دکتر عباسی
استاد رائفی پور
حمایت مالی زهرا مدیا

آمار سایت

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
در حال بارگذاری آمار

جستجو

.

ریزش ها و رویش های انقلاب / فیلم مناظره حسین شریعتمداری و حبیب الله عسگر اولادی / برنامه نگاه یک / لینک مستقیم دانلود

حبیب الله عسگراوالادی در ابتدا و در پاسخ به سوال معروف آیا انقلاب فرزندان خود را می بلعد گفت: انقلاب فرزندان خود را نمی بلعد بلکه امتحان هایی که در مسیر انقلاب ها قرار می گیرد همراهان انقلاب را گزینش می کند.
عسگراولادی با اشاره به سخنانی از امام راحل در سال ۱۳۴۱ اضافه کرد: امام در آن سالها فرمودند ممکن است در مسیر انقلاب همه مارا بکشند ممکن است همه به ما پشت کنند و ممکن است عده زیادی هم به ما روی بیاوند ولی وظیفه ما فقط حرکت در مسیر تکلیف است.

وی افزود: مسیر حق رویش و ریزش دارد انسان طبق طبیعتش در یک مسیر مردد میشود بعد توقف می کند و بعد در نهایت بر می گردد، این طبیعت حرکت انسان است. شرایط سخت هم ریزش و رویش دارد و این طبیعی است اما اینکه انقلاب فرزندان خود را می خورد این درست نیست ریزش نتیجه دریافت خود نیروهای انقلاب است از هدفی است که دنبال آن می روند.

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان نیز پس از تمجید از سوابق عسگر اولادی و خطاب کردن وی به لفظ استاد، در پاسخ به همین سوال گفت: واقعیت این است که انقلاب فرزندان خود را نمی خورد بلکه ناخلف ها را کنار می زند. ممکن است انقلاب هایی مثل انقلاب اکتبر شوروی فرزند خوار باشند اما انقلاب اسلامی چون نسخه و نقشه راهش دست مردم است کسانی که تخطی می کنند خود به خود حذف می شوند.

ریزش ها و رویش های انقلاب / فیلم مناظره حسین شریعتمداری و حبیب الله عسگر اولادی / برنامه نگاه یک

 

 

ریزش ها و رویش های انقلاب / فیلم مناظره حسین شریعتمداری و حبیب الله عسگر اولادی / برنامه نگاه یک

مدت زمان : ۸۰ دقیقه

کیفیت : TVRip (عالی)

پخش از : شبکه اول سیما

 

وی با اشاره به تئوری های متعدد و گوناگون در انقلاب های دیگر گفت: مثلا تزهای متعدد در شوروی از تئوری پای واگن لنین تا آخر که مجموع همه آن می شود مارکسیسم در نهایت می تواند فرزند خوار باشد چون از ابتدا نسخه مشخصی ندارند.

شریعتمداری اضافه کرد: نسخه انقلاب بر خود انقلاب تقدم دارد. پیام امام به مردم مبنی بر دعا برای محشور شدن شهدای ملت در انقلاب با شهدای بد و احد و … خط را نشان می داد پس مردم خط انقلاب را می شناسند و کسی که از خط بیرون برود در واقع از قطار انقلاب پیاده شده است. یعنی این طور نیست که انقلاب اسلامی فرزندانش را بخورد بلکه کسانی که از نسخه انقلاب منحرف شوند کنار گذاشته می شوند.

شریعتمداری حضور ولی امر را یک استثنا در انقلاب اسلامی دانست و گفت: از ابتدای انقلاب تا الان قالب کنار رفته ها نتوانستند با انقلاب و با سرعت حرکت ملت راه بیایند. اگر ریزش به این معنا باشد باید گفت بله ریزش دارد ولی رویش ها بسیار بیشتر است. شریعت مداری همچنین در این قسمت به نکته اشاره کرد و اظهار داشت: اولا نقد بر عملکرد ها ریزش نیست و ریزش خواص به معنای ریزش مردم نیست.

در ادامه این مناظره عسگر اولادی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شریعت مداری را سردار قلم خطاب کرد و با اشاره به آیه ای از قرآن در سوره محمد (ص) مبنی بر آزمون های سه گانه الهی اظهار داشت: خداوند می فرماید: ما شما را پیوسته به بلا آزمایش می کنیم تا معلوم شود اولا مجاهد کیست ثانیا مجاهد صابر کیست و در مرحله سوم مجاهد صابر و نوآور برای دین چه کسی است.

وی افزود: اگر تقویم انقلاب را ورق بزنیم می بینیم کسانی نتوانستند خود را همراه انقلاب نگه دارند. اینها بلعیدن نیست. مثلا بنی صر به منتظری گفت شما در۵ یا علم مجتهدی ولی من در ۳۶ علم اجتهاد دارم مجتهدم و بعد هم همین حرف را به امام زد. این یعنی این آقا اصلا انقلاب را که بر مبنای ولایت است نفهمیده است.

نوآوری که خدا می گوید یعنی چه آوردی و در جهت زایش برای دین چه کردی.

شریعتمداری در بخش بعدی سخنانش در همین رابطه اظهار داشت: باید ببینیم این فرزندانی که به انقلاب نسبت می دهیم برای چه آمدند انتها و ادامه راه را خیلی ها نمی دانستند، جریاناتی که بعضی ها با نگاهی آمده اند اما مسیر انقلاب و نسخه انقلاب آن چیزی نیست که آنها می خواهند. مثلا

خبرنگار لوموند در فرانسه از امام سوال کرد که آیا قرار است امام با ملی گرا ها کنار بیاد؟ و امام هم پاسخ داد مگر انقلاب مال من است که تخفیف بدهم یا کنار بیایم؟ راه مشخص است و اینها هم می توانند با انقلاب بیایند.

وی افزود: عده ای با انگیزه دیگری غیر از اهداف انقلاب همراه شدند مثل بنی صدر و قطب زاده مثلا آنها در نگاهشان تلاطم های بعدی را نمی پذیرفتند.انگاه نهضت آزادی و پایان عادلانه جنگ بی پایان و تئوری اینکه آهو برای مقابله با شیر باید بگریزد. که امام گفت آمریکا شیر بی یال و کوپالیست که اگر گاهی دمش را بالا می برد برای میانجی خواهی است.

شریعتمداری ادامه داد: اینها یعنی کشش نیست. بنی صدر با تز تعمیم امامت نمی تواند با انقلاب باشد. اما در بیا کلمه ریزش معلوم نیست فاعل کیست یعنی خودشان پیاده شدند یا اینکه بلعیده شدند؟ اصلا بلعیدن فرزندان انقلاب تز “تروتسکی” است که مال ما نیست یعنی نسخه در یک انقلابی معلوم نیست و عده ای که به قدرت می رسند برای منافعشان فرزندان اصلی را می خورند.

شریعت مداری با خواندن نکته ای از امام پس از حوادث مربوط به نهضت آزادی گفت: امام بعد از نهضت آزادی فرمودند: من امروز پس از ده سال می گویم بعضی از مواضع ما اشتباه بود، امروز تاسف نمی خوریم که آنها با انقلاب نیستند چرا که از اول هم نبوده اند انقلاب به کسی بده کار نیست. ما چوب اعتماد بیش از حد به لیبرال ها را می خوریم اما آغوش انقلاب همچنان برای باز است برای کسانی که می خواهند خدمت کنند نه به قیمت طلب کاری عده ای.

وی در تاکید کرد: بعضی ها وسط راه انقلاب خریده شدند. در جریان ۷۸ تا ۸۸ لااقل بیست تن از نظریه پردازان ام آی سیکس و موساد و سی آی ای به ایران آمدند آمده اند و این یعنی آنها برنامه ای مدون برای براندازی داشتند و برخی ها در این مسیرخریده شدند.

عسگراولادی در پاسخ به این سخنان حسین شریعتمداری اظهار داشت: من همه این سخنان را تایید می کنم ولی این موضوع عام نیست در بعضی جاها تخصیص می خود. فتنه ۷۸ با ۸۸ متفاوت است دارد. در فتنه ۸۸ بیگانگان برنامه ریزی و مدیریت کردند و در داخل هم زمینه فراهم شد.

وقتی ساعت ده شب اعلام شد در اصفهان، شیراز و تهران موسوی پیش است ایشان فریفته شد. به او این آمار را دادند ولی اطلاعات بعدی را در اختیار وی قرار ندادند گزارش ها از اعماق کشور را به او نمی دادند. ایشان فتنه زده شد نباشد من رای ایشان را با رضایی و کروبی مقایسه نمی کنم و معتقدم موسوی مفتون شد.

عسگر اولادی با اشاره به همراه شدن بعضی ها در داخل با خارج از کشور گفت: کلیت قضیه صحیح است ولی نه همه جا. ایشان (شریعتمداری) به دو فتنه اشاره کردند اما از فتنه بنی صدر، نهضت آزادی، فتنه بازارگان و منافقینن، فتنه ۸۸ دهمین فتنه است برای همه اینها دشمن بسیار برنامه ریزی کرد. برای نهادینه کردن فرهنگ فتنه اساتید فتنه ساز آمدند و خیلی از شهریه بگیران بیگانه متوجه هستند که در چه مسیری قرار گرفته اند. اما ما نباید فتنه را ساده ببینیم و مطلق. فتنه را قیاص نکنیم، آسیب شناسی کنیم، از آسیب بنی صدر تا اینجا که اطرافیان آقای هاشمی و آقای خاتمی برای ایشان فتنه ساختند باشد تفاوت قائل شد.

حسین شریعت مداری پس از این اظهارات گفت: آقای عسگراولادی اعلام کردند که اولا اینها مجرمند اینکه ارتباط دارند و یا اینکه بیگانگان آنها را فریب دادند هم قابل اثبات است.

آقای موسوی اعلام کرد من برنده هستم. و این عین فورمول جین شارپ است و جان کین و روت کین دوبار برای تدریس این فورمول به ایران آمدند و اسنادش هم هست. موسوی آدم ساده ای نیست که گول خورده باشد.

ما تمام مراحل فتنه را در کیهان پیش بینی کردیم ما از کجا می دانستیم؟ وقتی آقای هاشمی در سال ۷۸ می گوید مراقب تقلب باشید، ما گفتیم احتمالا اینها کمیته صیانت از آرا تشکیل می دهند. چون می دانستیم این حرفها از بیرون است. و در جلساتی که آقای دکتر یزدی و تیمرمن بودند مطرح شده است. پیش بینی کردیم که رنگ انتخاب می کنند و گفتیم اینها حتما رنگ انتخاب می کنند.

خبرنگار آمریکایی از من پرسید که آقای خاتمی اعلام کاندیداتوری کرد و شما گفتید خاتمی کاندیدای اصلی نیست از کجا می دانستید؟ من گفتم خانم گیل لاپیداس در جلسه ای این موضوع را مطرح کرده و این یک فورمول دیکته شده است.

ده ها کارشناس و کارشناس ارشد دستگاه های جاسوسی آمریکا و انگلیس هر کدام چندین بار با ایران سفر کرده اند و این اتفاقی نیست. جان کین کارشناس ارشد ام آی سیکس مهر ۸۷ دو بار به ایران آمده است، یورگن ماتین هاکس اردیبهشت ۸۱، ریچارد رولتی کارشناس سازمن سیا خرداد ۸۳، جان هیکس، آلن تورن صاحب نظریه فشار از پایین و چانه زنی از بالا و… همه و همه چندین بار به ایران آمدند. سوال این است اینها وقتی می آیند کارگاه های آموزشی داشتند، ملاقات خاتمی با جورج سوروس از پایه های آی پک و آموزش هایی که توسط دختر دیک چنی در دبی و در لاحه و آمستردام هلند برای اینها طراحی می شود، آیا همه اینها اتفاقی است و آقایان ندانسته در این مسیر قرار گرفته اند؟ من معتقد به مامور بودن آنها هستم.

عسگراولادی با تایید گفته های مدیر مسئول کیهان تصریح کرد: من کاملا مهارت و تخصص و شما را قبول دارم و از کیهان به عنوان یک منبع استفاده می کنم. من تحلیل شما را از ۷۸ تا ۸۸ قبول دارم من اعتقاد دارم در جرم نمی شود آنها را تبرئه کرد.

وی با اشاره به سه تفاوت بین او و شریعتمداری گفت: من با شما سه فرق دارم و اولین آن اینکه امام به من گفت از در بیرونت کردند ار پنجره وارد شو از روزنه وارد شو. امام به من فرمود شما مثل ریگ ته جوب برای تصفیه لازمید شما سعی کنید آلودگی ها بگیرید حتی اگر این آلودگی به صورت شما بنشیند

عسگر اولادی افزود: من عضو هیئت منصفه تهرانم من به عنوان یک منصف با شما فرق دارم باید بررسی کنم چند درصد از این فتنه خارجی و چند درصد در داخل بوده است. من معتقدم اینها مفتونندد. اینها را تخفیف نمی دهم و تبرئه نمی کنم حصر را و یا عفو مربوط به رهبری می دانم.

عسگر اولادی گفت: من امین رهبری و منبع مصلحتم من تقضا می کنم عرایض من را نفی خود و کم کردن موضع خودتان ندانید من ریگ ته جوب و مشاور رهبری هستم باید برای این فضا فکری کنم. من حتی خودم را آمده کردم اگه آقا تشر بزند دیگر ادامه ندهم و پایان دهم. من مقابل شریعت مداری نیستم.

عسگراولادی به خاطره ای از امام اشاره کرد و افزود مثل امروز پاسدار بودم در اقامتگاهامام که سه نفر برای دیدن ایشان آمدند یک نفر یک گونی اسکناس آورده بود، یکی سرباز فراری با لباس های کثیف و روغنی و دیگر افسر فراری بود. سرباز آمد و امام اورا پذیرفت با همان لباس کثیف و گفت: من نمی دانم چه طور شکر کنم دیدار شما را. امام هم به گرمی ویرا مورد نوازش و تفقد قرار داد.

دومین نفر صاحب کیسه پول بود که امام فرمود بپرسید چیست و ام هم جواب داد وجوهات است. امام از من پرسید میشناسی گفتم نه و امام دستور داد که پول را نگیرید.

نفر سوم که خدمت امام رسید افسر فراری بود که سلام نظامی داد و گفت: ما مدتی است فراری هستیم اگر اجازه بدهید موجودیت ارتش آزادی بخش انقلاب را اعلام کنیم. امام جواب داد من به ارتش توهین نمی کنم ارتش ما مسلمان است بروید پنهان بمانید که به زودی شرایط عوض می شود. می خواهم نگاه امام را به شما بگویم که سرباز با لباس مندرس و کثیف را تفقد می کند ولی کیسه پول را و ارتش را نمی پذیرد و مصلحت را می بیند.

شریعتمداری پس از این و در پاسخ به نکات افتراقی که عسگراولادی به آن اشاره کرد، گفت: من با اجازه استاد قبل از تفاوت ها به مشترکات اشاره می کنم و آن اینکه ایشان آقایان را مجرم می دانند این مشترک است و اینکه فتنه گر هستند یا مفتون را عرض خواهم کرد.

اما سه محور اختلاف، فرمودید امام توصیه کردند از در بیرون کردند از پنجره برگردید. حضرت امام این را به شما گفتند اما آیا فرمودند اگر شخص خیانت کاری را از در بیرون کردند اجازه بدهید از پنجره بیاید؟

آقای عسگر اولادی ریگ ته جوب است و برای اصلاح خوب اینها را که آلوده اند بگیرید تا اصلاح کرده باشید. آیا هیچکدام از آنها ندامت کردند و یا هنوز به قول امام طلبکارند؟

شما فرمودید هیئت منصفه هستید قبول انصاف شما روی چشم ما، اما در این مورد شما هیئت منصفه مطبوعاتید و این فرق می کند.

فرمودید اینها مفتونند. خداوند فرمود مواظب باشید شیطان مغرورتان نکند که پدر شما را از بهشت خدا بیرون کرد. شما اگر در این مسیر بررسی کنید این خصوصیت را در آقایان می بینید. خواب آلوده را می شود با یک نهیب بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده نمی شود بیدار کرد.

شریعتمداری ادامه داد: هنوز آقایان حاضر به مرزبندی نیستند. اگر ما اینها را از مجرم می دانیم باید برای محاکمه آماده شوند نه اینکه برگردند.

آقای عسگراولادی شما ریگ ته جوبید و بمانید و آلودگی ها را بگیرید اینها آلوده اند.

وی افزود: فرمودید من نگاه قانونی دارم و شما مصلحتی. مصلحت قانون است و برای نظام مصلحت قانون است نه اشخاص. همچنین فرمودید آبرویی دارید که من عرض می کنم آبروی شما از نظام است و ما هم در آن سهیمیم اگر هم بخواهید آن را برای آقایان خرج کنید ما نمی گذاریم.

عسگر اولادی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: ینده در عاشورای نزدیک به ۹ دی متوسل شدم به سید الشهدا که این موضوعات را مطرح کنم. می خواهیم چه کنیم انتخاباتی که نزدیک است جنگ نیست رقابت است، آقا وقتی دید عده ای شروع کردند برای انتخابات فرمودند زود است و اجازه ندادند جنگ شروع شود.

عسگراولادی ادامه داد: نکته اول اینکه ما می خواهیم انتخابات ۹۲ رقابت باشد نه جنگ و مصلحت این است. آقای شریعتمداری وقتی که ما در بن بست بودیم و نمی دانستیم چه کنیم صلابت نماز جمعه راه گشا شد و موضع سر پر امثال شما هم در برابر آقای هاشمی هم همینطور که البته من هم نامه خصوصی به هاشمی دادم.

نکته آخر اینکه شرایط نظام ولایی این است که مثلا آقای جنتی و خاتمی در نماز جمعه و آقای شریعتمداری در کیهان و بنده پامنبری نظراتی را مطرح کنیم، رهبری یا یکی از این نظرات را تایید می کند یا نظر چهارمی را ارائه خواهد داد.

عسگر اولادی گفت: بنده هرگز نمی گویم اینا مجرم نیستند اینها در زندان ماندند و انتخابات دارد شروع می شود. حد مدارا را هم رهبری تعیین می کند و بنده باید فقط طوری حرف بزنم که تک صدایی نباشد.

شریعتمداری در ادامه این برنامه تلویزیونی گفت: مطمئنم مصلحت توسل شما به حضرت سیدالشهدا این بوده که مطرح کنید و به مدارکی برسید تا برای شما فتنه گری آقایان معلوم تر شود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: وقتی شما مجرم می دانید و اینها جرمشان مشهود است پس چرا اینها باید برگردند؟

ولی می فرمایید برای اینکه تک صدایی نباشد حرف می زنید. آقای عسگراولادی این آقایان صدها نشریه در داخل و خارج دارند، یورو نیوز، بی بی سی و VOA که فقط رادیو بودند و الان همه چوره برای آقایان کار می کنند رادیو فردا و زمانه و هزار مورد دیگر..

این حزب الله است که صدایش به جایی نمی رسد این رسانه ها مداوم از اینها دفاع می کنند و بدون اینکه از جنایات آنها سخن بگویند می روند سراغ حصر شدن آنها.

شریعت مداری تاکید کرد: اینها وطن فروشند و مثلا فلان آقا می گوید باید انتخابات شفاف باشد مگر اینطور نیست؟ کجای انتخابات باید شفاف باشد؟ یا می گویند اگر افراطیان اطراف امام بودند جنگ ادامه داشت این افراطیون کی هستند؟ شما همراه امام بودید.

چه کسانی گفتند برویم کنار صدام و طالبان بجنگیم که صدام خالدبن ولید است؟اینها اطراف شما هستند آقای آیت الله……!

آنن کسانی که می خواستند رضاخانی رفتار کنند کجا هستند؟ اطراف ما هستند آقای آیت الله. مثلا آقای کدیور دوبار به تلاویو می رود. من فکر نمی کنم جایی برای مدارا باشد من فکر می کنم نباید پای رهبری را به میان بکشیم ایشان معیار می دهند و هرزچندگاهی هم به فتنه اشاره می کنند و این یعنی اینکه فتنه نمرده است.

یکی از سران فتنه به من پیام داد اگر ما مردیم چرا در مدام از فتنه می گویید؟ گفتم شما مردید اما مدیرانتان در خارج از کشور نمرده اند. بالاخره خارجی ها باید از کانالی وارد شوند.

عسگراولادی با اشاره به غیر قابل مقایسه بودن ریزش ها با رویش ها گفت: بنده به عنوان کسی که از اول انقلاب با امام بودم می گویم رویش ها فوق العاده بوده و نسل های بعدی معتقدتر از قبلی ها راه را ادامه داده اند که طبق گفته مقام معظم رهبری این را پیش بینی نمی کردیم.

وی گفت: اما هیچ وقت رویشها نباید به حول دادن ریزش ها بینجامد من در ۸۸ شاهد بودم نسل جوانی که طالب یک کاندیدای خاص بودند بعد از توضیحات دلسوزان تبدیل شدند به ریزش اطراف آنها و رویش در اطراف ولایت.

عسگر اولادی به پادرمیانی یکی از علما برای منافقین در نزد امام اشاره کرد و گفت: یکی از علما به نجف رفت و یکی از سران منافقین را برد خدمت امام. آن شخص گفت که بسیاری از علما مثل آقای شریعتمداری مارا تایید کرده اند اگر شما هم تایید کنید برای ما بسیار بهتر است که امام پاسخ دادند بروید ممنون باشید که شما را نمی کوبم. آن عالم از امام سوال کرد علت اینکه فرمودید نمی کوبم چیست که امام فرمودند: چون تعدادی از جوانها همراهند با اینها و باید این جوانها را آگاه کنیم. در واقع امام سعی کرد تواب درست کند.

عسگراولادی گفت: من می گویم عده ای از جوانها آسیب دیدند زندانی ها در زندان هستند بنده از موضع یک عضو کوچک امت و نظام و امامت عرض می کنم راه را باز نگه دارید.

شریعتمداری پس از شنیدن سخنان عسگراولادی گفت: نظر استاد درست است فراوانی رویشهای انقلاب با ریزش ها قابل مقایسه نیست. ریزش ها اندک است و لغزیدن خواص به معنای ریزش مردم نیست. نباید اوضاع را با صدر اسلام مقایسه کرد در آن زمان چون مردم چندان پیشگام نبودند چشمشان به خواص بود و با لغزیدن خواص عده هم با آنها سقوط می کردند اما اکنون نگاه مردم به رهبری و نسخه انقلاب است و چون نقشه مشخص است خواص که بلغزند رفوزه می شوند.

وی تصریح کرد: ما نباید برخی انتقادها به عملکرد ها را به حساب ریزش بگذاریم مثلا گرانی که هست چقدر ناشی از تحریمهاست؟ چرا باید یه عده ای در خانه چند ده ملیاردی و ماشین آنچنانی باشند و زمستانها در هاوایی خوش بگذرانند و در دامنه های آلپ ویراژ بدهند و در مقابل عده ای محتاج باشند؟ یکی از مجرمین ارزی می گفت من روزی ده ملیون دلار ارز می فروختم و روزی ده ملیون تومن سود می بردم.

شریعتمداری با انتقاد شدید از گرانی ها گفت: اصحاب کهف بعد از ۳۰۰ سال بیدار میشدند و ارزش پولشان کم می شد اما الان شب تا صبح ارزش پول مردم تغییذ می کند. اما مطرح کردن این مسائل که انتقاد به نظام نیست. مثلا خودرو سازی بسیار مورد سوال است.

شریعتمداری گفت: این انتقاد ها به عملکرد است باید عملکرد ها اصلاح شود. عسگر اولادی نیز در پایان همچنان بر در نظر داشتن مصلحت نظام در کنار عمل به قانون تاکید کرد.

دانلود فایل (های) این نوشته :

»» بخش تصویری
.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۴۵۰*۷۲۰)
تاریخ ماندگاری لینک اصلی: نا محدود
منبع: MobinMedia.ir

 

2146 بازدید ۲ نظر »

ارسال نظر

آموزش دانلود از سایت

http://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1476729250478799_untitled-1.jpg

فروشگاه سایت

  1. محمد گفت:

    سلام چرا قسمتهای ۳و۴و۵ دانلود نمیشه ممنون

سلام

با عرض معذرت به علت خدمت سربازی و عدم دسترسی به کامپیوتر و اینترنت تا اطلاع ثانوی امکان پاسخگویی به نظرات شما کاربران عزیز وجود نداره

یا حسین

دسته بندی

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت