پربازدیدترین ها

http://s7.picofile.com/file/8252370376/banner09.gif

جستجو

http://dl5.zahra-media.ir/dr%20abbasi/TV%20series/dr%20abbasi-TV%20series-Supernatural/dr%20abbasi-TV%20series-Supernatural.jpg
 
|دسته بندی:نقد سریالهای استراتژیک|
|موضوع:تحلیل سریال ماوراء طبیعه ( Supernatural )|
|زمان:|
|مکان:|
| مدت:1 ساعت و 51 دقیقه|
| مشاهده کیفیت |
 
 
فایل تصویری (mp4)
 
 
فایل صوتی (mp3)
 

[تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif][تصویر: heart.gif]

 

در جهان امروز دو ایدئولوژی تعیین کننده ی روش زندگی هستند: یکی تئوئیسم (Theism) و دیگری مکتب اومانیسم (Humanism)

 

 

ایران اسلامی به عنوان قطب مکتب خداگرا و در سوی دیگر آمریکا به عنوان قطب اومانیسم، دو جبهه رو به روی هم هستند. یک جامعه­‌ی اومانیستی به جامعه ­ای گفته می شود که در آن انسان گرایی به عنوان یک اصل جایگزین خدا محوری (تئوئیسم) قرار گرفته است.سینمای هالیوود همواره به عنوان اشاعه دهنده تفکر اومانیتسی در جهان، به ساخت اثری در جهت القا و معرفی این ایدئولوژی پرداخته است. یکی از تولیدات مطرح در این زمینه که با نشان دادن روحیه ی اومانیستی اقدام به تبلیغ

این مکتب می کند سریال سوپر نچرال (Supernatural) است.

آن چیزی که بیش از پیش اهمیت پرداخت به این سریال را اولیت می دهد این می باشد که سریال سوپر نچرال را می توان نماینده تامی از پیکره ی سینمای اومانیستی غرب دانست. این نمایندگی از آن جهت است که در این سریال تمام محصولات بصری، نوشتاری و افسانه های دارای تفکر اومانیستی مرور شده است و حتی می توان در بسیار از موارد رد پای تفکرات آتئیسمی (Atheism) سیتنیسم (SATANISM) پاگانیسم (Paganism) را در این سریال به وضوح دید و تمام این موارد در بستری از تقدس زدایی از مقدسات به مخاطب عرضه می شود.

همچنین با توجه به پرطرفدار بودن این سریال در ایران و جهان و تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم این سریال بر بیننده ی خود که با القا و اشاعه ی تفکر اومانیستی همراه است اقدام به تهیه یادداشتی مختصر در مورد این سریال اغوا کننده کرده ایم.

این سریال به عنوان یک سریال پر طرفدار امریکایی هم اکنون با داشتن امتیاز۶/۸ در طول ۷ سال در ۷ فصل در ۱۴۵ قسمت توسط شبکه ی cw ساخته و در طول مدت پخش توسط توسط سه شبکه ی CW ITV، WB ،Warner Bros توجه بسیاری از افراد به خصوص قشر جوان جامعه را به خود جلب کرده است .
داستان اصلی فیلم روایت کننده سرگذشت دو برادر است که در سفر به شهر های مختلف به شکار کردن و نابود ساختن ارواح ،شیاطین ، خدایان و … می پردازند.

مختصری از آنچه در این ۷ فصل می­ بینیم:

فصل اول : در این فصل با یک خانواده ی مصیبت زده آشنا می شویم که برای گرفتن اتنقام خون مادر خود از یک شیطان (شیطان چشم زرد) مجبور به سفر از شهری به شهر دیگر هستند. در این فصل همچنین می بینیم فرزندان وینچستر (دین و سم) محکوم به ادامه دهنده ی راه پدر خود (جان) که شکارچی شیاطن میباشد هستند . خط اصلی تعلیق این فصل پیدا کردن جان وینچستر پدر خانواده و جست جو برای شیطان چشم زرد است.

فصل دوم : داستان این فصل با مرگ جان قرین می شود مرگی که با معامله ی روح جان با شیطان کلید می خورد. معا مله ای که در ازای آن جان، جان فرزند خود را از مرگ نجات می دهد همچنین در این فصل مشخص می شود سم استعداد های غیر طبیعی دارد استعداد های که در فصل های بعد مشخص می شود که چیزی جز زمینه ی ظهور لوسیفر در کالبد وی نیست.

فصل سوم : داستان فصل سوم نمایش دهنده ی ضعف سم در کنترل وضعیت و همکاری وی با یک شیطان برای فایق آمدن بر مشکلات است این فصل با مرگ دین خاتمه پیدا می کند.

فصل چهارم : این فصل با زنده شدن دین و برگشت وی از جهنم شروع می شود برگشتی که به کمک فرشته ی به نام کستیل صورت می گیرد و در انتهای این فصل لوسیفر از جهنم آزاد می شود آزادی که خواست شیاطین و فرشته ها است.

فصل پنجم : در این فصل مشخص می شود که دین کالبد میکائیل (Michael) است و میکائیل در وی حلول می کند. همچنین سم کالبد (Lucifer) است و لوسیفر نیز باید در وی حلول کند. نکته ی جالب در مورد داستان این فصل این می باشد که خود میکائیل (نزدیک ترین فرشته به خدا آنطور که این سریال معرفی می کند) به عنوان فرشته ی مقابل لوسیفر( جنی که در این سریال به عنوان فرشته ی طرد شده از درگاه خدا معرفی می شود) در سدد تسخیر کالبد دین نه برای شکست لوسفر بلکه برای نابودی انسان ها و خود خدا شدن است . این فصل با کشته شدن سم و برگشت لوسفر به جهنم خاتمه می یاد .

فصل ششم: علی رغم این که قرار بود سریال سوپرنچرال در فصل ۵ تمام شود ولی به خاطر استقبال گسترده از این سریال این سریال همچنان ادمه یافته است. در فصل ششم شاهد برگشتن سم از جهنم هستیم اما در این برگشت تنها جسم متحرک سم از جنهم بر می گردد و روح وی همچنان در جهنم در حال عذاب است. در ادامه این فصل دین به کمک فرشته ی مرگ روح سم را به بدن وی باز می گرداند. در خاتمه ی فصل ششم کاستیل با ازاد کردن روح های برزخی در کودتایی علیه خدا و بقیه فرشتگان با شکست دادن رافائل (که خود سودای خدا شدن در سر دارد) خدا می شود و این خدا شدن به کمک قدرتی است که از روح های شریر موجود در برزخ به دست می آورد!

فصل هفتم : در این فصل کستیل به خاطر این که توان خدا بودن را ندارد نابود می شود و تمام روح های جهنمی درون وی آزاد می شود در ادامه این فصل که هم اکنون در حال پخش می باشد شاهد در گیری برادران وینچستر با روح های برزخی آزاد شده هستیم.

سریال سوپرنچرال به عنوان همه گیر ترین سریال اومانیستی در بین جوانان به خصوص دانشجویان، در هر قسمت و هر فصل به القای مفاهیمی از قبیل نفی کردن عالم غیب ، استیصال خدا ، مرگ خدا و تقسیم ارثیه بین انسان و شیاطین و القای این نکته که بشر از خدا و فرشتگان و شیاطین برتر است و باید با نابود ساختن آنها جهان را برای زندگی آزادانه و راحت مناسب سازد و مفاهیمی از این دست می پردازد.
به طوری این دست مفاهیم به صراحت در متن سریال گنجاده شده است که اگر زمانی بخواهیم سوپرنچرال یا مافوق طبیعت را تعریف کنیم مجبور به اغوا برخی مفاهیم از جمله محکومیت خدا به مرگ و نیستی می ­شویم.
وقتی خدا مرد (ذکر مستقیم سریال در فصل ۵!) مرگی که به کمک هفت فصل ذره ذره برای ببینده جا می افتد؛ دیگر بیان موضوعاتی مانند قدرت شیطان و جانب حق بودن وی و مقصر دانستن خدا در تنبیه فرزند خود یعنی لوسیفر به خاطر اعتراض و سجده نکردن به انسان پیش پا افتاده می شود.

این سریال به موازات ۱۵۰ قسمت القای برخی مفاهیم غیرقابل قبول که دست به دست هم می­دهند تا طیف گسترده­ی از طرفدار های سینه چاک این سریال پدید بیاید به طوری که حتی ممکن است با خواندن این مطلب بیان کنند که هر گونه اعتراض به این سریال در نتیجه ی دور تند دیدن و یا کامل ندیدن آن است!
در مجموع مولفه ی اصلی سریال های اومانیستی (اصالت دادن به بشر) نفی خداوندی خدا، فاسد و عیاش نشان دادن فرشتگان، برتری دادن به فرشتگان نسبت به خدا و قدرت مندی شیاطین و بعضا همجنس دانستن لوسیفر با فرشتگان است.

نگاهی به شخصیت های ثابت سریال

 

 

 

Jensen Ackles:
دین وینچستر (Dean Winchester) برادر بزرگ تر سم و قهرمان فیلم شخصی که دارای آزادی جنسی فراوان است. به طوری که در یکی از سمت های سریال متوجه می شود فرزندی نامشروع از این آزادی های جنسی دارد. دین که کالبد میکائیل می باشد و اسباب حلول کردن وی بر روی زمین است به عنوان پاک ترین فرد در سریال نشان داده می شود که علاوه بر دستگیری از برادر خود در مواقع خطر( به خاطر نقش سرپرستی در برابر وی دارد) سعی می کند جهان را از پلید ها پاک کند. این شخصیت در اصل مسیحی است که دوباره بر روی زمین برگشته تا جهان بدون خدا را از شیاطین، خدا های گوناگون که دست به قتل و تجاوز غارات می زنند و فرشتگان تهدید کننده ی جان انسان ها پاک کند. وی در این راه از کستیل که فرشته ی مراقب اوست مشاوره و کمک می گیرد.

Jared Padalecki:
بازیگر لهستانی تبار که در این سریال ایفا گر نقش سم وینچستر (Sam Winchester) می باشد وی که بردار کوچک ترین دین می باشد شخصیتی است که خود را در روابط جنسی مقید تر از برادر خود می داند این شخصیت به خاطر پتانسیل بالای که برای کالبد لوسیفر شدن دارد دارای قدرت ها ی مافوق طبیعیه ی است که با استفاده از آنها بدن خود را بیش از پیش برای میزبانی لوسفر محیا می کند. سم وینچستر دومین منجی جهان است که در سریال معرفی می شود. داستان زندگی سم و برادر بزرگ ترش توسط پیامبری که در فصل پنجم معرفی می شود در کتابی نوشته می شود کتابی که قرار است انجیل آیندگان باشد، انجیلی از وقایع اتفاق افتاده در جهانی بدون خدا و حل شدن این مشکلات توسط این دو منجی و برگزیده ی نسل بشر

Jim Beaver:
بابی سینگر (Bobby Singer) نقش دانای کل را در سریال بازی می کند شخصیتی که هر هنگام برادران وینچستر به معمای غیرقابل حل و یا مشکلی بزرگ بر می خورند از وی کمک می گیرند شخصیت بابی انسان دائم الخمری است که در کلبه ی به تنها ی زنگی می کند و همواره به خاطر داشتن احساس پدری نسبت به برادران وینچستر دستگیر و کمک حال انها است.

مولف سریال
ERIC kripke: وی خالق سریال سوپرنچرال می باشد و همچنین اصلی ترین نویسنده این سریال که تا به حال در نگارش تمام قسمت های این سریال نقش داسته است. اریک کریپک همچنین نویسندگی انیمیشن سوپرنچرال که مبتی بر همین سریال است نیز برعده دارد وی که متولد ۱۹۷۴ امریکاست بیشتر نویسنده و کارگردان ژانر وحشت در سینما و تلوزیون بوده است از مطرح ترین آثار وی می توان به ۳ گانه ی بوگی من اشاره کرد. این کارگردان موفق تلوزیون در آینده ی نزدیک نویسندگی سریال انقلاب (Revolution) را به همراه جی جی ابرامز کلید می زند.

بستر تعلیق عبارت است از: امپریسیسم (اصالت حس و تجربه)
خط تعلیق اصلی: امانیسم (اصالت بشر)

مؤلفه های استراتژیک سریال :

۱- القاء اصالت حس (و در نتیجه نفی غیب).
۲- القاء آرماگدونیسم و نبرد نهایی.
۳- القاء آپوکالیپسیسم و پایان جهان.
۴- القاء استیصال خدا، خستگی خدا و ملائک.
۵- غیب هراسی، خدا هراسی و ملائکه هراسی در ژانر وحشت.
۶- القاء مرگ خدا و تقسیم ارثیه دنیا میان بشر و شیاطین و فرشتگان.
۷- القاء امانیسم و اصالت بشر در نسبت با خدا و فرشتگان.
۸- القاء تفوق و هژمونی شیاطان.
۹- القاء نئوپاگانیسم و کفرکیشی نوین، با کنار زدن خدا و فرشتگان و جایگزینی بشر.
۱۰- القاء مافوق طبیعی بودن بشری که روبروی موجودات مافوق طبیعی می ایستد.
۱۱- القاء توان اغواگری در قدرت نرم شیطان.

 

——————————-

 

دکتر عباسی سریال supernatural نقد

15939 بازدید ۴۹ نظر »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

فروشگاه سایت

 1. sami گفت:

  سلام
  خیلی وبلاگ عالی دارید.
  این همون سخنرانی ایشونه که اول از فرشتگان در برلین صحبت میکنند؟
  خدا قوت

  ya ali 110 پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۵ ب.ظ:

  سلام ممنون
  نمیدونم والا خودمم ندیدمش ولی هرچی هست قشنگه بگیرش ضرر نمیکنی

  fereshte پاسخ در تاريخ مرداد ۳۱م, ۱۳۹۲ ۸:۱۹ ب.ظ:

  bravo!

  نازنین اشکان پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۲ ۱:۰۵ ب.ظ:

  ضرر نمیکنیم سود هم میکنید این فیلم واقعا ارزش اینکه بخوای تمام پولت را رو داره

 2. ملکشاه گفت:

  این سریال واقعا سراسر نمادگرایی بود

  natunael پاسخ در تاريخ مرداد ۳۱م, ۱۳۹۲ ۸:۱۰ ب.ظ:

  این فیلم خیلی زیباست گرچه به نفی از خدا پرستی می پردازد اما اگر دین و روحیه و اعتقادات قوی داشته باشیم نمیتونه اثر کنه بالاخرا باید به جنسن و اریک تبریک گفت بابت سریال قشنگشون جنسن اکلس که کارگردان فصل 10و11سریال سوپر نچراله خیلی خوب روش کار کرده به نظر من فیلم لاست یه کم نماد گرایانه است تا سوپر نچرال.
  من دوستش دارم و این فیلمو از اولین قسمت تا آخرین قسمتش دیدم به تجربه اش می ارزید نه عزیزم ؟ موفق باشی اگه خواستی باز هم در این باره صحبت کنیم میتونی به ادرس ایمیلم بیای و برام پیام سند کنی هانی بای.

  fereshte پاسخ در تاريخ مرداد ۳۱م, ۱۳۹۲ ۸:۱۰ ب.ظ:

  نه هانی

 3. اسعدی گفت:

  ممنون..من یک قسمت رو مشاهده کردم..وگیج شدم..

 4. pouya گفت:

  اخه عقده ای.تو چی حالیته اومدی درباره ی ماورائ الطبیعه نظر بدی.بخاطر امثال توئه ایران پیشرفت نمیکنه

  راحیل پاسخ در تاريخ تیر ۲۶م, ۱۳۹۲ ۶:۳۱ ق.ظ:

  منظورت از عقده ای کیه؟ اگه منظورت دکتره که برو علمتو زیاد کن چشمتم باز کن

  fereshte پاسخ در تاريخ مرداد ۳۱م, ۱۳۹۲ ۸:۲۵ ب.ظ:

  خودت و ناراحت نکن راحیل عیب نداره ولی هر کس عقایده خودشو داره منم میگم فیلمش باحالا داره هی به زور طرف تو مغز مردم میگنجونه که نمیدونم امریکا اله امریکه بله شما خیلی میگین با عدالتین چرا فوتبالیست 22 ساله رو به کشتن دادین میگی نه فردا اخبار 20:30رو نگا کن میفهمی
  سوپر نچرال یه اثر جاودانه است.

  فریبا پاسخ در تاريخ مهر ۲۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ ب.ظ:

  خداوند در قران می فرماید:
  ((ولا تحسبن الذین کفرو معجزین فی الارض…))

  fereshte پاسخ در تاريخ مرداد ۳۱م, ۱۳۹۲ ۸:۱۷ ب.ظ:

  آفرین عزیزم سوپر نچرال واقعا قشنگه و من میپرستمش اگه آدم اعتقادات قوی داشته باشه هیچوقت و هیچکس نمی تونه عوضش کنه البته تو بعضی ها.
  من عاشق دین وینچسترم و هر کس هر چرتی هم در بارش بکه تا خودم با چشم خودم نبینمش باور نمیکنم به فرضم که باور کنم ولی من این شخصیت و این فیلمو دوست دارم دیگه.اگه خواستین در این باره بازم باهم صحبت کنین آدرس ایمیلم هست می تونین پیام سند کنید بالاخرا شما هم مثل من از طرفدارای سوپر نچرالید .
  !good luck

  نازنین اشکان پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵ ق.ظ:

  اره من هم موافقم هیچ کس چون اعتقاد به این فیلم نداره معنی این نیست که باید بی احترامی کنه بگه من بدم میاد چون من فقط طرفداری میکنم چون این فیلم بهترین است حالا بگذریم اگهنظری دربارهی صبحتهای من داره بگه خداحافظ بوسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

  m.g پاسخ در تاريخ اسفند ۹م, ۱۳۹۲ ۷:۴۲ ب.ظ:

  من نظر دارم ولی کسی که نظر داره عقب گرد نمیکنه.شما خودتون هم هیچ اعتقادی به این فیلم نداری چون چیزای ناب و جالبی رو برات توضیح میده برات جذاب.چون آرزو نداری حتی یک لحظه زندگیت توی اون ترس و واهمه ها باشه

 5. shahab گفت:

  ممنون به خاطر همه چیز مژده
  منتظر یک تحول در سینمای ایران باشید
  افسانه ای به پا خواهد خواست و
  افسانه ای رقم می خورد

 6. مازیار مسعودیان گفت:

  من از دین وینچستر خوشم مییاد چون هم خوشگله هم جذاب من طرفدار سوپر نچرال هستم بروبچ من نه ایمیل دارم پس لطفا اگه تونستین عکس جدید اون رو برای من بزارین اگه بزارین ممنون دار میشم

 7. negar گفت:

  سریال سوپر نچرال خیلی تخیلیه اما دیدنیه البته بگم ک بیشتر کسایی ک این سریال ونگاه میکنن بخاطر سم ودین اما دوست دارم ک هرچه زودتر شبکه ی aaafamili بقیه ی فصل هاشو بزاره روز خوش بابای

 8. negar گفت:

  بنظر من سوپر نچرال با هیچ فیلمی عوض نمی کنم حتی از فیلم های توالایت یا داستان یک خون اشام هم قشنگتره درسته این فیلم ها به هم دیگه هیچ ربطی نداره ولی سوپر نچرال یک چیز دیگه هست بابای♥♥☻

 9. بهنام گفت:

  من انیمیشنش رو دیدم ولی تو چند قسمتی که از سریالش دیدم ظاهرا هیچ تفاوتی بین انیمیشن و فیلم اون وجود نداره.

 10. میلاااااد گفت:

  تو زورووووووو
  برو بابا دلت خوشه بشین فیلمو نگاه کن حالشو ببر به جای اینکه اینهمه تحلیل الکی کنی
  خود نویسنده هم فکر نمیکنم اینقدر نیت داشته که این موضوعاتی که بیان شد رو بیاره توی فیلم ک بعضی از این تحلیل گرا میگن(:
  به جای این جور تحلیلا اگه ۵ تا کارگردان مینشستن و این فیلم رو تحلیل سینمایی میکردن اونموقع میدیدین چه تاثیر خوبی روی سینما و تلویزیون ایران میذاشت والا بخدا با این فیلمای صدا و سیما ک یکی از یکی بدتر و کسل کننده تره
  زنده باد دین و سم و سریال ماوراء الطبیعه

  فریبا پاسخ در تاريخ مهر ۲۲م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ب.ظ:

  خداوند در قران می فرماید:
  ((ولاتحسبن الذین کفرو معجزین فی الارض…))
  ((ولا تحنوا ولا نحزنوا وانتم الاعلون ان کنتم مومنین))
  وخیال نکنید کافران در زمین اعجوبه اند
  وغمگین و محزون نشوید که شما برترید اگر واقعا مومن باشید

 11. massom گفت:

  من از اولین قسمت این سریال را تا اخر فصل هشت دیدم و هم خیلی دوسش دارم البته بستگی به خود ادم داره که اعتقاداتش به چه اندازه فوی باشه وتا چه اندازه روش تاثیر بذاره.

 12. حسین گفت:

  سلام و خسته نباشید.هرکاری می کنم دانلود نمیشه

  ya ali 110 پاسخ در تاريخ آذر ۲۸م, ۱۳۹۲ ۸:۳۲ ب.ظ:

  سلام شرمنده امروز سرور دچار مشکل شده دارم پیگیری میکنم درست بشه

 13. حسین گفت:

  دوست عزیز دانلود نمیشه . لطفا لینک تصویری را اصلاح کنید

  ya ali 110 پاسخ در تاريخ آذر ۲۸م, ۱۳۹۲ ۸:۳۲ ب.ظ:

  سلام شرمنده امروز سرور دچار مشکل شده دارم پیگیری میکنم درست بشه

 14. m.g گفت:

  سلام دوستان،من تا اونجا که پیام هاتون رو خوندم
  به این نتیجه رسیدم که شما جمال پسندین و فقط از خوشگلی بازیگرا و…فیلم حرف زدید و هیچی در مورد جنیان و موجودات ماوراءی ما و متافیزیک چیزی نمیدونید.خوشحال میشم کمکتون کنم.
  m.g13219@yahoo.com

 15. زهرا گفت:

  من این سریالو تا فصل هشتم دیدم و فک نمیکنم که حتی نویسنده هم ایم فکرراو کرده باشه بابا یه سریاله

 16. amir گفت:

  من عاشقشم حالا شما هی بگین ضد خدا هست یا هرچی عاشقشم عاشق

 17. حامد گفت:

  سلام
  صادقانه بگم من بی خدایی بودم که با دیدن این سریال راهمو به سمت خداپرستی پیدا کردم , برداشت هرکسی جداس , اگه قسمت هایی رو که مربوط به موجودات افسانه ای کنار بزارین و این که یک جانبه قضاوت نکنین به کلیتی از داستان میرسین که نه تنها قابل احترام بلکه این واقعیت رو میرسونه که انسان متفکره و در مورد هر چیزی فک میکنه تا به کمال برسه , در ضمن شخصیت مورد علاقه ام ” کستیل ” ه و شخصیتشو با افکارم گره زدم .
  امیدوارم فردای قیامت همه به رستگاری رسیده باشیم

 18. ahmad گفت:

  افرین حامد تو واقعا سریالو فهمیدی

 19. سلام متنتونوخوندم شماهمش ضداین فیلم صحبت کردین نکته های بدشودیدین
  اگردقت کرده باشین پایان بیشترفصلهانیروهای اهریمنی نمیتونن هدفاشونوکامل کنن چون خدانخواسته
  یاکستیل وخدادوباره زنده میکنه وبرمیگردونه
  چراهمش دیدمنفی ؟؟؟
  بستگی داره شماچطوربه این فیلم نگاه کنین
  براتون مثال میزنم ازفیلم دیگه ای مثل خون آشام
  یه قسمت ازاین فیلم دیمن به برادرش میگفت توکه میتونی باچشمات کاری کنی که الیناعاشقت باشه چرااین همه تلاش میکنی
  داداشش درجواب گفت من دلم میخوادالیناخودش عاشق من باشه نه به اجبار
  من ازاین جمله درسی گرفتم که هیچوقت یادم نمیره
  یادگرفتم که خدامیتونست کاری کنه که ماهمه خوب باشیم وعاشق امابه خودمون قدرت تصمیم داره
  خداهم شایددوست داره خودمون عاشقونه دوسش داشته باشیم
  نتیجه:دیدشمابه هر مساله بادیددیگران متفاوته وبرداشتهامتفاوت
  خواهشابفکرمشائل بزرگترکشورباشین
  مثل این مساله بیکاری جوونامون یاوضعیت زندگی ومالی افرادضعیف جامعمون یاهزاران مشکل دیگه
  مشکل کشورماسریال ماوراطبیعه نیست عزیزمن
  من خودم گاهی که ازبس دنبال کاربودموخسته شده بودم خودموبااین سریال مشغول میکردم چون انقدرحس بازیگراش واقعی بود که باعث میشد فکرم یلحظه آروم بگیره ودرگیرفیلم بشه
  شماروقسم میدم به اون خداییکه میپرستین بفکرمشکلات جوونامون باشید
  بفکرمشکلات ازدواجشون به فکرمشکلات زندگیشون نه اینکه بشینیم یه سریالو بکوبیم
  موفق باشین امیدوارم به حرفای من فکر میکنین

 20. متنتونوخوندم
  اماشماهمش ازدیدمنفی به این سریال نگاه کردین
  چراازاین دیدنگاه نمیکنین که درآخربیشترفصلهامثل فصل7 به بعدهمیشه درآخرنیروهای شیطانی نمیتونن به هدفشون برسن چون خدانخواسته ویاکستیل باقدرت خدازنده میشه تابتونه اهداف خدارواجراکنه
  دیدانسانهابه مسائل باهم متفاوته
  براتون مثالی بزنم اصلاازیه سریال دیگه مثل فصلای اول خون آشام در یه قسمت دیمن (نقش برادر نسبتابد)به برادرش میگه توکه میتونی باچشمات روالیناتاثیربذاریومجبورش کنی عاشقت باشه چراانقدرتلاش میکنی؟ برادرش درجواب گفت من دلم میخوادالیناخودش عاشقم باشه نه به زوریااجباریاقدرتهام
  من ازاین جمله درسی گرفتم که هیچوقت فراموش نمیکنم ،یادگرفتم که خداهم میتونه کاری کنه که انسانها همه خوب باشنوعاشق خداوند اماشایدخداهم خواسته مابه اختیارخودمون خوب باشیم وبهش عشق بورزیم
  پس دیدهرکس به هرچیزی متفاوته
  ازتون استدعادارم بجاب نقدیک فیلم به مشکلات جامعمون برسیم مثل مشکلات ازدواج جوونامون یامشکل بیکاری جوونامون ،مشکل الان جامعه مافیلم ماوراطبیعه نیست
  من خودم یه زمان انقدردنبال کارووام اشتغال بودموجواب نگرفتم برای اینکه برای لحظه ای فکرم آروم بشه این فیلمونگاه میکردم چون انقدرحس بازیگراش واقعیه که انسان درگیرفیلم میشه واحساس بازیگرودرک میکنه ،مطمئنابعضی رفتارهاویاعواطف بازیگرابامافرق داره اما دلیل نمشه همه عواطف وکارهاواحساساتشون غلط باشه
  موفق باشین وازتون میخوام که برای لحظه ای به حرفام فکرکنین ،ازهرفردی که این نظر روخونده هم تشکرمیکنم که وقت گذاشتین ،خوشحال میشم به سایت منم سربزنین
  http://www.mostafamirbashary.blogsky.com

 21. ali گفت:

  سلام لینک ها خرابه لطفا دردست کنید نیاز دارم ممنون

  ya ali 110 پاسخ در تاريخ اسفند ۱۱م, ۱۳۹۳ ۶:۵۷ ب.ظ:

  سلام با عرض معذرت درست شد

 22. SPN fan گفت:

  من عااااشق این سریالم تا اخرین قسمتیم ک تاحالا ساخته شده دیدمش….هیچ تاثیر بدیم روم نداشت تااازه اینا دراصل این موجودات بدو میکشن….اتحاد برادرانم نشون مییییده خیلیم خوووبه❤❤❤

 23. Lily گفت:

  بايد عرض كنم ك مردن خدا تو اين سريال چيزيه ك انسان و فرشته ها فك ميكنن. خدا زندس و حتي تو فصل ده يك صحنه حضور داره. همين نشانگر قدرت خداس. با اينكه همه فكر ميكنن مرده و دنبالش ميگردن ولي نميتونن پيداش كنن. شما فقط زواياي منفيو ديدين. هيچ وقت هيچ سريال و فيلمي بي نقص نيس. بعدم اين سريال از روي مسيحيت ساخته شده. دليلي نداره با اعتقادات اسلام همخوني داشته باشه

 24. امیر گفت:

  سلام دوستان .
  توهین نباشه ولی واقعا نمیفهمید که این سریال ها این فیلم ها نماد ها و لباس های جدید و … دسیسه کشور های غربی برای تضعیف و تغییر دین و فرهنگ ماست .
  ینی واقعا فکر میکنین اینا میان این سریال ها و فیلم ها رو مجانی برای ما بسازن ؟ دلشون برامون سوخته ؟
  من به شخصه تا قسمت هفت فصل هفت این سریالو دنبال کردم . ولی به خودم اومدم . متوجه شد این سربال باعث ایجاد تصورای غلط درباره مسائل دینی میشه . مثال میزنم , شما یا من , قبل از دیدن این سریال فرشتگان و ملائکه رو وجود هایی پاک , معصوم و … میدونستیم . ولی در این سریال فرشتگان رو موجوداتی گناه کار , فرمان بردار و گاهی بد به تصویر کشیده میشن . و یا گاهی میبینم که کستیل فیلم پ..ورن میبینه !
  خوب اینا همش یخواه ناخواه یک تصویری از فرشته در ذهن شما ایجاد میکنه و حتی با وجود ایمان قوی , اثرشو تا آخر عمر تو ذهن شما حک میکنه و باعث میشه که هربار اسم فرشته رو میشنوین یاد اینا بیوفتین . مطمئن باشید این سریال ها با اهدافی دراز مدت برای تغییر باور های ساخته میشوند .
  من خودم تصمیم دارم دیگه این سریالو دنبال نکنم . قبول دارم که واقعا زیبا خوشساخت و جذابه , اما همون طور که گفتم , اصلا خوب نیست …

  علی رضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۲م, ۱۳۹۴ ۱:۰۷ ب.ظ:

  کی گفته این سریالو مجانی واسه تو ساختن ؟ اینجاس که شما راحت دانلود میکنی . خارج از کشور باید پول بدی بخریش

 25. الناز گفت:

  سلام
  من این فیلمو تازه شروع کردم ببینم ولی جالبه
  تو فصل اول که اخرای فیلمو یه جوری الکی سر هم میارن. امیدوارم فصلای بعدی جالبتر باشه اینقدر ابکی نباشه

 26. محمد گفت:

  با سلام. من این سریال رو تا فصل 10 دیدم.بخش های هیجان انگیز زیادی داره ولی واقعا سعی داره رو اعتقاداتمون دست بذاره.باید احتیاط کرد.

 27. ایمان گفت:

  سلام.شخصا بعداز دیدن هرقسمت بیشتر به اخرت وفرشتگان وشیاطین ایمان پیدامیکنم.به نظرمن اقایان عباسی ورائفی پور به دنبال مطرح کردن خود وپول سخنرانی بیشترهستند.فقط شمابه صحبت هاشون گوش کنید:مثلاخشکسالیه مقصرامریکاست.هوا گرم شده وامروز حالم خوب نیست مقصر؟مشخصه امریکای جنایتکارکارشیطان پرست.و یه مورد دیگه مثلااقای رائفی پور میفرمایندسریال جومونگ رواسراییلیهای صهیونیست وبر اساس اهدافشون ساختند.البته حرفهاشون خوب روی نوجوانان اثرمیگراره.

 28. نادر گفت:

  من یه چیزی بگم فقط اگه روی قرآن و پیامبران و فرشته و خداود شناخت دارید این سریال رو نگاه نکید اگر هم که با سیستم افرینش و موحودات هستی اشنایی دارید نگاه کنید و از سریال لذت ببرید

 29. alireza گفت:

  درود بر شیطان بزرگ و پیروانش همانا فرمانروای زمین شیطان است و بس

 30. Muhammad گفت:

  سلام سریال سوپرنچرال واقعا سریال معتاد کننده ای هست ولی نمیشه گفت اثر جاودانه;به خاطر اینکه افرادی که اثار جاودانه رو میسازند قادر هستند در چند فصل کوتاه این اثر جاودانه رو خلق کنند ولی تا به امروز که 242 قسمت از این سریال جذاب در غالب 11 فصل به روی شبکه رفته که برای یک اثر جاودانه ویژگی خوبی نیست از طرفی این سریال بیش از حد ممکن نماد گراست به طوری که اگر اعتقاد شما به هر دینی که دارید قوی نباشد;به راحتی ایده ایده های اومانیسمی رو میپذیرید و و حتی سریال لاست هم که موجب انتقاد جمعی شد;به این اندازه نماد گرا نیست
  و در سریال سوپرنچرال داستان فبل و بعد افرینش به نحوی بیان شده که با دین های اصلی در تضاد است و پنچ سریال زیر اثار جاودانه تری نسبت به سوپر نچرال هستند
  1:Game Of Thrones
  2:Lost
  3:F A R G O
  4:True Detective
  5:Breaking Bad

 31. مریم گفت:

  با سلام …با نظر شما تا حدودی موافقم…سوپر نچرال تا حدی تین ایج شده وتحقیر فرشته ها خیلی برخلاف عقاید هر ملیت و دینی هست…فقط سرگرم کننده هست همین…این سریالهایی که نوشتید مثلا game of thronesهم مطالب غیرعادی زیاد داره اما باعث نمیشه آدم به خنده بیفته…سوپرنچرال مثل ومپایر دایرز مرتب موجودات رو با ابهت وارد می کنه و درنهایت میشن خوار و ذلیل…یادمه کسیل بار اول چشم همه رو کور میکرد تا دیده شه بعد پای فیلم پورن نشسته بود…خب این خیلی سخیف میکنه فیلم رو….کلا فقط سریال سرگرم کننده ای هست وگرنه مزخرف هست فیلمنامش

 32. SAD گفت:

  عزیز من این چیه به خورد ملت میدین …اخهههه….مرتیکه از خود راضی تو فرق ان و گوشکوبیده رو نمی دونی چرا یک حرفی میزنه توش بمونی اخه کجا اخر فیلم متالیکااا گذاشته اخه تو که از موسیقی چیزی نمی فهمی از کجات دراوردی که شیطان پرستا متالیکا دوست دارنن!!!!!!!! دهنت سرویس یعنی کرک پر شیطان پرستا با جیمز هدفیل ریخت ..والا ….تو فرق متال و انواع اون با متالیکا رو وقتی نمی فهمی اسم خودتو گذاشتی منتقد..من موندم تو که رنگ مشکی ماشینو اینجور تحلیل میکنی اگه خب دیده باشی تو ماشین سفیده ..واس این نظر خاصی ندارید خخخخ…یک چیز دیگه وقتی لوسیفر در مورد خودش صحیت میکنه هدف از اون فریب دادنه و چه فریب بهتر از فریب منطق و افکار که شما هم در این کار استادی …وظیفه شیطان خوب نشان دادنه گناه و پلیدی و پذیرش منطقی گناه هست تا بتونه انسانو متقاعد کنه تا اول ذهن اونو تسخیر کنه ….این دلیل نمیشه که شخصیت منفی سریال برای کارای بدش دلیل زیبا میاره اونو ربط بدی به دیدگاه سخصیت مثبت سریال …در سریال دو جبهه وجود داره و شما رو در جایگاه قضاوت میزاره شما میتونید بد رو ببینید و هم خوب رو … در ضمن دمون نیستو دیمن هست بعد نیست زبان خودتونو کمی بهتر کنید یا حداقل از دیکشنری کمک بگیرید. ویا اینکه قصد شما از شباهت کلمات فریب در جهت خاصی هست که مخاطب های ساده لوح شما دریافت می کنند…در مورد دیو و پری هم بهتر کمی مطالعه کنید..شما حتی از قران هم سو استفاده ابزای میکنید در جهت افکار خودتون یا به قول خودتون قران رو الت دست خودتون کردین ..پیام سریال تقابل بین خیر و شر هست و نحوه مبارزه با شر با دیدگاه انسانی و منطقی و این امر باعث نفی خیر نیست بلکه دیدگاه دیگه ای رو به ما نشون میده برای تفکر …در هر حال خوشحال میشم اگه حرفی دارید اینجا بگید …اگه داشته باشید …مخاطب من این اقا مثلا تحلیل گر هست که به نظر من بیشتر فریبگر هست.

 33. حسین گفت:

  بزارید راحت به شما بگم چجوری سریال ماوارء طبیعی ساخته شده است و اگه درست نگاه کنید متوجه متن فیلم خواهید شد . (فصل یازدهم کامل)
  (فصل 11 درباره روز رستاخیز و روشنایی)
  قرآن میگه سوره طی آیه 14 گفته (خدا تنهاست) خدایی به جز من کسی نیست که پرستش کنید .
  قرآن میگه : (خدا نه متولد شده و نه زاییده میشه) بلکه جسم نیست و نور است ، روشنایی است
  سریال ماوراء طبیعی فصل 11 به صورت کامل تصویر را به دقت نگاه کنید .
  منشی خدا گفت : چرا انسان ها را خلق کرده اید ؟ خداوند فرمود من تنها بودم سوره زهر قرآن کریم
  قرآن کریم سوره فصلت فرموده : 6 روز در جهان و کهکشان و خورشید را آفریده ام و تاریکی را به روشنایی تبدیل کرده ام و خدا گفت نور بتابید و نور تابید خورشید و کهکشان ها را در 6 روز خشکی و حیوانات و خزندگان و پرندگان و آدم و حوا را خلق نمود.
  فصل یازدهم که دقت کنید : درباره تاریکی (روز قیامت) و روشنایی (خدا) می باشد .
  سوره قیامت گفته : ( حوادث عجیب و بسیار هول‏انگیزى كه در پایان این جهان و آغاز قیامت روى می دهد).
  بله : روز رستاخیز از خدا انتقام می گیرد و تاریکی را از من گرفته و قدرت تاریکی از خدا بیشتر است . در سریال ماوراء طبیعی خدا از یاران فرشتگان و شیاطین و پادشاه جهنم و منشی خدا کمک می گیرد تا برای مبارزه با تاریکی …..
  اما خدا شکست می خورد و خدای نیمه مرده ، خورشید گرفتگی است خدا در حال مرده است اگه سریال رو خوب تماشا کنید متن رو می فهمید که قرآن چی می گوید !
  روز رستاخیز پیروز شد و نشسته صندلی پارک در کنار پیرزن است و پیرزن گندم در حال پخش کردن به پرندگان کبوتر است .
  تاریکی گفت شما بچه دارید ؟ پیرزن گفت آره دارم
  تاریکی گفت شما از فرزندتون راضی هستی ؟ گفت : نه من راضی نیستم دلم می خواهد انتقام بگیرم و از کینه دور بشوم > خب خانواده است باید دوستشون بداریم خدا هم تنهاست او را باید دوستش بداریم و باید پرستش کنیم خدا زیباست و ما را آفریده و همه ما را دوست می دارد .
  تاریکی تصمیم گرفت با خدا یکی بشود .
  آری تاریکی چه کسی است به نظر شما تاریکی قرآن نازل شده است ؟
  روشنایی خدا می باشد ولی تاریکی …….
  سریال تخیل است ولی متن رو با دقت نگاه نمی کنید

بسم رب الشهدا و الصدیقین

سلام

من از تاریخ 2 آذر به مدت حدود 10 روز نیستم و نمیتونم با نظرات جواب بدم

اگر خدا خواست برگشتم جواب میدم اگرم نه حلالمون کنید

بشنوید ای مردمان حق پرست

عشق حیدر از ازل در تار و پودم بوده است

ذکر مولا فاتح قلب همست

ذکر حیدر روز و شب یا فاطمست

یا علی مدد

دسته‌ها

آمار سایت