دکتر عباسی
استاد رائفی پور
خیریه احسان مهدوی

جستجو
در اين سایت
در كل اينترنت

آمار

http://zahra-media.ir/wp-content/uploads/2021/04/11_29_51b.jpg

سریال «شیخ بهایی» داستان زندگانی این دانشمند بزرگ را در دو بخش روایت می‌کند. در بخش اول نشان داده می‌شود که شیخ بهایی در سن ۱۲ سالگی به خاطر فشار و آزار حاکم وقت، مجبور می‌شود به همراه خانواده‌اش از لبنان به ایران مهاجرت کند و بخش دوم سریال به بررسی یک سال پایانی زندگی شیخ بهایی در اصفهان می‌پردازد.

پخش شده از : آی فیلم

سال پخش: ۸۲

مدت زمان تقریبی هر قسمت : ۵۰ دقیقه

 

دانلود قسمت ۰۱ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۰۲ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۰۳ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۰۴ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۰۵ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۰۶ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۰۷ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۰۸ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۰۹ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۱۰ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۱۱ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۱۲ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۱۳ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۱۴ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۱۵ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۱۶ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۱۷ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۱۸ با لینک مستقیم

دانلود قسمت ۱۹ با لینک مستقیم

پیامبرگرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم:

(در معراج) از هیچ آسمانی گذر نکردم مگر اهلش را مشتاق دیدار علی بن‌ابی‌طالب علیه‌السلام دیدم، و در بهشت هیچ پیغمبری نبود مگر اشتیاق دیدار علی بی ابی‌طالب علیه‌السلام را داشت.

الریاض النضره، ج ٣، ص ١٢٠ ـ ذخائر العقبی، ص ۶۴

اگر تمام درختان قلم، و دریاها جوهر، و جنیّان حسابگر و آدمیان نویسنده شوند نخواهند توانست فضائل علی بن‌ ابی‌طالب علیه‌السلام را اِحصا و شمارش نمایند!

تذکره الخواص سبط ابن الجوزی، ص ١٣ ـ کفایه‌الطالب گنجی شافعی، ص ١٢۴ـ١٢٣

محافل خود را با ذکر و یاد علی(ع) مُزیّن نمائید.

مناقب ابن مغازلی، ص ٢١١

روزی که قیامت برپا می‌شود و پل صراط بر کناره جهنم نصب می‌گردد هیچ کس حق عبور از آن را نخواهد داشت مگر اینکه برگه اجازه علی بن ابی‌طالب را به همراه داشته باشد.

مناقب ابن مغازلی، ص ١۴٢ ـ فرائدالسمطین، ج ١، ص ٢٨٩

محبت و دوستی علی بن ابی‌طالب گناهان را نابود می‌کند همانند آتش که هیزم را می‌خورد و نابود می‌نماید.

کنزالعمال، ج ١١، ص ۶٢١ ـ‌ الفردوس، ج ٢، ص ١۴٢ ـ‌ الریاض النضره، ج ٣، ص ١٩٠

سوگند به آن کس که جانم در دست اوست اگر بیم آن نبود که گروهی از امت من درباره تو همان چیزی را که ترسایان درباره عیس بن مریم گفتند ،بگویند، امروز درباره تو سخنی می گفتم که بر هیچ مسلمانی نمی گذشتی ، جز آنکه خاک پایت را به عنوان تبرک بر می داشت.
معجم کبیر طبرانی ج ۱ ص ۳۲۰

کسی که در حق علی شک کند کافر است
بحار النوار ج ۳۸ ص ۱۳۵

یا علی! هر کس از امّت من تو را دشمن بدارد، دیگر برای من مهم نیست او یهودی خواهد مرد یا مسیحی!

الفردوس، ج ۵، ص ٣١۶ـ مناقب ابن مغازلی، ص ۵٠

احدی از پل صراط عبور نخواهد کرد مگر کسی که علی برای او جواز عبور بنویسید
الریاض النصره ج ۳ ص ۱۳۷

سرلوحه نامه اعمال مومن محبت علی بن ابی طالب است
تاریخ بغداد ج ۴ ص ۴۱۰

مثل علی بین شما همچون مثل کعبه پوشیده است.نگاه کردن بر آن عبادت و آهنگ او نمودن واجب است.
مناقب علی ابن ابی طالب ص ۱۰۷

ای علی اگر کسی خدا را به اندازه نوح عبادت کند و همسنگ کوه احد در راه خدا طلا انفاق کند و ان مقدار عمر کند که هزار بار با پای پیاده حج به جای آورد و سپس در میان صفا و مروه مظلومانه کشته شد اگر ولایت تو را نپذیرد بوی بهشت به مشامش نمی رسد و داخل بهشت نمی شود.
مناقب خوارزمی ص ۶۸

همانا خدا از نور صورت علی بن ابی طالب فرشتگانی آفریده که (خداوند را) تسبیح گویند و تقدیس نمایند و ثواب آن را برای دوستان علی و دوستان فرزندانش ثبت و ضبط کنند.
مقتل الحسین ج ۱ ص ۹۷

ای علی تو مثل سوره قل هو الله احد هستی.هر کس تو را در دل دوست بدارد گوئی یک سوم قران را خوانده است و هر کس تو را در دل دوست بدارد و با زبانش تو را یاری کند گوئی دو سوم قران را خوانده است و هر کس تو را در دل دوست بدارد و با زبانش تو را یاری کند و با دستش به یاریت بیاید همه قران را تلاوت کرده است.
تفسیر نورالثقلین ج۵ ص ۷۰۱

اگر تمام مردم در دوستی و محبت علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام یکدل بودند و وحدت کلمه داشتند خداوند آتش جهنم را هرگز نمی‌آفرید!

مقتل‌الحسین خوارزمی، ج ١، ص ٣٨ ـ الفردوس، ج ٣، ص ٣٧٣

10852 بازدید ۱۲ نظر »

ارسال نظر

http://www.zahra-media.ir/mahanserver.net.png

 1. عارف گفت:

  خدا خیرتون بده. راحت همشو دانلود کردم. امیدوارم سازندگان هم حلال کنند تا بتونیم درست ببینیم و انشاالله استفاده کنیم جهت تقرب بیشتر به خودش. به امید ساخته شدن سریالهای تاریخی بیشتر و بهتر بخصوص سریال سلمان فارسی استاد میرباقری که سالهاست منتظر ساختش هستم و کاملا میتونم تصور کنم چقدر عالی میشه ولی حیف که صدا و سیما بودجه نمیده

 2. بنده خدا گفت:

  سلام ممنون ولی لینک دانلودشیخ بهایی
  خیلی سرعت پایینه

 3. علی رضا گفت:

  سلام .. اگه میشه سریال شیخ بهایی نسخه کم حجم تر رو هم قرار بدید…همون نسخه ۱۵۰ مگی….با تشکر

 4. جعفر گفت:

  سلام ساخت سریال ملی مثل رستم وسهراب یا داستانهای شاهنامه از نظر شرعی اشکالی ندارد

 5. مهدی گفت:

  سلام . آقا بدون مقدمه حرفمو بگم تا وقت شما رو هم نگرفته باشم . قبل از هر چیز خواهش میکنم اگر لازم نبود ، نامه و نظر منو منتشر نکنید شاید دیگران ذهنیت بدی از نظر من و یا احیانا سایت پیدا کنن و بهتره جواب ب هن ایمیل من فرستاده بشه . اما اگر لازم دیدید منتشر بشه ، اختیار با خودتونه . وقتی دیدم اسم سایت زهرا مدیا هست و کلی پیام و عکس که همه نشان از اسلامی بودن سایت داره ، پیش خودم گفتم خدا رو شکر اقلا فیلمها و سریالهای تاریخی و مذهبی رو از اینجا بدون دردسر دانلود میکنم . اومدم سراغ سریال بسیار قشنگ شیخ بهایی . به نظر شما ، این سریال ساخته ی usa هست ؟ معمولا هر کشوری که یه فیلم و سریالی میسازه ، تبلیغات خودشو میزاره اول و وسط و احیانا آخرهای فیلم . میخوام بدونم تبلیغات کنسرت شهرام شب پره و شهره و سیاوش قمیشی و چند خواننده لس آنجلسی در ابتدای قسمت اول این سریال چه معنی و مفهومی داره ؟ آیا واقعا خودتون این فایلها رو که فشرده هستند ، قبل از انتشار بررسی کردید ؟ اگر با آگاهی بوده ، بنده حرفی ندارم . اگر مدیر محترم این سایت بی خبر بوده (که این بی خبری اصلا قابل قبول نیست) بهتره قبل از انتشار هر چیزی ، اونو بررسی کنه . یا باید در امانتدار بودن ادمینها مطمئن باشید ، یا خودتون شخصا هر چیز قابل انتشار در سایت رو بررسی کنید . براتون آرزوی موفقیت دارم .

  • ya zahra 135 گفت:

   سلام بله درست میگی
   قبلا مرجع دانلود سریال فقط یه سایت بود به اسم ایران پرود که از خارج کشور اداره میشه و متاسفانه وسط سریالهاش از این تبلیغات ناجور میزاشت
   تا جایی که تو سایت جستجو کردم لینکهایی که از این سایت بوده رو حذف کردم و با لینکای دیگه جایگزین کردم یا اینکه کلا از سایت برشون داشتم ولی این یکیو حواسم نبوده بردارم
   دیگه خیلی وقته از این سایت هیچی نمیزارم چون سایتای ایرانی سریالای جدید رو با کیفیت بالا و بدون تبلیغات میزارن
   فعلا لینکای این سریال رو برداشتم تا اگه لینکهای دیگه پیدا کردم جایگزینشون کنم
   با عرض معذرت فراوان
   یا علی

 6. مهدی گفت:

  در ضمن ، در نظر داشتم به عنوان هدیه ، این سریال رو به چند نفر از همکارانم یه کپی بدم . اما این اتفاق باعث شد قبل از هدیه دادن ، اول اون هدیه رو ثانیه به ثانیه بررسی کنم . ببخشید که اینطور رک و پوست کنده حرفمو گفتم .

 7. مهدی گفت:

  سلام مجدد . خدا خیرتون بده . در نظرها دیدم یکی از دوستان درخواست داشته لینکهایی هم بزارید که حجم هر قسمت از سریال بالا نباشه و به قول معروف ، کیفیت متوسط داشته باشه که زیاد هزینه بردار نباشه . فعلا که لینکها حذف شده ، اگر مقدور بود موقع جایگزین کردن لینکهای جدید ، این مورد رو هم لحاظ بفرمایید . موفق باشید عزیزان .

 8. پیمان گفت:

  سلام لینک رو نمیگذارید؟

دسته بندی

اسکرول بار