دکتر عباسی
استاد رائفی پور
خیریه احسان مهدوی

جستجو
در اين سایت
در كل اينترنت

آمار

.

https://www.zahra-media.ir/110/2013/01/221563.jpg

مکارم خوبان – عبودیت۲۴:۲۷
مکارم خوبان – اثرات عبادت۲۲:۲۵
مکارم خوبان – معنای ایاک نعبد۲۲۳:۵۴
مکارم خوبان – معنای ایاک نعبد۱۲۳:۵۴
مکارم خوبان – آثار ایاک نعبد۲۴:۵۸
مکارم خوبان – آثار نماز۲۴:۴۱
مکارم خوبان – قرب عبادت – ۱۱/۰۲/۱۳۹۰۲۴:۳۸
مکارم خوبان – ذکر خدا۲ – ۱۴/۰۶/۱۳۸۹۲۸:۵۸
مکارم خوبان – نماز -۰۴/۰۲/۱۳۸۹۲۴:۵۴
مکارم خوبان – ذکر خدا۱ – ۰۷/۰۶/۱۳۸۹۲۴:۳۹
مکارم خوبان – هدایت الهی۳ – ۳۱/۰۵/۱۳۸۹۲۴:۱۶
مکارم خوبان – هدایت الهی۲ – ۲۴/۰۵/۱۳۸۹۲۳:۵۱
مکارم خوبان – هدایت الهی۱ – ۱۷/۰۵/۱۳۸۹۲۳:۱۴
مکارم خوبان – مفهوم اهدنا الصراط المستقیم۳ – ۱۰/۰۵/۱۳۸۹۲۴:۰۹
مکارم خوبان – مفهوم اهدنا الصراط المستقیم۲ -۰۳/۰۵/۱۳۸۹۲۴:۵۷
مکارم خوبان – هدایت عمومی – ۲۰/۰۴/۱۳۸۹۲۵:۰۰
مکارم خوبان – مفهوم اهدنا الصراط المستقیم۱ – ۱۳/۰۴/۱۳۸۹۲۳:۳۰
مکارم خوبان – اخلاق -۲۸/۰۱/۱۳۸۹۲۴:۴۷
مکارم خوبان – آثار بی نمازی -۰۶/۰۴/۱۳۸۹۲۴:۱۶

6287 بازدید ۶ نظر »

ارسال نظر

http://www.zahra-media.ir/mahanserver.net.png

 1. علي عليزاده گفت:

  با سلام آیا میتوانم برای شروع و ادامه سیر سلوک الی الله از راهنمایی های دائمی آیت الله نجفی بهرمند باشم من معلم هستم از شیراز لطفا به آدرس ایمیلم جواب بدهید شما در کدام شهر هستسد ؟

  • ya zahra 135 گفت:

   سلام
   والا من آیت الله نجفی رو نمیشناسم تو کار سیر و سلوکم نیستم ولی یه عارف هست توی شیراز به اسم کریم محمود حقیقی فکر کنم بری پیش اون بهتر باشه دم دستتم هست اینم سخنرانیهاش
   http://www.zahra-media.ir/?p=32846
   ولی از آدرس و شماره و این چیزاش خبری ندارم

 2. علي عليزاده گفت:

  با سلام کسی که استاد ندارد و تشنه سیر الی الله است چه کند تا به خطا نرود

  • ya zahra 135 گفت:

   سلام
   اگه نظر منو میخای نمازهات رو سر وقت و با حضور قلب بخون و از گناهانی مثل غیبت و تهمت دوری کن سر ۱ ماه نشده سالک الی الله میشی نیازی هم به ریاضت های جسمی و گوشه نشینی و این چیزا هم نیست

 3. بسم رب الفاطمه سلام الله علیها گفت:

  سلام از عزیزانی که سخنرانی های حضرت استاد ایت الله نجفی قمشه ای را در دسترس تشنگان سیر وسلوک قرار میدیدکمال تشکر رادارم
  التماس دعا

 4. سرباز 313 گفت:

  زندگی نامه
  تولد؛
  ۱/۴/۱۳۱۹ شمسی (۱۵جمادی الاول ۱۳۵۹ قمری) شهرستان(قمشه) شهرضا؛
  اساتید دروس مقدماتی در حوزه علمیه شهرضا؛
  حاج آقا نصرالله زارعان،حاج آقا فضل الله حجازی، حکیم الهی قمشه‌ای وبرخی دیگر از علمای محلی.
  استاد، فصوص فارابی وتفسیر قرآن را تابستان‌ها که حکیم الهی قمشهای به شهرضا می‌آمد خدمت ایشان تلمذ کرده‌ است.
  اساتید دوره سطح؛
  از ۱۷ سالگی وارد حوزه علمیه قم شد و در مدرسه رضویه سکنی گزید وخدمت حضرات آیات، ستوده، اعتمادی، سلطانی،منتظری،شهید مطهری، شهید مفتح و برخی دیگر از اساتید تلمذ نمود.
  استاد اخلاق؛
  حاج آقا حسین فاطمی قمی.
  اساتید خارج فقه واصول؛
  آیت‌الله‌العظمی گلپایگانی و آیت‌الله‌العظمی میرزا هاشم آملی
  اساتید حکمت وعرفان؛
  علامه طباطبایی، استاد شهید مطهری، آیت الله جوادی آملی، آیت الله حسن‌زاده آملی و آیت الله حاج آقا محمد شاه‌آبادی، رحم الله الماضین و ایدالله الباقین منهم.
  فعالیت‌های سیاسی قبل از پیروزی انقلاب؛
  ۱. شرکت در تحصن‌ها وتظاهرات علما ومردم ۲. افشای جنایات رژیم ستم‌شاهی و معرفی آرمان‌ها و راه و رسم و خط امام که منجر به دستگیری ایشان شد ۳. ممنوع‌المنبر شدن در شهرضا به دلیل فعالیت‌های سیاسی و انقلابی.
  فعالیت‌های سیاسی بعد از پیروزی انقلاب؛
  ۱. نماینده مردم شهرضا در دوره اول و پنجم مجلس شورای اسلامی ۲. معاون تأمین نیروهای انسانی کمیته‌های انقلاب اسلامی در سراسر کشور ۳. ناظر عالی وزیر امور خارجه (دکتر ولایتی) در دانشگاه بین الملل ۴. مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه ۵. عضو هیأت علمی دانشکده بین الملل ۶. عضو هیأت بررسی تخلفات دانشکده بین الملل ۷. تشکیل دفتر استفتاء وارتباط با نمایندگی‌های سراسر کشور ۸. نماینده ولی فقیه در دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباس‌پور ۹. مشاور فرهنگی وزارت کشور ۱۰. عضو هیأت رسیدگی به تخلفات وزارت کشور ۱۱. عضو هسته‌ای گزینش مدرسه عالی شهید مطهری ۱۲. عضو هسته‌ای گزینش نمایندگان ولی فقیه در دانشگاههای سراسر کشور.
  خدمات فرهنگی؛
  ۱. تدوین ماهنامه اخلاقی، اعتقادی، فرهنگی و سیاسی برای سفرا وکارمندان خارج از کشور ۲. تدوین چهل حدیث جهت ارائه در سمینارهای سالیانه سفرای کشورهای جهان ۳. تدوین ماهنامه اخلاقی، عقیدتی، سیاسی جهت استانداران وفرمانداران.
  تدریس حوزوی؛
  ۱. تدریس دروس تفسیر، حکمت واخلاق در مدرسه آیت الله العظمی گلپایگانی قم ۲. تدریس در حوزه علمیه شهرضا.
  تدریس دانشگاهی
  ۱. دانشگاه امام صادق× ۲. مدرسه عالی شهید مطهری ۳. تربیت مدرس ۴. دانشگاه شهید بهشتی ۵. دانشکده روابط بین الملل ۶. دانشگاه شهید عباس‌پور ۷. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان. استاد، در این دانشگاهها به تدریس دروس معارف، اخلاق، فلسفه، منطق وتفسیر اشتغال داشته است.
  آثار قلمی؛
  تدوین ۷۵۵ مقاله در موضوعات مختلف که در روزنامه رسالت سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۵ منتشر گردیده و توسط سید مهدی میرمسیب؛ تحقیق، تصحیح و فصل بندی شده و با عنوان «قطره ای از دریای معارف» در دو جلد گردآوری شده و در سال ۱۳۸۸در انتشارات اسوه چاپ و منتشر گردیده است ۲. شرحی بر دعای عرفه امام حسین× که هنوز به چاپ نرسیده است ۳. تلخیص دوره بیست جلدی تفسیر المیزان که جهت بازنگری خدمت علامه طباطبایی داده شد ونزد ایشان ماند تا به لقاء‌الله شتافت واین جزوه مفقود گردید ۴. با سالکان وادی نور این کتاب حدود سیصد بیت شعر در قالب مناسکی کوچولو برای راهیان سرزمین وحی بود که به پیشنهاد سید مهدی میرمسیب توسط خود استاد شرح شده و به تحقیق و تصحیح وی در سال ۱۳۸۵ توسط انتشارات سلمان آزاده چاپ و منتشر گردیده است.۵. چشمه های سلوک، که در چهار موضوع مختلف است و در دست آماده سازی میباشد.۶. اخلاق نظری برای طلاب سطوح مقدماتی حوزه که آماده چاپ است.
  آثار صوتی؛
  به کوشش آقای حمید دهقان، مجموعه سخنرانی‌هایی از معظم‌له به رادیو معارف ارائه گردید که پس از ویرایش از سال ۱۳۸۷ در برنامه مکارم خوبان این رادیو پخش گردیده و هنوز هم ادامه دارد، این مجموعه سخنرانی(از سال۱۳۸۷ تا ۱۳۹۰) اخیراً توسط رادیو معارف در قالب چهارCDتنظیم، تکثیر و منتشر گردیده که اکنون در دسترس علاقمندان می‌باشد.
  استاد، که از جانبازان فاجعه ۷ تیر ۱۳۶۰ وپدر شهید می‌باشد در حال حاضر ضمن وعظ و ارشاد و خطابه، در شهرضا به تدریس در حوزه ودانشگاه مشغول می‌باشد.
  جهت آشنایی بیشتر با شخصیت این استاد معظم، به رساله مرد فریاد و سکوت یا کتاب قطره‌ای از دریای معارف، ج۲، فصل پنجم، ص۵۸۶ مراجعه گردد.
  قم/ سیدمهدی میرمسیّب ۲۶/۱۰/۱۳۹۱

دسته بندی

اسکرول بار