دکتر عباسی
استاد رائفی پور
خیریه احسان مهدوی

جستجو
در اين سایت
در كل اينترنت

آمار

هم‌سنگران

https://www.zahra-media.ir/wp-content/uploads/2015/04/momeni-e1417861604880-208x1151.jpg

در کتاب «منتخب التواریخ»،  ص۳۸۸ چاپ اوّل آمده است: یکی از قبوری که در شام واقع است، قبر حضرت رقیه بنت الحسین است. پس از آن داستان جالبی را نقل می‏کند. می ‏گوید: شیخ محمدعلی شامی به من گفت: پدربزرگ مادری من سیّد ابراهیم دمشقی سه دختر داشت. دختر بزرگ، شبی در خواب حضرت رقیه (سلام الله علیها) را می‏بیند.

حضرت رقیه با او می ‏گوید: به پدرت بگو که به والی شام خبر بدهد که در قبر من آب افتاده، بیاید و تعمیر کند. دختر خواب را به پدر می ‏گوید ولی پدر می ‏ترسد و خبر نمی‏ کند.

شب دوم دختر وسط و شب سوم دختر سوم همین خواب را می ‏بینند و شب چهارم خود سیدابراهیم آن حضرت را در خواب می‏ بیند و با عتاب به او می‏ گوید: چرا به والی خبر نمی‏ دهی؟! سید نزد والی شام رفت و ماجرا را گفت. والی دستور داد علمای شیعه و سنی آمدند. والی گفت: قفل حرم به دست هر کس باز شود او متصدّی نبش قبر است. قفل به دست سیدابراهیم باز شد. سید قبر را نبش کرد و [در حالی که پیکر مطهر حضرتش سالم بود] آن بچه را بیرون آورد و در بغل نگهداشت و قبر را تعمیر کرد. سید پس از پایان کار از خدا خواست خدایا پسری برایم عطا کن. دعای او قبول شد و سید مصطفی به دنیا آمد. والی شام ماجرا را به سلطان عبدالحمید عثمانی نوشت. سلطان عبدالحمید سیدابراهیم را متولی قبور شریفه کرد. و همین الآن تولیت قبور شریفه به دست سید عبّاس است که پسر سید مصطفی است. این ماجرا گویا در سال ۱۲۸۰ قمری روی داده است.

ماجرای نبش قبر حضرت رقیه از زبان حجت الاسلام مومنی | دریافت فایل

4624 بازدید ۴ نظر »

ارسال نظر

https://www.zahra-media.ir/mahanserver.net.png

 1. Hafez گفت:

  السلام علیک یامولاتی رقیه بنت مولاناحسین بن علی امیرالمومنین ع…
  یاوجیهتاعندالله اشفعی لناعندالله بحق ابوک وجدک مولاناحسین وامیرالمومنین علی(سلام الله علیهم اجمعین)…گل پسرعالی بودودلنشین…
  یاعلی مددی بحق ام ابیها س

 2. ملک زاده گفت:

  السلام علیک یا رقیه بنت الحسین
  تـنـهـا در خـانـه ی تــو را خـواهم زد
  درمـانـده شـوم تـو را صـدا خـواهم زد
  ای رقــیـه ی بـنت الحسـین بـر سـیـنـه
  مـن سـنگ تو را در همه جا خواهم زد…

 3. پروانه گفت:

  یاد عزیزان خدا و مردم یعنی ائمه اطهار با اعمال ننگین داعش و داعشیان در قلب ها مهر زده می شود و بار دیگر جنایت جنایتکاران عالم بر دنیا تجدید می شود درود بر مردم مسلمان شیعه و سنی که جواب این نامردان نابخرد را داده و رسوای عالم کرده و انان را خسرادنیا و الاخره کرده است و شکست مفتضحانه در تمام خاورمیانه شد

 4. اعظم گفت:

  سلام بر شما استاد بزرگوار واقعا خسته نباشید

دسته بندی

اسکرول بار