دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

جستجو

.

آخرین نظرات

 • ya zahra 135 در دانلود سریال الغالبون 2 با کیفیت بالا و لینک مستقیم
 • علیرضا در دانلود سریال الغالبون 2 با کیفیت بالا و لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در 540 داستان صوتی کوتاه - استاد هاشمی نژاد
 • مهدی در 540 داستان صوتی کوتاه - استاد هاشمی نژاد
 • کاشت مو در مجموعه سخنرانی های حجت الاسلام مسعود عالی
 • عادل در فیلم سینمایی صنوبر / کودکی امام خمینی(ره)
 • حدیدفام در آموزش دانلود
 • پنجره دوجداره در اینجا غوغا نکنید روضه برپا نکنید - میثم مطیعی
 • پنجره دوجداره در مستند پنجره های بهشت
 • پنجره دوجداره در سفر مجازي به قبرستان بقيع
 • پرهام در دانلود سریال آوای باران با کیفیت بالا و لینک مستقیم
 • رضا در آموزش دانلود
 • فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت در شعر خوانی های مصطفی صابر خراسانی
 • ya zahra 135 در مجموعه صوتی خطبه ها و کلمات قصار نهج البلاغه
 • ya zahra 135 در دانلود سریال پول کثیف با لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در دانلود فیلم سینمایی دیده بان با لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در دانلود فیلم سینمایی پنجه در خاک با لینک مستقیم
 • ya zahra 135 در دانلود فیلم سینمایی آخرین شناسایی با لینک مستقیم
 • پیمان پولی دوجانبه / حجت الاسلام مصباحی مقدم و محسن کریمی / فیلم برنامه راز / لینک مستقیم دانلود

  این قسمت از برنامه راز، با حضور حجت الاسلام مصباحی مقدم، نماینده مجلس شورای اسلامی و محسن کریمی، کار‌شناس مسائل اقتصادی برگزار گردید. مصباحی مقدم در ابتدای برنامه با بیان اینکه در حال حاضر مبادلات جهان براساس ارزهای جهان روا صورت می‌گیرد، گفت: در واقع دلار در این معادلات بر سایر ارزهای جهان روا غلبه دارد و مبادلات بین ایران با سایر کشور‌ها و در کل تمامی کشورهای دنیا براساس ارزهای جهان روا انجام می‌گیرد.

  پیمان پولی دوجانبه / حجت الاسلام مصباحی مقدم و محسن کریمی / فیلم برنامه راز

  پیمان پولی دوجانبه / حجت الاسلام مصباحی مقدم و محسن کریمی / فیلم برنامه راز

  مدت زمان : ۸۶ دقیقه

  کیفیت : TVRip (عالی) – [ریلیز اختصاصی مبین مدیا]

  حجم کل : ۳۳۳ مگابایت

  تاریخ پخش : ۲۴ تیر ۱۳۹۳

  کاری از : شبکه چهارم سیما

  پیشنهاد ویژه مبین مدیا : این برنامه را از دست ندهید!

   

  وی با بیان اینکه پیمان پولی دو جانبه، کشور‌ها را از این ارزهای جهان روا‌‌ رها می‌کند، اظهار داشت: در واقع در این پیمان به جای آنکه کشور‌ها از ارزهای جهان روا استفاده کنند، از پول‌های رایج خود بهره می‌برند؛ به طور مثال در مبادله ایران و ترکیه، پول ایران برای ترکیه و پول این کشور برای ما مورد قبول قرار می‌گیرد که به این کار پیمان پولی دو جانبه بین ایران و ترکیه می‌گویند.

  نماینده مجلس افزود: متاسفانه ارزهای جهان روا به ابزاری برای زورگویی برخی کشور‌ها تبدیل شده است و به عنوان مثال آمریکا با استفاده از دلار که اصلی‌ترین ارز جهان روا است، سایر کشور‌ها را تحریم می‌کند؛ به همین دلیل است که بسیاری از کشور‌ها امروزه به استفاده از پیمان‌های پولی دو جانبه روی آورده‌اند.

  مصباحی مقدم با بیان اینکه جنگ جهان دوم برای کشورهای درگیر جنگ بسیار پرهزینه بود، ادامه داد: این هزینه‌ها باعث شد تا این کشور‌ها اقدام به چاپ پول خود کنند تا از این طریق هم نظامیان خود راضی کرده و هم نیاز مردم را پاسخ دهند؛ ولی همین کار باعث به هم ریختگی عجیب نظام پولی کشورهای اروپایی شد که این به هم ریختگی به نفع آمریکا تمام شد؛ چرا که آمریکا از جنگ جهانی دوم در امان بود و بعد از پایان جنگ کشورهای درگیر جنگ جهانی دوم احساس کردند که دلار آمریکا پول قابل اعتمادی است؛ از این رو از پول این کشور به عنوان ارز جهان روا استفاده کردند.

  وی با بیان اینکه امروزه آمریکا از دلار به عنوان یکی از ابزار قدرت خود استفاده می‌کند، تصریح کرد: آمریکا در اتاق‌های فدرال خود می‌تواند معادلات ارزی را کنترل کرده و حتی جلوی آن‌ها را بگیرد؛ به گونه‌ای که وقتی ما می‌خواهیم برای دانشجوی خود پولی در کشور دیگری واریز کنیم آمریکا می‌تواند جلوی این کار را بگیرد؛ در حالی که گفته می‌شود داعش ۵ میلیون دلار پول در اختیار دارد و سوال اینجاست که چرا آمریکا نمی‌تواند جلوی این گروهک را بگیرد؟

  این نماینده مجلس با بیان اینکه عربستان اولین تولیدکننده نفت در جهان است، اظهار داشت: این کشور در گذشته با حذف دلار از معاملات نفتی مخالفت کرد و همین مسئله باعث حفظ ارزش دلار تا به امروز شده است.

  مصباحی مقدم ادامه داد: قدرت خرید دلار از ۴۰ سال پیش تاکنون به یک چهارم رسیده است؛ به عبارت دیگر اگر در ۴۰ سال پیش می‌توانستیم با یک دلار ۴ تا لیوان بخریم، ولی امروزه تنها می‌توانیم تنها یک لیوان بخریم.

  وی با اشاره به بحث‌های مالیاتی گفت: به پولی که دولت از مردم می‌گیرد، مالیات می‌گویند، ولی زمانی که دولت‌ها نتوانند به میزان کافی از مردم مالیات دریافت کنند، از طریق ایجاد تورم در کشورشان مالیات بیشتری را اخذ می‌کنند که به آن مالیات تورمی می‌گویند. در واقع این کار بدون اطلاع مردم صورت می‌گیرد، قدرت پول مردم به دولت منتقل می‌شود و باید گفت کشور ما نیز در حال حاضر چنین وضعیتی دارد.

  این نماینده کشورمان با بیان اینکه امروزه دلار برای خود آقایی می‌کند، ادامه داد: به عبارت دیگر دلار با حاکم شدن در جهان از ثروت ملت‌ها می‌کاهد و در عوض به قدرت آمریکا اضافه می‌کند؛ با این حال اقتصاد آمریکا دیگر به دوران پیری رسیده است. اگر اقتصاد این کشور را همانند هواپیما در نظر بگیریم، باید گفت که سرعت این هواپیما یک درصد است و تنها قدرت دلار است که این کشور را حفظ کرده است.

  مصباحی مقدم ادامه داد: حاکمیت دلار در جهان چندگانه عمل می‌کند. ایجاد سلطه در جهان، استثمار ملت‌ها و استفاده آمریکا از دلار به عنوان ابزار فشاری بر دیگر کشور‌ها از جمله مزیت‌های این پول برای کشور آمریکا است.

  وی با بیان اینکه امروزه ۴۷ موافقت نامه بر اساس پیمان پولی دو جانبه بین کشور‌ها صورت گرفته است، گفت: کشو چین به تنهایی تا به حال ۲۷ موافقت نامه را در این جهت با سایر کشورها امضا کرده است. می‌توان گفت چین پیش روی امضای پیمان‌های پولی دو جانبه به شمار می‌رود؛ در حالی که چین از سوی آمریکا تحریم نیز نشده ولی در حال حرکت به سمت پیمان‌های پولی دو جانبه است.

  این نماینده کشور درباره تعلل ایران برای پیوستن به این پیمان افزود: شاید بتوان گفت دلیل این تعلل عدم آشنایی مسئولین کشور با پیمان پولی دو جانبه است؛ در حالی که از سوی سایر کشور‌ها پیشنهاداتی برای پیوستن به این پیمان به ایران ارائه شده ولی شاید جرات اجرایی کردن آن وجود ندارد.

  مصباحی مقدم در همین زمینه افزود: جرات انجام دادن این کار زمانی ایجاد می‌شود که درباره آن عمل توجیه مناسبی وجود داشته باشد؛ از این رو باید گفت در حال حاضر ما توجیهی برای اجرایی کردن پیمان پولی دو جانبه نداریم؛ البته امروز نیز نمی‌توان به از بین رفتن تحریم‌ها خوشبین باشیم؛ البته اگر تحریم‌ها نیز برداشته شود باید به سمت این پیمان حرکت کنیم؛ چرا که امروزه بسیاری از کشورهایی که تحریم نیستند نیز به این سمت رفته‌اند.

  وی گفت: البته پیمان پولی دو جانبه در حال حاضر تهدید جدی‌ برای آمریکا نیست؛ چرا که امروزه تنها ۲۰ یا ۳۰ کشور دنیا آن هم در برخی مبادلات
  چین پیش روی امضای پیمان‌های پولی دو جانبه به شمار می‌رود؛ در حالی که از سوی آمریکا تحریم نیز نشده ولی در حال حرکت به سمت پیمان‌های پولی دو جانبه است.
  از روش پیمان پولی دو جانبه استفاده می‌کنند؛ با این حال قطعا این پیمان می‌تواند شروع تهدیدی برای این کشور باشد.

  این نماینده مجلس با بیان اینکه می‌توانیم از اتحادیه مجالس آسیایی استفاده کنیم، ادامه داد: در نشست این اتحادیه در تهران پیشنهاد شد که پول آسیایی برای مبادلات کشورهای آسیایی ایجاد شود؛ چرا که کشورهای عضو این اتحادیه نگران این مسئله بودند که در صورت استفاده از ارزهای جهان روا به زیر سلطه کشور آمریکا خواهیم رفت؛ متاسفانه این پیشنهاد عملیاتی نشد. قطعا پیشنهاد چنین مسئله‌ای نشان دهنده نارضایتی کشورهای دنیا از دلار آمریکا است.

  مصباحی مقدم تصریح کرد: قطعا دوستانمان در بانک مرکزی برای استفاده از پیمان پولی دو جانبه توجیه نیستند؛ چرا که اگر در اینباره توجیه باشند سریعا در این حوزه اقدام خواهند کرد. پیشنهادم به آقای محسن کریمی این است که با قائم مقام بانک مرکزی درباره این پیمان صحبت کنند؛ چرا که اگر این مسئله در کشور نهادینه شود قطعا شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

  وی درباره اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی به سازوکارهای بین المللی و استفاده بیشتر از ظرفیت نهادهای بین المللی است. به طور مثال می‌توانیم از اکو برای ایجاد پیمان‌های پولی دو جانبه بین کشورهای همسایه استفاده کنیم؛ با این حال باید گفت که اقتصاد مقاومتی باب‌های بسیار گسترده تری دارد.

  در ادامه برنامه محسن کریمی، کار‌شناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه از ۷۰ سال پیش نظام پولی بین المللی متحول شد، گفت: بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا در کنفرانسی که برگزار کرد کشورهای دنیا را متقاعد کرد که دلار به عنوان واحد پولی دنیا شناخته شود؛ در حالی که قبل از جنگ جهانی اول پول انگلستان به عنوان پول رایج دنیا شناخته می‌شد، ولی بعد از جنگ جهانی دوم این امتیاز از انگلستان گرفته شد.

  وی با بیان اینکه قطعا در این مسئله که دلار آمریکا به عنوان ارز جهانی شناخته شود، منفعت سیاسی وجود دارد، ادامه داد: آمریکا می‌تواند تراکنش‌های مالی دیگر کشور‌ها را کنترل کند و از این طریق این کشور می‌تواند عرصه را بر کشورهایی که از دلار آمریکا به عنوان ارز بهره می‌برند، تنگ کند.

  این کار‌شناس مسائل اقتصادی افزود: آمریکا برای اینکه بتواند نیاز پول جهان را تامین کند، اقدام به چاپ دلار می‌کند و به تبع این کشور بدون اینکه جنسی بفروشد به دلیل مبادلات ارزی دیگر کشور‌ها با دلار، می‌تواند اجناس مورد نیاز خود را تامین کند. به عبارت دیگر آمریکا واردات بیشتری نسبت به صادرات خود دارد.

  کریمی تصریح کرد: قطعا شکل نگرفتن پیمان پولی دو جانبه بین کشور‌ها برای آمریکا امری بسیار مهم است؛ چرا که متضرر اصلی دنیا از این پیمان کشور آمریکا است.

  وی با اشاره به صحبت‌های نیکسون مبنی بر اینکه دیگر طلا پشتوانه دلار امریکا نیست، افزود: طرح این مسئله چند دلیل داشت که اولین آن شروع جنگ آمریکا با ویتنام بود؛ چرا که وقتی این اتفاق افتاد جهان منتظر سقوط ارزش دلار بود در حالی که این اتفاق نیفتد؛ البته آمریکا برای جلوگیری از کاهش ارزش دلار، عربستان را متقاعد کرد که نفت اوپک را به دلار بفروشد و از آنجایی که ۸۲ درصد از تجارت‌های جهانی مربوط به انرژی و به تبع نفت است، این اقدام به نفع ارزش دلار بود.

  این کار‌شناس مسائل اقتصادی در همین زمینه اظهار کرد: آمریکا علاوه بر متقاعد کردن عربستان برای فروش نفت اوپک به دلار، کشورهای عربی را نیز تحریم نفتی کرد تا از این طریق قیمت نفت افزایش یابد؛ طبیعتا این کار باعث بالا رفتن تقاضای معادلاتی و به تبع حفظ ارزش دلار شد.

  کریمی با بیان اینکه سوءاستفاده آمریکا از دلار از‌‌ همان روزهای اول بعد از جنگ جهانی دوم شروع شد، ادامه داد: آمریکا در سال ۲۰۰۸ برای نجات شرکت‌ها و بانک‌های خود اقدام به چاپ دلار کرد؛ البته کشورهای زیادی به آمریکا اعلام کردند که این کار باعث کاهش ارزش پولی کشور‌ها می‌شود و از‌‌ همان دوران کشورهای مختلف جهان تصمیم گرفتند دیگر ذخایر دلاری خود را افزایش ندهند. البته در‌‌ همان سال چین اعلام کرد که باید دلار از مبادلات جهانی کنار گذاشته شود و به جای آن اس تی آر، واحد پول صندوق بین المللی پول مورد استفاده قرار گیرد؛ در حالی که این واحد تنها یک واحد فرضی است.

  وی اظهار داشت: چینی‌ها پیمان پولی دو جانبه را از آمریکا آموختند و در حال حاضر نیز از این پیمان برای مبادلات خود استفاده می‌کنند. باید گفت تمامی این اتفاقات از سال ۲۰۰۷ شروع شد و امروزه نیز دنیا در حال کنار گذاشتن دلار از مبادلات جهانی است؛ در حالی که در وضعیت فعلی نیز آمریکا با دلار به کشورمان فشار وارد می‌کند.

  این کار‌شناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه جایگزینی پول یک کشور دیگر به جای دلار شدنی نیست، افزود: در حال حاضر ساز و کارهای مبادلات جهانی در حال جایگزینی دلار است. این تجربه که از پول خود کشور‌ها برای مبادلات استفاده شود را خود کشورهای اروپایی در دهه ۵۰ مطرح کردند. امروزه نیز دیگر کشورهای اروپایی از دلار برای مبادلات بین خود استفاده نمی‌کنند. باید گفت این تجربه بسیار موفقی است.

  کریمی افزود: کشورهایی مانند کره و ژاپن که اقتصادشان به طور کلی وابسته به آمریکا است، از پیمان‌های پولی دوجانبه استفاده می‌کنند؛ در واقع آن‌ها برای حفظ منافعشان به راحتی جلوی آمریکا ایستاده‌اند. ما نیز که ۵۰ درصد از مبادلاتمان با چند کشور آسیایی مانند چین، هند، پاکستان، ترکیه و. .. است به راحتی می‌توانیم با تک تک آن‌ها پیمان پولی دو جانبه داشته باشیم.

  وی تصریح کرد: قطعا اگر بتوانیم پیمان‌های پولی سه و حتی ۴ جانبه نیز با کشور‌ها داشته باشیم، راحت‌تر می‌توانیم پرداخت‌های خود را انجام دهیم.

  این کار‌شناس مسائل اقتصادی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه ما در معاونت ارزی بانک مرکزی دچار ضعف‌هایی هستیم. باید گفت که جنگ‌های موجود امروز در معاونت ارزی این بانک وجود دارد؛ البته امیدوارم در این دوره اتفاقات خوبی درباره پیمان‌های پولی دو جانبه صورت گیرد. در ۲ سال آخر فعالیت دولت گذشته، روحیه‌ای برای کار در این حوزه وجود نداشت.


  مطالب مرتبط:

  فیلم برنامه راز / استاد حسن عباسی / بانکداری اسلامی، ربا جنگ با خدا / لینک مستقیم دانلود

  بزرگترین کلاهبرداری تاریخ / دکتر حسن عباسی / فیلم برنامه راز / لینک مستقیم دانلود

  فیلم مستند استعمار دلار / تسلط آمریکا بر اقتصاد جهان بواسطه دلار / برنامه ثریا / لینک مستقیم دانلود


   

  »» بخش تصویری
  .::. دانلود با کیفیت بالا .::.
  (فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۴۵۰*۷۲۰)
  تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نا محدود
  منبع: MobinMedia.ir
  1483 بازدید ۱ نظر »

  ارسال نظر

  آموزش دانلود از سایت

  http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

  فروشگاه سایت

  1. ali گفت:

   * تلاش صهیونیست‌ها برای انتقال قدرت اقتصادی از آمریکا به چین
   وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه و طرح شبکه پنهان صهیونیستی در عرصه اقتصادی اشاره کرد و افزود: شبکه تارعنکبوتی صهیونیزم جهانی امروز به دنبال این است که قدرت اقتصادی را از آمریکا به سمت چین سوق بدهد. من این مطلب را ۲ سال پیش گفته‌ام. برای صهیونیست‌ها قدرت اقتصادی و رسانه دو اصل حیاتی است که باکمک آن سعی دارند اوضاع جهان را به دست بگیرند.

   * در آینده نزدیک از هر ۴ نفر در دنیا ۲ نفر یا چینی‌اند یا هندی
   این پژوهشگر حوزه صهیونیزم تشریح کرد: باتوجه به رشد جمعیتی آینده که در چین و هند اتفاق خواهد افتاد، از هر ۴ نفر دنیا دو نفر چینی یا هندی خواهند بود. انسان‌هایی که در این دو کشور هستند سطح توقعاتی بسیار پایین دارند، بنابراین در این شرایط اقتصادی کسی توان رقابت با چین را نخواهند داشت. امروز جاسوس‌های یهودی و چین در حال انتقال تکنولوژی به چین هستند و چینی‌ها امروز از صفر تا صد کالاها و مایحتاج مردم جهان را می‌سازند.
   * رئیس‌جمهور چین گفته بود در آینده منتظر “مرگ بر چین” ایرانی‌هاست
   رائفی‌پور یادآور شد:یکی از نمایندگان مجلس در گذشته که به چین سفر داشته است، نقل می‌کرد که با رئیس جمهور چین دیداری داشتند؛ او از نماینده ما پرسید شما برای چه مرگ بر استکبار و آمریکا می‌گویید؟ نماینده ما گفت برای اینکه آنها ظالم هستند و حقوق مستضعفان را پایمال می‌کنند و انسان‌ها را استعمار می‌کنند. رئیس‌جمهور چین با تعجب گفت: خود را برای مرگ بر چین نیز آماده کنید.

   * اگر به سمت خرید کالاهای ایرانی نرویم به مشکلات بسیاری برمی‌خوریم
   وی متذکر شد: اینکه رهبر انقلاب تذکر می‌دهند که باید مردم به سمت خرید کالاهای ایرانی بروند بی‌حکمت نیست، اگر به این سمت نرویم در آینده مشکلات بسیاری خواهیم داشت.
   * برده‌گیری جدید از مردم چین و هند در راه است / ارتباط فیلم ۲۰۱۲ با توطئه‌های صهیونیست‌ها

   این مدرس دانشگاه با اشاره به فیلم ۲۰۱۲ که حاوی مطالبی عمیق از برنامه شبکه صهیونیستی است گفت: مسائلی که گفتم کاملا این در این فیلم به نمایش درآمده است که با غرق شدن دنیا در طوفان، ناوهای چینی از خطر در امان می‌مانند و تمام اقتصادهای دیگر حتی آمریکا نابود می‌شوند؛ برنامه این است که در بحث اقتصادی چین باید تبدیل به ابرقدرت اقتصادی دنیا شود و این یک برده‌گیری جدید از مردم چین و هند است که بدین ترتیب سعی دارند بر حکومت دنیا خواهد داشت.
   رائفی‌پور ادامه داد: این در حالی است که سربازهای چینی برخلاف سربازان آمریکایی ارزش چندانی ندارند، زیرا اگر در آمریکا عده‌ای از مردم بمیرند مردم سریعا واکنش می‌دهند اما این شبکه صهیونیزم در جایی انگشت گذاشته‌اند که بسیار حساس است.
   وی افزود: شبکه جهانی صهیونیزم برای چین و هند برنامه‌های مفصلی داشته‌اند و قرار بود تا سال ۲۰۱۲ به نتیجه برسن، اما تا حدودی شکست خورده و متوقف شدند ولی هنوز پیگیر هستند.
   * ایران تنها کشوری است که در مقابل نظم نوین جهانی ایستاده است
   این پژوهشگر حوزه صهیونیزم در پاسخ به این سوال که نقش ایران در این اوضاع چیست، اظهار داشت: ایران تنها کشوری است که امروز در مقابل روند نظم نوین جهانی شبکه صهیونیسم ایستاده است. ایران بر اساس ایدئولوژی خود امروز خطرناک‌ترین سد برای صهیونیست‌ها است.
   * «نه‌ شرقی، نه غربی» پاشنه آشیل صهیونیست‌هاست
   رائفی‌پور گفت: بسیاری از ایده‌ها و تفکرات دیگر مانند کمونیسم، لیبرالیسم و.. در مقابل تفکر صهیونیسم توان مقابله نداشته‌اند، اما شعار و ایده «نه شرقی و نه غربی» که امام خمینی(ره) و جمهوری اسلامی آن را مطرح کرد پاشنه آشیل صهیونیست‌هاست و آنها را خواهد شکست.

   [پاسخ]

  دسته بندی

  امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
  مشاهده آمار وبسایت