین دست به کار می شوند و برای زندگی راحت تر به یک ایستگاه فضایی خارج از کره زمین به نام ایلیزیِم (بهشت) نقل مکان می کنند.

          اولین نکته ای که در همان دقایق اول ذهن مرا مشغول کرد این بود که چرا شکل این ایستگاه فضایی باید به شکل ستاره پنج پر(پنتاگرام) باشد.در صورتی که می توان اشکال متنوع تری برای ایستگاه فضایی در نظر گرفت.شاید اگر دایره کامل بود؛افراد بیشتری روی آن جا می شدند.اما نکته ای که ما از آن غافلیم نماد گرایی افراطی در این فیلم است.لازم نیست اینجا در مورد ستاره پنج پر و ارتباط آن با گروه های شیطان پرستی و انجمن های مخفی فراماسونری توضیح دهم.

   

  در ادامه فیلم می بینیم مردم روی کره زمین که در فلاکت و بدبختی به سر می برند؛بدنبال راهی برای ورود به ایلیزیم و زندگی بهتر می باشند.اما اینجا یک نکته ای وجود دارد آن هم این است که برای ورود به ایلیزیم باید یک کد شناسایی داشته باشی.با داشتن این کد شما در ایلیزیم به عنوان شهروند قانونی شناخته می شوید و می توانید به زندگی خود در آنجا ادامه دهید.

   

  این کد شناسایی نمادی از نظم نوین جهانی است.در اینجا نقش هر انسانی معلوم شده است.اگر روی زمین باشی یا باید برای ایلیزیم کار کنی یا اینکه در فلاکت و بدبختی بمانی.اما اگر در ایلیزیم متولد شوی در رفاه به سر می بری.حالا برای اینکه کسی این نظم را به هم نزند؛هزاران ربات در روی زمین وجود دارد که انسانها را کنترل می کنند تا کسی از وظیفه خود تخطی نکند.این روند تا پایان فیلم ادامه دارد.حتی زمانی که به اصطلاح ایلیزیم دوباره برنامه ریزی می شود.زیرا در نهایت انسانهای روی زمین فقط می توانند از امکانات پزشکی ایلیزم استفاده کنند؛اما همچنان در زیستگاه آلوده زمین باقی می مانند.زیرا ایلیزیم گنجایش شهروندان جدید را ندارد.منابع زمین محدود است و جمعیت زمین بیش از حد کنترل.یعنی در پایان فیلم هم ما تغییر آنچنانی احساس نمی کنیم.

  یکی دیگر از جنبه های ضددینی این فیلم بهشت خداگونه ساخته شده به دست انسان است. اینجا قدرت انسان به جایی رسیده که می تواند با تکنولوژی بر مرگ غلبه کند.البته فقط انسانهای ثروتمند قادر به استفاده از این ابزار هستند.در صحنه ای از فیلم کارگردان مکالمه دو کودک خردسال را در مورد ایلیزیم به تصویر می کشد.اینجا اشاره می کند که در ایلیزیم کسی مریض یا پیر نمی شود.یعنی بشر بوسیله تکنولوژی به جایی رسیده که دیگر نیازی به خدا ندارد.زیرا دیگر مرگ برای او معنا ندارد.(نفی روح و عالم غیب و خلاصه کردن انسان به جسم مادی)

   

   

            اشارات سیاسی فیلم: در این فیلم می بینیم که ایلیزیم قدرتمند ترین دولت است که بر زمین سلطه دارد.در عین حال وزیر دفاع ایلیزیم برای دفاع از قلمرو ایلیزیم از یک مامور زمینی به نام کروگر استفاده می کند.بیشتر سعی شده بود کروگر در این فیلم شخصیتی خبیث و یک تروریست به تمام معنا نشان داده شود.این تروریست به عنوان اهرم قدرت دولت ایلیزیم عمل می کند.شاید به نظر شما بی ربط باشد؛اما من می خواهم اینجا بگویم این قسمت از فیلم می تواند اشاره ای به جریانات سوریه در لفافه است.اگر قدرتمندترین دولت(ایلیزیم) را معادل آمریکا بگیریم؛ حالا آمریکا دارد بوسیله تروریست های سلفی و تکفیری بر سر دولت سوریه فشار وارد و می کند و رسماً هم به این موضوع اذعان دارد.یعنی گروه های تروریستی به عنوان اهرم فشار نسبت به دیگران به کار گرفته می شود.

   

   

  منجی گرایی و آخرالزمان:در این فیلم مردم زمین در رنج و سختی بسر میبرند.مردمی که از تبعیض خسته شده اند و منتظر ظهور منجی آخرالزمان هستند.جای تعجب ندارد:طبق سنت هالیوود منجی یک آمریکایی است:مکس ؛جوانی که از کودکی آرزوی رفتن به ایلیزیم را داشته است.برای تحقق این آرزو مدتی به سرقت اتوموبیل مشغول بوده؛اما حالا در کارخانه آرماداین-ساخت ربات برای ایلیزیم- کار می کند.جالب اینکه در سرتاسر فیلم ؛مکس در محیط حوادث راه خود را پیدا میکند.شخصی که در میانه فیلم به نجات هیچکس غیر از خودش فکر نمی کند در پایان فیلم به صورت غیر منتظره فداکاری می کند تا زمین نجات پیدا کند.البته همانطور که اشاره کردم در پایان فیلم تنها تغییری که در نظم جهان اتفاق می افتد این است که مردم زمین می توانند از امکانات پزشکی ایلیزیم استفاده کنند,اما این آنها را از زیستگاه مرگبار زمین رهایی نمی بخشد چرا ایلیزیم گنجایش شهروندان جدید(آنهم به تعداد ساکنان زمین) را ندارد.یعنی در پایان فیلم همچنان آن نظم نوین جهانی که صحبتش را کردیم همچنان برقرار است.

   

   

  اما این وسط نکته اصلی که من می خواهم اشاره کنم این است :در این فیلم علاوه بر منجی آخرالزمان-مکس- یک ضد منجی نیز وجود دارد.بله این ضد منجی همان کروگر است:تروریستی خبیث که علیه مکس مبارزه می کند.

  بگذارید من اینجا یک مقدمه بگویم :شما امام زمان خود را با چه مشخصاتی می شناسید.لابد می گویید سواری است با اسب سفید,لباس سفید و شمشیر عربی ؛حالا اگر شما در یک فیم کاراکتری با این مشخصات ببینید,حدس می زنید احتمالا او امام زمان است.همان کاری که در فیلم ۳۰۰ انجام دادند.در یک قسمت از فیلم ۳۰۰ کاراکتر امام زمان می آید گردن پسر فرمانده اسپارت را می زند و ناگهان غیب می شود.در هیچ صحنه ای از فیلم هم دیگر اثری از او نمی بینیم.

   

   

  اما نکته ای که در فیلم Elysium(2013) وجود داشت این بود :این ضد منجی که در آخرالزمان ظهور می کند محاسن-ریش- دارد.شمشیر عربی دارد.من خیلی از این قسمت تعجب کردم. در این آخرالزمان تکنولوژیک قرن ۲۲ ,با این همه سلاح پیشرفته ,این کاراکتر از شمشیر-آن هم از نوع عربی آن- استفاده می کند.کارگردان حتما از این شمشیر منظوری دارد.از همه مهم تر لباسی بود که دو سکانس از فیلم با آن روبرو شدیم.

   

   

  نکته ای که در پایان باید اشاره کرد همین است:این فیلم -نعوذ بالله- امام زمان را به عنوان ضد منجی معرفی می کند.همانطور که ما در کنار امام زمان اعتقاد به فتنه دجال داریم.حالا در این فیلم دجال(همان منجی ضد دینی غربی) به عنوان منجی و امام زمان به عنوان ضد منجی معرفی می شود.

  مطالب مشابه

  4789 بازدید ۵ نظر »

  ارسال نظر

  آموزش دانلود از سایت

  http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

  1. OMID گفت:

   الان دیگه فیلم های اخر زمانی زیادی هست برای نقد کردن

   [پاسخ]

  2. seedhashemi گفت:

   سلام “اسم منتقد” را لطفا بگویید؟

   [پاسخ]

   ya zahra 110 پاسخ در تاريخ اسفند ۸ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۰۱:

   سلام
   غلامعلی بهادری

   [پاسخ]

  3. عباس گفت:

   باور کنید اگر ما شیعه ها اندازه اون لعنتی ها باور داشتیم امام زمان قراره ظهور کنه و دنیا رو از شر اون شیطان پرست های کثیف نجات بده. تا حالا امام زمان ظهور کرده بود. بدبختی ما اینه که هنوز که هنوزه باورمون نشده و سرمونو کردیم توی برف و دوست هم نداریم درش بیاریم. وگرنه بجای دو خط نقد درمورد فیلمهای اونها خودمون بر ضد عقاید اونها فیلم میساختیم.

   [پاسخ]

  4. امیر گفت:

   حرف زدن خیلی راحته شما هم میتونید ضد اونا فیلم بسازید فقط منتظرین اونا کاری کنن شما به طبع اون بدون هزینه نقد کنین ….

   [پاسخ]

  دسته بندی