دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا
هاست آزنا هاست خرید هاست خرید هاست لینوکس خرید هاست دایرکت ادمین ایران خرید هاست ارزان هاست ارزان آزنا هاست

جستجو

کانال تلگرام

کانال تلگرام زهرا مدیا

آخرین نظرات

هم‌سنگران

http://abatorab.ir/asset/image/logo.png http://up.yargomnam.ir/view/1000671/banner-yargomnam240-new.gif http://dl.tazyekal.ir/admin/baner240-120.jpg http://havayeharam.ir/wp-content/uploads/2015/08/folder.jpg

کانال DOWN with Israel در سایت آپارات تقدیم می کند:

نقد و بررسی فیلم آخرالزمانی Elysium (2013)

Elysium 2013 نقد فیلم (Elysium (2013 323927074854868294221

 

ایلیزیِم (بهشت) محصول سال ۲۰۱۳

ژانر : اکشن , درام , علمی تخیلی

کارگردان : نیل بلوکمپ

بازیگران : مت دیمون – جودی فاستر

 

 

دانلود کلیپ نقد و بررسی فیلم Elysium 2013 با کیفیت بالا

مشاهده ویدیو در آپارات بخش اول

مشاهده ویدیو در آپارات بخش دوم

هرگونه کپی برداری بمنظور نشر فرهنگ مهدویت بلامانع و مایه سرور است.

 

نقد فیلم (Elysium (2013 522020223222576003401

 

          ایلیزیم (بهشت) در یونان باستان محلی برای آرامش مردگان در زندگی پس از مرگ بود.فیلم از جایی شروع می شود که در اواسط قرن ۲۲ یعنی سال ۲۱۵۴ میلادی زمین دچار قحطی , آلودگی زیست محیطی و افزایش شدید جمعیت می شود.در واقع زمین به جایی غیر قابل سکونت تبدیل می شود.اینجا ثروتمندان زمین دست به کار می شوند و برای زندگی راحت تر به یک ایستگاه فضایی خارج از کره زمین به نام ایلیزیِم (بهشت) نقل مکان می کنند.

نقد فیلم (Elysium (2013 342800502226274492341

        اولین نکته ای که در همان دقایق اول ذهن مرا مشغول کرد این بود که چرا شکل این ایستگاه فضایی باید به شکل ستاره پنج پر(پنتاگرام) باشد.در صورتی که می توان اشکال متنوع تری برای ایستگاه فضایی در نظر گرفت.شاید اگر دایره کامل بود؛افراد بیشتری روی آن جا می شدند.اما نکته ای که ما از آن غافلیم نماد گرایی افراطی در این فیلم است.لازم نیست اینجا در مورد ستاره پنج پر و ارتباط آن با گروه های شیطان پرستی و انجمن های مخفی فراماسونری توضیح دهم.

نقد فیلم (Elysium (2013 042212997078640712571

 

در ادامه فیلم می بینیم مردم روی کره زمین که در فلاکت و بدبختی به سر می برند؛بدنبال راهی برای ورود به ایلیزیم و زندگی بهتر می باشند.اما اینجا یک نکته ای وجود دارد آن هم این است که برای ورود به ایلیزیم باید یک کد شناسایی داشته باشی.با داشتن این کد شما در ایلیزیم به عنوان شهروند قانونی شناخته می شوید و می توانید به زندگی خود در آنجا ادامه دهید.

نقد فیلم (Elysium (2013 566299847804992027831

 

این کد شناسایی نمادی از نظم نوین جهانی است.در اینجا نقش هر انسانی معلوم شده است.اگر روی زمین باشی یا باید برای ایلیزیم کار کنی یا اینکه در فلاکت و بدبختی بمانی.اما اگر در ایلیزیم متولد شوی در رفاه به سر می بری.حالا برای اینکه کسی این نظم را به هم نزند؛هزاران ربات در روی زمین وجود دارد که انسانها را کنترل می کنند تا کسی از وظیفه خود تخطی نکند.این روند تا پایان فیلم ادامه دارد.حتی زمانی که به اصطلاح ایلیزیم دوباره برنامه ریزی می شود.زیرا در نهایت انسانهای روی زمین فقط می توانند از امکانات پزشکی ایلیزم استفاده کنند؛اما همچنان در زیستگاه آلوده زمین باقی می مانند.زیرا ایلیزیم گنجایش شهروندان جدید را ندارد.منابع زمین محدود است و جمعیت زمین بیش از حد کنترل.یعنی در پایان فیلم هم ما تغییر آنچنانی احساس نمی کنیم.

یکی دیگر از جنبه های ضددینی این فیلم بهشت خداگونه ساخته شده به دست انسان است. اینجا قدرت انسان به جایی رسیده که می تواند با تکنولوژی بر مرگ غلبه کند.البته فقط انسانهای ثروتمند قادر به استفاده از این ابزار هستند.در صحنه ای از فیلم کارگردان مکالمه دو کودک خردسال را در مورد ایلیزیم به تصویر می کشد.اینجا اشاره می کند که در ایلیزیم کسی مریض یا پیر نمی شود.یعنی بشر بوسیله تکنولوژی به جایی رسیده که دیگر نیازی به خدا ندارد.زیرا دیگر مرگ برای او معنا ندارد.(نفی روح و عالم غیب و خلاصه کردن انسان به جسم مادی)

 

نقد فیلم (Elysium (2013 774259394815007416081

 

          اشارات سیاسی فیلم: در این فیلم می بینیم که ایلیزیم قدرتمند ترین دولت است که بر زمین سلطه دارد.در عین حال وزیر دفاع ایلیزیم برای دفاع از قلمرو ایلیزیم از یک مامور زمینی به نام کروگر استفاده می کند.بیشتر سعی شده بود کروگر در این فیلم شخصیتی خبیث و یک تروریست به تمام معنا نشان داده شود.این تروریست به عنوان اهرم قدرت دولت ایلیزیم عمل می کند.شاید به نظر شما بی ربط باشد؛اما من می خواهم اینجا بگویم این قسمت از فیلم می تواند اشاره ای به جریانات سوریه در لفافه است.اگر قدرتمندترین دولت(ایلیزیم) را معادل آمریکا بگیریم؛ حالا آمریکا دارد بوسیله تروریست های سلفی و تکفیری بر سر دولت سوریه فشار وارد و می کند و رسماً هم به این موضوع اذعان دارد.یعنی گروه های تروریستی به عنوان اهرم فشار نسبت به دیگران به کار گرفته می شود.

 

نقد فیلم (Elysium (2013 401700338007634055631

 

منجی گرایی و آخرالزمان:در این فیلم مردم زمین در رنج و سختی بسر میبرند.مردمی که از تبعیض خسته شده اند و منتظر ظهور منجی آخرالزمان هستند.جای تعجب ندارد:طبق سنت هالیوود منجی یک آمریکایی است:مکس ؛جوانی که از کودکی آرزوی رفتن به ایلیزیم را داشته است.برای تحقق این آرزو مدتی به سرقت اتوموبیل مشغول بوده؛اما حالا در کارخانه آرماداین-ساخت ربات برای ایلیزیم- کار می کند.جالب اینکه در سرتاسر فیلم ؛مکس در محیط حوادث راه خود را پیدا میکند.شخصی که در میانه فیلم به نجات هیچکس غیر از خودش فکر نمی کند در پایان فیلم به صورت غیر منتظره فداکاری می کند تا زمین نجات پیدا کند.البته همانطور که اشاره کردم در پایان فیلم تنها تغییری که در نظم جهان اتفاق می افتد این است که مردم زمین می توانند از امکانات پزشکی ایلیزیم استفاده کنند,اما این آنها را از زیستگاه مرگبار زمین رهایی نمی بخشد چرا ایلیزیم گنجایش شهروندان جدید(آنهم به تعداد ساکنان زمین) را ندارد.یعنی در پایان فیلم همچنان آن نظم نوین جهانی که صحبتش را کردیم همچنان برقرار است.

 

نقد فیلم (Elysium (2013 399919329226170021291

 

اما این وسط نکته اصلی که من می خواهم اشاره کنم این است :در این فیلم علاوه بر منجی آخرالزمان-مکس- یک ضد منجی نیز وجود دارد.بله این ضد منجی همان کروگر است:تروریستی خبیث که علیه مکس مبارزه می کند.

بگذارید من اینجا یک مقدمه بگویم :شما امام زمان خود را با چه مشخصاتی می شناسید.لابد می گویید سواری است با اسب سفید,لباس سفید و شمشیر عربی ؛حالا اگر شما در یک فیم کاراکتری با این مشخصات ببینید,حدس می زنید احتمالا او امام زمان است.همان کاری که در فیلم ۳۰۰ انجام دادند.در یک قسمت از فیلم ۳۰۰ کاراکتر امام زمان می آید گردن پسر فرمانده اسپارت را می زند و ناگهان غیب می شود.در هیچ صحنه ای از فیلم هم دیگر اثری از او نمی بینیم.

 

نقد فیلم (Elysium (2013 972210577489524836801

 

اما نکته ای که در فیلم Elysium(2013) وجود داشت این بود :این ضد منجی که در آخرالزمان ظهور می کند محاسن-ریش- دارد.شمشیر عربی دارد.من خیلی از این قسمت تعجب کردم. در این آخرالزمان تکنولوژیک قرن ۲۲ ,با این همه سلاح پیشرفته ,این کاراکتر از شمشیر-آن هم از نوع عربی آن- استفاده می کند.کارگردان حتما از این شمشیر منظوری دارد.از همه مهم تر لباسی بود که دو سکانس از فیلم با آن روبرو شدیم.

 

نقد فیلم (Elysium (2013 039666287455286005171

 

نکته ای که در پایان باید اشاره کرد همین است:این فیلم -نعوذ بالله- امام زمان را به عنوان ضد منجی معرفی می کند.همانطور که ما در کنار امام زمان اعتقاد به فتنه دجال داریم.حالا در این فیلم دجال(همان منجی ضد دینی غربی) به عنوان منجی و امام زمان به عنوان ضد منجی معرفی می شود.

کانال تلگرام زهرامدیا
4130 بازدید ۵ نظر »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

بسم رب الشهدا والصدیقین

سلام

ضمن عرض تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر و همچنین فرا رسیدن سال 96 خدمت شما عزیزان . من به دلیل مسافرت تا تاریخ 4 فروردین 96 نیستم و نمیتونم به نظرات جواب بدم . اگه خدا عمری داد برگشتم جواب میدم وگرنه حلالمون کنید .

دنیا به مثل بهر بشر مزرع کشت است

بی حب علی کشتن این مزرعه زشت است

بنوشته چنین بر در فردوس خداوند

هر کس که علی دوست بود اهل بهشت است

شیعه همه جا رهبر و مولاش علیست

دنیاش علی بوده و عقباش علیست

بی مهر علی زهد ابوذر همه هیچ

سلمان که محمدیست آقاش علیست

یا علی مدد

 

 1. OMID گفت:

  الان دیگه فیلم های اخر زمانی زیادی هست برای نقد کردن

 2. seedhashemi گفت:

  سلام “اسم منتقد” را لطفا بگویید؟

 3. عباس گفت:

  باور کنید اگر ما شیعه ها اندازه اون لعنتی ها باور داشتیم امام زمان قراره ظهور کنه و دنیا رو از شر اون شیطان پرست های کثیف نجات بده. تا حالا امام زمان ظهور کرده بود. بدبختی ما اینه که هنوز که هنوزه باورمون نشده و سرمونو کردیم توی برف و دوست هم نداریم درش بیاریم. وگرنه بجای دو خط نقد درمورد فیلمهای اونها خودمون بر ضد عقاید اونها فیلم میساختیم.

 4. امیر گفت:

  حرف زدن خیلی راحته شما هم میتونید ضد اونا فیلم بسازید فقط منتظرین اونا کاری کنن شما به طبع اون بدون هزینه نقد کنین ….

دسته بندی